تیم فوتبال استقلال با سرمربیگری محمود فکری در کورس رقابت‌های لیگ برتر قرار دارد و نتایج نه چندان خوبی را از دید کارشناسان و اعضای هیئت مدیره این باشگاه کسب کرده است که بحث حضور دوباره فرهاد مجیدی و مذاکره با این مربی به گوش می رسد.

ظاهرا مطرح شده قرار است مجید نامجو مطلق نیز به کادر آبی‌ها بازگردد تا زمینه حضور مجیدی دوباره در جمع آبی پوشان فراهم شود.

اما فکری نیز نتایجی را کسب کرده که قابل قبول هستند و بهتر بود با کنترل حواشی این اجازه را نمی‌داد که مدام نیمکتی که او روی آن نشسته به لرزه در بیاید.

به هر ترتیب این موضوع سر باز نکرد و استقلالی‌ها به کار خود در رقابت‌ها ادامه دادند تا این که خبر مذاکرات چند ساعته میان فرهاد مجیدی و اسماعیل خلیل زاده رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در فضای مجازی منتشر شد تا این مذاکرات با انتقادات حجت نظری یکی از اعضای هیئت مدیره آبی پوشان همراه شود.

حجت نظری گفت: شایعه‌ای مطرح شده است که از شدت مضحک بودن نمی‌خواستم در موردش حرفی بزنم، اما دیدم لازم است برای روشن شدن ذهن هواداران، کوتاه و شیوا بگویم که مثلث زر، زور و تزویر آرزوی تضعیف استقلال در این فصل را به گور خواهد برد.

نظری خطاب به فکری ادامه داد: راهی که با هم شروع کرده ایم را با هم به انتها می‌رسانیم. همیشه روی من حساب کن.

پس از صحبت‌های حجت نظری، اسماعیل خلیل زاده که نوک پیکان به سمت او بود، گفت: یک سری معلوم الحال حرف های بی اساسی را مطرح کرده‌اند که من با یکی از سرمربیان سابق استقلال مذاکره کردم؛ در صورتی که پنج شنبه و جمعه شمال بوده‌ام.

او ادامه داد: آقایانی که چنین مزخرفاتی را مطرح می‌کنند، بدانند محمود فکری همیشه مورد حمایت همه اعضای هیئت مدیره بوده است و هیئت مدیره این موضوع را مدام در رسانه‌ها تکرار می‌کند و شهادت می‌دهد که من یکی از کسانی هستم که علاقه زیادی به فکری دارم. وقتی من و فکری مطالب افراد معلوم الحال را می‌بینیم از دور به آن‌ها می‌خندیم .

اما فکری به شایعات پیرامون خلیل‌زاده بابت مذاکره با فرهاد مجیدی واکنش نشان داد و گفت: از هوادارانمان می‌خواهم باهوش باشند. خیلی‌ها می‌خواهند تیم را بهم بریزند و اختلاف بیندازند و از آب گل آلود ماهی بگیرند. این فضا را به بدخواهان استقلال ندهیم. هیچ اختلافی بین من و هیئت مدیره نیست و اعضای هیئت مدیره واقعا تلاش می‌کنند. ما از شروع فصل بدهی‌های زیادی داشتیم که با تلاش مدیرعامل و هیئت مدیره محترم خیلی از مشکلات ما حل شده‌اند. خلیل‌زاده هر چند روز یک بار با من تماس می‌گیرد و حضوری یکدیگر را می‌بینیم و احترام زیادی برای او قائل هستم. مربی که نتیجه نگیرد، باشگاه حق دارد به دنبال سرمربی باشد؛ اما تیمی که خوب نتیجه گرفته و با بازی کمتر دوم است، مطمئنا مدیریت باشگاه به دنبال ایجاد فضایی نیست که مشکلی ایجاد شود. ما رابطه خوبی با هیئت مدیره داریم. هواداران به افرادی که دنبال اختلاف هستند، اجازه ندهند تا تیم را پایین بکشند.

به هر ترتیب بحث مذاکره خلیل زاده با فرهاد مجیدی مطرح شد و طرفین واکنش‌های خود را به این موضوع به هر نحوی بیان کردند و باید دید نظر پیشکسوتان آبی پوش در این باره چه خواهد بود.

لطیفی:به هم خوردن تمرکز تیم فوتبال استقلال، ثمره حاشیه‌های جدید است

علی لطیفی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در خصوص شایعات مطرح شده در خصوص مذاکره اسماعیل خلیل زده، رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال با فرهاد مجیدی اظهار داشت: می خواهم به خلیل زاده بگویم که به عنوان رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال خیلی کار‌ها را باید و خیلی کارها را نباید انجام بدهید. این که در این شرایط و پیش از دیدار حساس برابر تراکتور شایعاتی مطرح می‌شوند که خلیل زاده با فرهاد مجیدی مذاکره می‌کند. ثمره‌ای جز به هم خوردن تمرکز و انضباط تیم استقلال ندارد و مدیران باشگاه از جمله خلیل زاده باید مانع ورود این حواشی به تیم شوند.

لطیفی ادامه داد: این که خلیل زاده این شایعات را تکذیب کرده است، باید به فال نیک گرفت. اگر چه انتقاداتی به محمود فکری وارد است، اما باید در نظر گرفت که بعد از چند فصل استقلال بار دیگر به یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی تبدیل شده است؛ اگر چه در بعضی دیدار‌ها از جمله دربی اشتباهاتی مانند تعویض موسوی و بازی دادن ارسلان مطهری در سمت راست در نیمه دوم داشت.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال ادامه داد: عمده انتقادات مطرح شده به فکری تنها در خصوص دیدار دربی است؛ فکری اگر چه نتوانسته است با وجود بازیکنان با کیفیت در ترکیب استقلال، نمایش زیبا و تماشاگر پسندی را ارائه دهد، اما فکری به هر شکلی که بوده استقلال را به مدعی اصلی قهرمانی تبدیل کرده است.

کارشناس فوتبال کشورمان در پایان و در خصوص واکنش هواداران استقلال به این حواشی عنوان کرد: هواداران استقلال باید با هوش باشند و به حاشیه‌ها توجه نکنند. تنها به سخنگوی رسمی باشگاه توجه کنند و بدانند افرادی که این حاشیه‌ها را برای استقلال به وجود می‌آورند، دشمنان استقلال هستند و می‌خواهند این تیم را زمین بزنند.