کامبوج یکی از حریفان ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به عنوان اولین کاروان خود را به منامه بحرین رساند بلکه با شرایط آب و هوایی این کشور بیشتر آشنا شود اما همین سفر زودهنگام دردسرهای زیادی برای بازیکنان و مربیان این تیم رقم زد.

خبرگزاری دولتی کامبوج در گزارشی از آخرین وضعیت اردوی تیم ملی این کشور مدعی شد بازیکنان و کادرفنی کامبوج به محض ورود به منامه بحرین تحت تست های کووید 19 قرار گرفته و طی 48 ساعت گذشته در یکی از هتل های پایتخت بحرین قرنطینه شدند تا جواب تست های آنها مشخص گردد.

بنا به اعلام این خبرگزاری کاروان کامبوج بعد از سفری طولانی و پردردسر از مسیر کوالالامپور-دبی – منامه به محل برگزاری ادامه رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 رسید تا زودتر از سایر تیم ها تمریناتش را استارت بزند اما به محض ورود طبق قوانین کشور بحرین همین طور کنفدراسیون فوتبال آسیا تست های کرونا را انجام داده و سپس برای 48 ساعت در اتاق های یکی از هتل های شهر منامه تحت تدابیر شدید امنیتی قرنطینه شدند.

نکته جالب این که قبل از سفر کاروان کامبوج به منامه سئو ساخو ژنرال بازنشسته کامبوجی ها و رئیس فعلی فدراسیون فوتبال این کشور در اردوی این تیم به اعضا از جمله کادرفنی و بازیکنان نوید استقبالی گرم از مقامات بحرینی در سفر به این کشور را داده بود اما حالا قرنطینه 48 ساعته و عدم تمرینات گروهی بازیکنان تیم ملی به سوژه ای مهم برای رسانه های کامبوج تبدیل شده است.

در تصویری که خبرگزاری دولتی کامبوج از سفر کاروان تیم ملی این کشور منتشر کرده کاملا مشخص است که بازیکنان با رعایت شدیدترین تدابیر بهداشتی و احترام به پروتکل ها راهی این سفر حساس و خطرناک شدند بلکه کورسوی امیدی برای صعود به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی برای خود رقم بزنند. کامبوج با دریافت 14 گل از ایران در دور رفت یکی از سنگین ترین شکست های تاریخ این کشور را متحمل شد و حالا در انتهای جدول جا خوش کرده است.

کامبوج روز 13 خردادماه باید در اولین بازی خود به مصاف میزبان یعنی بحرین برود که نتیجه این بازی می تواند برای شاگردان دراگان اسکوچیچ از اهمیت خاصی برخوردار باشد.