سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم رونمایی از تندیس قهرمانان ورزشی اظهار داشت: اگر درخت ورزش قهرمانی سبز است به خاطر افرادی است که در تاریخ ورزش ایران درخشیده اند. امروز از تندیس تختی به عنوان نماد پهلوانی رونمایی شد. نام تختی همیشه زنده می ماند. امیدوارم تمام مردم بعد از پایان بیماری کووید ۱۹ از این موزه دیدن کنند. ما امروز از تالاری رونمایی کردیم که به موزه ورزش اضافه خواهد شد.

او ادامه داد: تمام فدراسیون‌های ما به ویژه المپیکی‌ها، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان برای درخشش در المپیک توکیو تلاش می‌کنند. مطمئنم کام ملت ایران در المپیک توکیو شیرین می‌شود.

صالحی امیری اضافه کرد: تختی نماد موزه ملی و روح ماندگار ورزش ایران است. تمام افراد آگاهانه به این مراسم دعوت شده اند. قاضی‌زاده هاشمی به ورزش خدمت زیادی کرده است. حناچی هم همواره به ما کمک می‌کند.

او افزود: سلطانی‌فر تمام آبرو و اعتبار خود را در ورزش گذاشته است تا کام ملت ایران شیرین شود. ما این مراسم را به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول کردیم تا جنبه سیاسی پیدا نکند.

رئیس کمیته ملی المپیک اضافه کرد: ما ۶۵ سهمیه گرفته‌ایم و گام اول موفقیت را برداشته ایم. نوبخت (رئیس سازمان برنامه و بودجه) سال گذشته ۲ میلیارد تومان به قهرمانان و پیشکسوتان کمک کرد و امسال هم متحد شده ۳ و نیم میلیارد تومان به ورزش کمک کند.