میرشاد ماجدی در خصوص چالش‌های پیش روی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: وقتی ما از مشکلات صحبت می‌کنیم، اولویت بحث‌های اقتصادی است که امیدوارم با حضور عزیزی خادم و اعضای هیات رئیسه مشکلات را برطرف کنیم. مهمترین مساله حضور یا عدم حضور تیم ملی فوتبال در جام جهانی است.

وی افزود: متاسفانه میزبانی از ما گرفته شد و باید در بحرین بازی کنیم. اگر صعود کنیم که باید این کار را انجام بدهیم هم از نظر شور و شعف اجتماعی کار خوبی صورت می‌گیرد و هم از نظر اقتصادی کار بزرگی انجام می شود. چالش بعدی ما بحث بانوان است که باید دوباره به رنکینگ این رشته برگردیم.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: مساله بعد حضور فوتبال ساحلی و فوتسال در جام جهانی است. ضمن آنکه تیم ملی زیر 23 سال ما باید در آسیا کاپ شرکت کند. باید ببینیم اولویت فدراسیون فوتبال روی هر کدام از این مسابقات چگونه است.

وی در خصوص اینکه آیا اعضای کمیته فنی مشخص شده یا خیر گفت: ما چند بار با رئیس فدراسیون در این باره صحبت کردیم. همانطور که می دانید فعلا همان کمیته های قبلی در حال کار هستند و فعلا اعضای جدیدی به فدراسیون نیامده اند. البته در عدم تعیین اعضای کمیته کمبود زمان وجود داشته و رئیس فدراسیون بیشتر درگیر امور اقتصادی برای مشکلات پیش رو بوده است.

ماجدی در خصوص اینکه عدم تعیین اعضای کمیته ها به خصوص کمیته فنی چقدر به فوتبال ما آسیب می زند گفت: ما اگر می‌خواهیم در کمیته فنی مباحث عزیزی خادم و اعضای هیات رئیسه که در انتخابات مطرح شد و هدف آنها که شفاف سازی است باید هر چه سریعتر این کمیته را انتخاب کنیم. اگر قرار باشد کمیته فنی دکور و یا یک فیلتر برای استفاده دیگران باشد که آنها نفرات خود را به اسم این کمیته انتخاب کنند، این همان راهی است که دیگران رفتند. باید یک کمیته فنی مسلط، کارشناس و به دور از هرگونه باند و گروه و جناح  انتخاب شود و خود آنها هم انتخابات اصلح داشته باشند. هر یک روزی که این کمیته زودتر مشخص شود بهتر از قبل خواهد بود.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص انتخاب‌های بدون تشکیل کمیته فنی در این فدراسیون یادآور شد: از امروز به بعد همه کارها باید در راستای اساسنامه پیش برود. ما در اساسنامه کلمه ای به نام سازمان نداریم. به نظرم کمیته تیم‌های ملی هم در اساسنامه وجود ندارد اما در آن ذکر شده با تشخیص هیات  رئیسه می توانیم کمیته های موقت داشته باشیم. من هم قبول دارم ابتدا باید کمیته فنی انتخاب شود و هر انتخاب و انتصابی از درون آن کمیته بیرون بیاید. در آن صورت یک نفر نه، بلکه یک فدراسیون پاسخگو خواهد بود.

وی در خصوص اینکه انتخاب سرپرست تیم ملی یا دیگر احکام صادره آن هم بدون حضور کمیته فنی با چه مطالعه ای صورت گرفته است، عنوان کرد: یک مغز نمی تواند جای 10 مغز را بگیرد. وقتی می‌خواهیم کسی را انتخاب کنیم باید از بین چند نفر یک فرد انتخاب شود. بارها به این مسائل اشاره شده و من امیدوارم از همین فردا اعضای کمیته فنی معرفی شوند. 

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که با رادیو ورزش صحبت می‌کرد در خصوص اینکه چرا نتوانستیم میزبانی ها را در مسابقات مختلف کسب کنیم، گفت: ما باید قبول کنیم دنیا، دنیای ارتباطات است. تا نتوانیم با فیفا و ای اف سی ارتباط بگیریم این ارتباطات ضعیف خواهد بود. تمام تحریم ها که با دیدگاه های سیاسی و به نام ورزش انجام می شود به فوتبال ما ضربه زده است. همین الان ما با اکثر کشورها ارتباطات داریم اما باید برای دیپلماسی ورزش و فوتبال بودجه تامین کنیم.

ماجدی تاکید کرد: در کمیته هایی که جلسات برگزار می شود تمام فکرها و آرا از قبل صادر شده و این جلسات همه نمایشی است. ما در این زمینه ضعیف عمل کرده ایم و واقعیت این است که باید به شکلی رفتار کنیم که به سادگی سر ما را نبرند.

وی در خصوص دغدغه های باشگاه ها در سال پیش رو عنوان کرد: ما در فوتبال کشور به دنبال دور زدن قوانین هستیم. اگر از روز اول قانون را مطالعه کنیم و دارایی ها را بسنجیم و بر اساس دارایی خرج کنیم همه چیز درست می شود. متاسفانه دخل و خرج باشگاه ها نمی خواند و همین می شود که هر سال در گرفتن مجوز حرفه ای باشگاه ها دچار مشکل هستیم.

عضو هیات رئیسه فدراسیون ادامه داد: فدراسیون فوتبال باید شفاف یک چیز را از باشگاه ها بخواهد. اگر یک بار یک باشگاه محروم شود همه چیز درست می شود. چطور وقتی ای اف سی باشگاهی را محروم می کند همه به آن احترام می گذارند اما وقتی فدراسیون این کار را می کند 50 نفر دست به دامان می شوند که مشکل حل شوند؟  یک بار فدراسیون باید در مورد قانون سفت و سخت عمل کند تا همه چیز درست شود.

ماجدی در خصوص انتقادهایی که به انتخاب خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی صورت گرفته است عنوان کرد: اجازه بدهید فردا من به این سوال پاسخ بدهم. اینکه چه اتفاقی رخ داده تا فدراسیون به این نتیجه رسیده را من بعد از اینکه در موردش با ریاست فدراسیون صحبت کردم پاسخ خواهم داد.البته این نکته را اشاره کنم که عزیزی خادم این روزها بیشتر نگران مباحث اقتصادی است و اگر هم جلسه ای تشکیل نشده به بحث کار شخصی او بر نمی گردد و او بیشتر درگیر امور فدراسیون است.