پرسپولیس موفق شد در ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر با نتیجه ۴ بریک از سد تیم دسته دومی شاهین بندرعامری گذشت و به مرحله بعدی جام حذفی صعود کند. محمد پنجعلی که با دقت این بازی را به تماشا نشسته است در این رابطه صحبت‌های جالبی داشت که در زیر می‌خوانید:

پرسپولیس با یک تیم دسته دومی بازی داشت و برخی‌ها به یاد قشقایی ۵ سال پیش افتادند. شما چه طور؟
نه، آن شکست و حذف مقابل قشقایی شیراز یک اتفاق بود که دیگر تکرار نخواهد شد. من از اول هم می‌دانستم پرسپولیس با دست پُر و صعود به مرحله بعدی از بوشهر برمی‌گردد.

حتی با تیم دوم؟!
کدام تیم دوم؟!

به هرحال یحیی گل محمدی به بازیکنانی مثل کمال کامیابی‌نیا، حامد لک، محمدحسین کنعانی‌زادگان و شهریار مغانلو استراحت داد و امید عالیشاه هم که مصدوم شده بود. وحید امیری و مهدی ترابی هم در ترکیب اصلی نبودند و به عنوان تعویضی به تیم اضافه شدند.
به نظر من این پرسپولیس تیم اول و دوم ندارد. پرسپولیس در پست‌های مختلف نفرات هم سطحی دارد که مربیان کاردانی بالای سر خود می‌بینند. شما دیدید در نیمه دوم چگونه با یکی دو تعویض ورق برگشت.

 منظور شما حضور مهدی ترابی و وحید امیری در زمین بود؟
 بله، همین طور است. این دو در بازی‌های آسیایی و لیگ برتر به میدان رفته و خسته بودند. نیاز به استراحت داشتند و یحیی گل محمدی هم به موقع این فرصت را به این دو بازیکن کلیدی داد. زمانی هم که احساس شد باید وارد زمین شوند هر دو رفتند و هم گل زدند و هم پنالتی گرفتند.

 مهدی عبدی هم دو گل زد. نظری ندارید؟
 مهدی عبدی یک مهاجم جوان، با استعداد و چارچوب شناس است. او در کنار عیسی آل کثیر و شهریار مغانلو رقابت جالبی دارند و خط حمله قدرتمندی برای پرسپولیس تشکیل داده اند.

آیا این پرسپولیس می‌تواند قهرمان جام حذفی شود؟
 چرا که نه؟ این پرسپولیس در همه جام‌ها مدعی است.

آقای پنجعلی شما یکی از مردان و پیشکسوتان اخلاق مدار فوتبال ایران هستید. درباره اتفاقات اخیر پس از دربی و درگیری‌های رسانه ای برخی پیشکسوتان و بزرگ ترهای دو تیم چه نظری دارید؟
متأسفانه به نظر می‌رسد برخی اوقات حرمت کسوت شکسته می‌شود و در این میان تلویزیون و برنامه‌های ورزشی خیلی می‌توانند تأثیر گذار باشند. ما نباید از حرمت شکنی یا دعوای دو پیشکسوت یا مدیران باشگاه‌ها لذت ببریم. این اتفاقات قشنگ نیست و فوتبال ما را به سمت بی اخلاقی سوق می‌دهد. تا دیروز می‌گفتند عامل اصلی حاشیه‌ها هواداران و تماشاگران هستند اما الان مدت‌هاست به خاطر کُرونا تماشاگری به استادیوم نمی‌رود. امیدوارم همه دوستان کمک کنند حرمت‌ها حفظ شود چون این دنیا واقعا ارزش این همه جنگیدن و درگیری با یکدیگر را ندارد.