به گزارش پارس ، به نقل ازتماشا، الشباب امارات برای خرید رونالدینیو که در حال حاضر در اتلتیک مینیرو بازی می کند اقدام کرده است. به گزارش « گلف نیوز» ، باشگاه دوبی ای با روبرتو دی آسیس، برادر رونالدینیو که البته مدیر برنامه هایش هم هست، وارد مذاکره شده است و گفته می شود که نتیجه این بوده که الشباب باید سالی ۶ میلیون یورو دستمزد به ستاره برزیلی بپردازد تا بتواند او را برای امضا کردن قرارداد متقاعد کند.

« گلف نیوز» مدعی شده که با بالا رفتن هزینه های الشباب در لیگ امارات و اقدام این تیم برای شروع پیشرفت و خرید بازیکنان بزرگ، احتمال می رود که سران این باشگاه به فکر همکاری با سومین اسپانسرشان هم باشند. اگرچه رونالدینیوی ۳۳ ساله دیگر توانایی های گذشته اش را ندارد، اما تجربه ای که از ۹ سال بازی در تیم های بارسلونا، میلان و پاری سن ژرمن کسب کرده می تواند در لیگ امارات به کمک الشباب بیاید.

همچنین او هنوز هم یکی از نام های مطرح فوتبالی است. مبلغ درخواستی این بازیکن برزیلی برای مالک ثروتمند الشباب ناچیز است و انتظار می رود که انتقال او به این تیم به زودی اتفاق بیفتد.

روزنامه های عربی همچنین نوشته اند که خود رونالدینیو هم تمایل دارد که ماموریت فوتبالی اش را در امارات ادامه دهد و شهر دوبی می تواند محل مناسبی برای اقامت او باشد. رونالدینیو حتی مارکوس پاکتا، سرمربی الشباب را هم می شناسد و می تواند از هم صحبتی با سیل و ادگار برونو، دو بازیکن برزیلی دیگران این تیم هم بهره مند شود.

وقتی خبرنگاران در مورد اینکه شانس الشباب برای خرید رونالدینیو چقدر است از محمد المری، عضو هیئت مدیره این باشگاه سوال کردند، در پاسخ گفت: « رونالدینیو می تواند کمک بزرگی باشد، نه تنها برای الشباب، بلکه برای لیگ امارات چون او بازیکن بزرگی است و نامی جهانی دارد. تجربه بین المللی هم دارد و در تیم های مختلفی در دنیا بازی کرده است. باشگاه در حال بررسی شرایط این انتقال است و می خواهیم ببینیم که از چه طریقی می توان این انتقال را قطعی کرد. »

البته باید دید در ادامه چه پیش می آید اما این اولین پیشنهاد رونالدینیو از امارات نیست. پیش از این در سال ۲۰۱۰ الاهلی برای خرید او ابراز تمایل کرد و بعد از آن نوبت الشارجه بود که برای خریدن این بازیکن شانسش را امتحان کند. از طرفی مسئولان الشباب اعلام کردند که احتمال انتقال او ۵۰-۵۰ است و خیلی ها معتقدند که الشباب برای مطرح کردن نامش این کار را می کند و فصل پیش هم صحبت از خرید مایکل اوون را به میان آورده بود.