دغدغه جدید فکری برای دربی پایتخت تبدیل به دردسرهای شیرینی شده است. سرمربی  آبی پوشان در میان سه بازیکن زهردارش در خط حمله، احتمالا باید دو نفر را برای هجوم به دروازه پرسپولیس راهی زمین کند.

۱- محمود فکری برای دربی یک دروازه‌بان سر حال، ۳ مهاجم باانگیزه و البته دو دفاع چپ خوب دارد (میلیچ و نادری). فکری البته باید فکری برای مدافعان پراشتباه استقلال بکند. در همین ۲ بازی آخر مقابل گل‌گهر و آلومینیوم، مدافعان استقلال به اندازه یک نیم‌فصل اشتباه فردی داشتند ولی به هر حال استقلال به خاطر بازی خوب مظاهری، قایدی، وریا و... هر دو بازی را برد.

۲- ارسلان مطهری و مهدی قایدی هر دو سابقه گلزنی و درخشش در دربی تهران را دارند اما آیا فکری می‌تواند از کنار نام شیخ دیاباته برای این بازی بزرگ بگذرد؟ به‌ زعم کارشناسان زوج دیاباته- قایدی خیلی هماهنگ‌تر از زوج قایدی- مطهری است و همین مسئله شاید باعث شود که همه استقلالی‌ها از فکری انتظار داشته باشند از زوج معروف فیل و فنجان استفاده کند. ارسلان مطهری با گلی که دوشنبه به آلومینیوم اراک زد، کار فکری را سخت‌تر کرد ولی احتمال دارد او در دربی نقش یک ذخیره طلایی را بازی کند. هر چند که دیاباته تا حالا موفق به گلزنی به پرسپولیس نشده است.

۳- بعید به نظر می‌رسد فکری آن‌قدر اهل ریسک باشد که در بازی با پرسپولیس هر سه مهاجم اصلی‌اش را راهی میدان کند و باید از بین شیخ و قایدی و ارسلان ۲ نفر را انتخاب کند. از طرفی در جناح چپ و برای این بازی خاص محمد نادری خیلی انگیزه دارد و میلیچ هم می‌تواند گره‌گشا باشد اما اینجا هم بعید است فکری هر دو را همزمان راهی میدان کند و به نظر می‌رسد شانس نادری بیشتر از میلیچ باشد. فکری تیمش را ۱-۴-۴ ارنج می‌کند و ۴ هافبک اصلی استقلال احتمالاً وریا، ریگی، مهدی‌پور و فرشید اسماعیلی خواهند بود و نفر پنجمی که شانس دارد هم داریوش شجاعیان است مگر آنکه فکری بخواهد از آرش رضاوند- که معمولاً در بازی‌های بزرگ خوب نیست- استفاده کند.

۴- به نظر می‌رسد مشکل اصلی استقلال در دربی در ۲ منطقه باشد؛ یکی دفاع میانی که امثال مرادمند، دانشگر، عارف غلامی و... همچنان پراشتباه هستند و دیگری پست‌ هافبک نفوذی که فرشید اسماعیلی همچنان ناآماده به نظر می‌رسد و بقیه هم در حدی نیستند که فکری به خاطر آنها اسماعیلی باتجربه را نیمکت‌نشین کند. البته در آن سو یحیی هم مشکلاتی دارد و در یکی، دو پست (از جمله خط حمله) با کمبودهایی مواجه است.