یکی از مواردی که مسئولان باشگاه استقلال پس از پایان جدال مقابل پرسپولیس به شدت از آن ناراحت بودند، حضور پر تعداد تماشاگران داخل ورزشگاه آزادی در شبی بود که مسابقه باید براساس دستورالعمل صریح ستاد ملی مبارزه با کرونا بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شد!

استقلالی‌ها تأکید داشتند در میان آن افراد حاضر در ورزشگاه، تعداد قابل ملاحظه‌ای هوادار پرسپولیس هم حضور داشتند که گاهی اوقات علاوه بر تشویق تیم خود، با الفاظ نامناسبی برای استقلال نیز کرکری می‌خواندند. حتی برخی از بوقچی‌های پرسپولیس در خلال برگزاری مسابقه، دقایقی از آن را به صورت لایو در صفحه خود پخش می‌کردند.

البته عوامل باشگاه پرسپولیس نیز مدعی بودند این مسئله کوچک‌ترین ارتباطی به آنها ندارد و خود پرسپولیسی‌ها هم هنگام ورود به ورزشگاه از دیدن مردم متعجب شده‌اند.

نکته حائز اهمیت این جاست که برخی از مدیران باشگاه استقلال ادعای جالبی را مطرح کرده و می‌گویند:در جلسه هماهنگی قبل از بازی افشین پیروانی صراحتاً وقوع چنین اتفاقی را پیش‌بینی کرده و به عوامل برگزاری مسابقه تذکر داد. سرپرست پرسپولیس همان جا به مقامات سازمان لیگ گفته است شما مدعی هستید که نهایت سخت‌گیری را برای عدم ورود افراد اضافه صورت می‌دهید ولی قبل از آغاز مسابقه خودتان می‌بینید چند نفر آدمی که هیچ کار اجرایی هم بابت این بازی ندارند بدون کوچک‌ترین مشکلی در ورزشگاه آزادی حاضر شده و مسابقه را از نزدیک تماشا خواهند کرد.