ناصر ارضی درباره شکایت مجید جلالی از باشگاه پیکان اظهار داشت: وی در سه سال متوالی از سال 95 تا 98 سرمربی پیکان بود. وی در سال های 96-95 و 97-96 کار خود را با پیکان به اتمام رساند اما در فصل 98-97 به دلیل برخی شرایط مثل نارضایتی خودش و باشگاه در میانه فصل طبق توافق‌نامه ای با پیکان قطع همکاری کرد. 

وی افزود: طبق این توافق نامه قرار بود باشگاه پیکان تا زمانی که جلالی در این تیم بوده مبلغ قراردادش را به وی پرداخت کند اما در آن توافق نامه شرط شده بود که این مبلغ باید تا انتهای اسفند 97 پرداخت شود. در انتهای این تفاهم‌نامه بندی قید شده که تفاهم نامه به شرطی به قوت خود باقی است که بند 2 و 3 آن اجرایی شود. یعنی پول تا آن تاریخ پرداخت شود. 

مشاور حقوقی باشگاه پیکان خاطرنشان کرد: طبق مستندات پیکان این باشگاه کل مبلغ را به جلالی پرداخت کرده و حتی آخرین پرداختی به جلالی در تاریخ 30 بهمن 97 یعنی یک ماه زودتر بوده است. نمی‌دانم جلالی پس از سه سال چگونه مدعی است آن توافق‌نامه همان زمان به دلیل عدم ایفای باشگاه به تعهداتش از بین رفته و به همین دلیل مبلغی که در تفاهم نامه بوده مطالبه کرده است. 

ارضی تصریح کرد: برای جلالی احترام قائل هستیم اما هیچ بدهی ای به وی نداریم. نمی‌دانم این بحث که جلالی برای دریافت دو میلیون تومان شکایت کرده از کجا آمده است و حتی خودش هم از این موضوع ناراحت است. جلالی مدعی است ما مبلغ مورد توافق را به وی پرداخت نکرده‌ایم و به همین دلیل توافق‌نامه از درجه اعتبار ساقط است و اکنون کل پولش را مطالبه کرده است. 

وی ادامه داد: بخشی از این شکایت مشمول مرور زمان می‌شود و طبق بند 6 ماده 26 مقررات پس از دو سال از بروز اختلاف ، دعاوی در کمیته وضعیت قابل طرح نیست اما اکنون جلالی برای سال 95 و 96 طرح دعوا کرده است که پنج سال از آن می‌گذرد. حتی اگر سال 97 هم ملاک قرار بدهند سه سال از آن زمان می‌گذرد.  

مشاور حقوقی باشگاه پیکان عنوان کرد: در این توافق‌نامه باشگاه پیکان کل مبلغ 850 میلیون تومانی قرارداد جلالی را تقسیم بر 12 ماه کرده است. وی هفت ماه از این مدت را در پیکان حضور داشته و به همین میزان پول به جلالی تعلق می‌گیرد اما اکنون مدعی است به این دلیل که هفت دوازدهم از مبلغ قراردادش در تاریخ های مشخص پرداخت نشده توافق‌نامه  از درجه اعتبار ساقط است و آن پنج دوازدهم را می‌خواهد. 

ارضی اضافه کرد: عملا چنین موضوعی امکان پذیر نیست زیرا باشگاه پیکان بیش از آنچه تعهد داده، تعهدات خود را عملی کرده است. تمام  مستندات خود را هم ارائه داده‌ایم. جلسه هفته گذشته کمیته وضعیت برای رسیدگی به این پرونده به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها لغو شد و اکنون منتظر برگزاری جلسه هستیم. 

وی افزود: کلیه ارکان باشگاه پیکان به دلیل زحمات مجید جلالی احترام خاصی برای وی قائل است اما فکر می کنم خواسته وی و وکلایش غیرمنطقی است. ضمن اینکه مستنداتی داریم که ثابت می‌کند قبل از سررسید پرداخت طلب جلالی پول وی را پرداخت کرده ایم.

مشاور حقوقی باشگاه پیکان تصریح کرد: حتی خارج از مقررات فوتبالی ما، قانون مدنی کشورمان هم به وی چنین اجازه‌ای نمی دهد که پس از سه سال دنبال دریافت پول باشد. در این قانون به صراحت آمده مشروط له یا کسی که در قرارداد شرطی به سود وی ایجاد می‌شود، باید فوریت عرفی مقتضی را هم رعایت کند. مثلا دو تا پنج ماه بعد بیاید و بگوید به این دلیل که پولم را نداده‌اید توافق نامه را قبول ندارم و با توجه به اینکه شرط به سود من بوده توافق نامه باطل است و کل پولم را می‌خواهم. مشروط له نمی تواند پس از سه سال ادعای بی اعتباری توافق نامه را داشته باشد.

ارضی عنوان کرد: اکنون هم اگر جلالی طبق نظر کمیته وضعیت مستحق دریافت پول باشد با کمال میل این مبلغ را به وی پرداخت می کنیم و مشکلی در این زمینه نداریم اما می‌شد قبل از طرح شکایت، جلالی در یک جلسه حضوری در فضای صلح آمیز و دوستانه ای این موضوع را با باشگاه در میان بگذارد. باشگاه اکنون حق دفاع را برای خود متصور است. مکتوب دفاعیه خود را آماده کرده ایم و این مسئله هم نباید به مذاق جلالی خوش نیاید زیرا باید این ابهام برطرف شود. درباره آن دو میلیون مطرح شده هم به خودش گفتیم چنین موضوعی نیست و ما هم بی اطلاع هستیم.