عباس تیموری درباره محرومیت سه شاکی هیات فوتبال در پرونده تخلف در ثبت قرارداد بازیکنان تیم‌های پایه استقلال اظهار داشت: این محرومیت هنوز قطعی نشده زیرا در حکم آمده این دوستان برای توضیحات بیشتر به کمیته انضباطی دعوت شده‌اند.

پیکان و دو باشگاه دیگر به ثبت قرارداد بازیکنان تیم‌های پایه استقلال اعتراض داشتند و این بحث در کمیته انضباطی مطرح شد و شکایت شان هم رد شد.

وی افزود: آنها حق دارند در کمیته استیناف پیگیر ادامه شکایت خود باشند. اکنون جامعه فوتبال ما نیاز به آرامش دارد و اگر دوستان بخواهند با مصاحبه‌های احساسی شرایط فوتبال را از این بدتر کنند منصفانه نیست. متاسفانه در مصاحبه های شان به ارکان اجرایی، کمیته مسابقات و کمیته انضباطی هیات فوتبال حمله و توهین کرده و افترا می‌زنند. 

دبیر هیات فوتبال تهران تصریح کرد: آمادگی پاسخگویی به دوستان را داریم. طبق مستنداتی رای صادر شده و براساس شرایطی که از آن دفاع می‌کنیم باشگاه استقلال قرارداد بازیکنانش را ثبت کرده است. باید رو در رو در کمیته انضباطی، استیناف، ارکان قضایی و حقوقی هیات فوتبال بنشینیم و کمیته مسابقات ما و دوستان ادله و اسناد خود را ارائه بدهند. بحث خاصی نداریم.

تیموری اضافه کرد: نکته‌ای که دوستان روی آن تاکید می‌کنند این است باشگاه استقلال در زمان بسته بودن پنجره‌اش قراردادها را ثبت کرده است. در آیین نامه مسابقات مان هرگونه ثبت و تایید ثبت قراردادها را منوط به صدور مجوز کرده‌ایم و پنجره نقل و انتقالاتی برای تمام تیم ها در سامانه هیات فوتبال مفتوح است. استقلال، پیکان و تیم های دیگر می‌توانند در زمان نقل و انتقالات وارد سامانه هیات فوتبال شده و قرارداد بازیکنان شان را ثبت کنند. 

وی ادامه داد: باز بودن  سامانه دلیل دارد زیرا تیم‌ها شروع به تست گیری می‌کنند و بازیکنان دوست دارند تکلیف‌شان مشخص شود. برخی مواقع شاهد سوء استفاده‌هایی از جانب باشگاه ها بودیم. برخی از آنها از بازیکن تست گرفته و 3-2 ماه وی را نگه داشته‌اند اما به هیچ وجه بازیکن را در سامانه ثبت نکرده‌اند. این موضوع باعث از بین رفتن زمان نقل و انتقالات شده است. این را به دوستان خاطرنشان می‌کنیم که وارد شدن به سامانه ربطی به ثبت قرارداد بازیکنان ندارد. 

دبیر هیات فوتبال تهران عنوان کرد: زمانی ثبت قرارداد را به رسمیت می شناسیم که مجوز بازی صادر کنیم. چندین بار زمان نقل و انتقالات را تمدید کردیم. یکی از دلایل این اتفاق این است که طبق بند یک ماده 11 آیین نامه ما درباره موارد پیش بینی نشده است. شرایط کرونایی که دامنگیر جامعه و ورزش ما شده شامل این بند می‌شود. این بیماری شرایط ما را به هم ریخت.

تیموری ادامه داد: سیامک رحیم پور و دوستان دیگر هم جایی حق دارند زیرا تحت فشار هستند و شرایط آزاردهنده ای را در این فصل مسابقات گذراندند. با توجه به این بند آیین نامه برای کمک به تمام تیم‌ها چنین کاری انجام ندادیم و اگر فقط می‌خواستیم به استقلال کمک کنیم هیچ وقت قبل از باز شدن پنجره نقل و انتقالات این باشگاه چنین کاری نمی‌کردیم. اجازه می دادیم هر زمان این پنجره باز شود و در ادامه دو روز یا یک هفته بعد می‌گفتیم اکنون که نقل و انتقالات این باشگاه باز شده اتمام نقل و انتقالات به شروع مسابقات بچسبد.

وی اضافه کرد: قبل از باز شدن پنجره این آپشن را در آیین نامه خود گنجاندیم و چنین بحثی را برای تمام تیم‌ها در نظر گرفتیم. مطالعه نکردن آیین نامه مشکل تیم‌ها و مدیران باشگاه‌ها است نه هیات فوتبال. در همین آیین نامه گفتیم وقتی آن را در سایت هیات فوتبال منتشر می‌کنیم این کار به معنی ابلاغ است.

دبیر هیان اکنون هم محرومیت این دوستان تعلیقی است و پس از دریافت دعوت‌نامه‌ها به کمیته انضباطی بیایند و توضیحات خود را ارائه بدهند. ارکان قضایی طبق اساسنامه هیات های استانی مستقل هستند. به عنوان دبیر هیات دوست ندارم این افراد محروم شوند اما باید مراقب صحبت کردن خود باشند. هرچه می‌توانند انتقاد کنند اما افترا نزنند. زیبا نیست بگویند جعل در آیین نامه اتفاق افتاده و این آیین نامه دستکاری شده است.

تیموری در ادامه گفت و گو با برنامه از فوتبال چه خبر رادیو ورزش درباره ادعای مدیر آکادمی باشگاه پیکان مبنی بر اظهارنظر یکی از اعضای هیات فوتبال درباره حمایت از استقلال و پرسپولیس به دلیل مشارکت آنها در توسعه فوتبال گفت: مگر از تیم پیکان حمایت نکردیم.

وی درباره ادعای رحیم پور مبنی بر اینکه نهایت مهلت قانونی برای نقل و انتقالات تیم‌ها 84 روز است‌،گفت: متاسفانه وی از برخی قوانین اطلاعی ندارد. 84 روزی که ادعا می‌کند درباره آیین نامه بین المللی نقل و انتقالات و مربوط به فیفا است. لیگ های ما آماتور است اما تعداد روزهایی که رحیم پور برای نقل و انتقالات از آن صحبت می‌کند برای لیگ های حرفه‌ای است. ما نمی‌گوییم بازیکن نمی تواند هر زمان خواست قراردادش را فسخ کند. مدت زمان نقل و انتقالات در لیگ های حرفه‌ای مطابق آیین نامه ابلاغی داخلی هیات های استانی است. 

دبیر هیات فوتبال ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی 5 آبان 99 و به شکل دقیق 2 ماه قبل از شروع مسابقات به دلیل درخواست کمیته مسابقات و تایید من، ریاست و اعضای هیات رئیسه در آیین نامه تغییرات لازم را انجام داده و پس از آن رقابت‌های استان از 2 دی شروع شد. یعنی زمان زیادی از ابلاغ آیین نامه گذشته بود. سایت هیات فوتبال مجری ابلاغیه‌ها است.