سعید جلیلی در شبکه اینترنتی خود با عنوان جهاد و جهش، گفت: متاسفانه در ایام انتخابات به مسائلی مثل ورزش کمتر پرداخته شده است در حالی که یکی از کارگروه‌هایی که ما به صورت جدی در آن کار کردیم، کارگروه ورزش و تربیت بدنی بود.محورهایی نظیر ورزش همگانی، ورزش پرورشی، ورزش حرفه‌ای و همچنین ورزش قهرمانی مورد بررسی قرار گرفته است و برنامه‌ای در این زمینه طراحی شده است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ورزش همگانی بسیاری ضروری است. علاوه بر وزارت بهداشت ، وزارت ورزش و جوانان نیز نقش مهمی در سلامت جامعه دارد و باید در همکاری با سایر نهادها و دستگاه‌ها، زمینه همگانی کردن ورزش را فراهم کند.

جلیلی تاکید کرد: ورزش پرورشی که پایه ورزش است باید پیش از دبستان آغاز شود. یک خلأ جدی در کشور ما، عدم سرمایه‌گذاری روی ورزش پرورشی است که باید از چهار سالگی آغاز شود.

وی ادامه داد: برنامه ما در زمینه ورزش حرفه‌ای، به صورت جدی به رابطه ورزش با اقتصاد و صنایع مرتبط با ورزش می‌پردازد چرا که اقتصاد ورزش یکی از بازوهای اقتصادی مهم در کشورهای مختلف جهان است و ما در این عرصه از دیگران عقب هستیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در زمینه ورزش قهرمانی نیز برخلاف وجود سرمایه‌های انسانی بالا، در وضعیت مطلوب قرار نداریم. این زمینه از ورزش در حقیقت نشان دادن یک قله برای انگیزه دادن به بدنه ورزشکاران کشور و ایجاد همبستگی ملی است که دارای مشکلات عدیده‌ای است.

وی بیان کرد: در کنار این موارد، سعی کردیم با یک نگاه عدالت محور به این مسائل بپردازیم. موضوع استعدادیابی ورزشی از جمله تکیه‌های ما در برنامه ورزش دولت سایه بود. توزیع عادلانه امکانات یکی از جنبه‌های این بخش است.

جلیلی گفت: درباره خصوصی‌سازی باشگاه‌های ورزشی به ویژه درباره پرسپولیس و استقلال برنامه‌ای تهیه شده است که کارشناسان ما در کارگروه ورزش آن را از طریق تلویزیون اینترنتی ارائه خواهند داد.