با توجه به خبر‌های متناقض در خصوص جدایی بشار رسن هافبک عراقی از باشگاه پرسپولیس در مقطع کنونی لازم است موارد زیر به اطلاع هواداران عزیز برسد:

۱) بشار رسن در چهار سال گذشته قرارداد‌های یکساله با باشگاه منعقد کرده و در تمامی قراردادها، بند جدایی در نیم فصل، جزو شروط او بوده است.

۲) در پایان فصل گذشته ضمن تسویه کلیه مطالبات او، قرارداد جدید یکساله بعد از پایان مسابقات لیگ منعقد و بخش اول آن نیز پرداخت شد.

۳) بعد از برگزاری مرحله دوم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در قطر، بشار رسن تقاضای جدایی از تیم، جهت پیوستن به یک باشگاه قطری را ارائه داد.

۴) رسن و مدیربرنامه‌های او ضمن ارائه درخواست کتبی و شفاهی با انتشار پست ویدیویی در اینستاگرام، خواسته خود را به اطلاع عموم رساندند.

۵) در زمان مراجعت او به کشور چند روز از شرکت در تمرینات خودداری کرد و تمرینات بدون حضور او برگزار گردید که متوالی اظهار کرد به هر شکل، قصد جدایی دارد.

۶) بشار رسن جهت شرکت در سالگرد مراسم مادر مرحومه خود، مجددا به کشور عراق مراجعت و اعلام کرد قصد بازگشت نداشته و حتی حاضر است جرائم و محرومیت‌های مرتبط را بپذیرد، اما به باشگاه دیگری منتقل شود.

۷) با این حال، باشگاه تاکید بر بازگشت این بازیکن داشت و با مراجعت او، دور دوم مذاکرات توسط هیئت مدیره با رسن انجام شد که این بازیکن بر خواسته قبلی خود تاکید و اصرار ورزید.

۸) از آنجایی که اجبار در حفظ بازیکن قطعا به افت شدید کیفی او منجر می‌شود و حتی‌الامکان خودداری از همراهی تیم را به دنبال خواهد داشت و در این صورت موضوع باید در فیفا طرح دعوی گردیده تا به صدور رای منجر شود که در این شرایط، باشگاه از وجود بازیکن محروم بوده و با دریافت رای فیفا هم فقط احتمالا عایدی مالی برای باشگاه به دنبال داشت، لذا مقرر گردید منافع طرفین با اولویت باشگاه مدنظر قرار گیرد.

۹) در توافق صورت گرفته مقرر شد: الف: یکصد و بیست هزار دلار پرداختی باشگاه عودت گردد. ب: باشگاه هیچگونه پرداختی بابت قرارداد به او نداشته باشد. ج) بازیکن تا فینال لیگ قهرمانان آسیا به صورت تمام و کمال در خدمت تیم باشد. د) در زمان جدایی مبلغ یکصد و بیست هزار دلار به باشگاه پرداخت شود.

۱۰) عایدی باشگاه با توجه به عودت مبلغ پرداختی و دریافتی باشگاه تا نیم فصل طبق قرارداد فی‌مابین مجموعا ۳۸۰ هزار دلار خواهد بود.

۱۱) جای تاسف است کسانی دست به قلم می‌برند یا سخن گفتند و از الفاظ تمسخرآمیز در این رابطه استفاده می‌کنند که هیچگونه آگاهی از مسائل باشگاه نداشته و صرفا با رویاپردازی قصد تخریب باشگاه را دارند تا به اهداف مغرضانه و سوءنیت‌های پشت پرده خود برسند.

۱۲) باشگاه پرسپولیس هیچگاه وابسته و متکی به بازیکن خاصی نبوده و نیست. در این فصل، نفرات جذب شده در نقل و انتقالات، در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و مسابقات شروع فصل ارزش‌های خود را به خوبی به نمایش گذاشته‌اند و جدایی یک بازیکن تاثیری نداشته و ندارد. ضمن اینکه در جذب نفرات امسال، ۹ عضو جدید به باشگاه اضافه شده‌اند و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

۱۳) اگر به دقت بررسی شود، ترکیب بازیکنان پرسپولیس در چند سال اخیر مکررا تغییر کرده، اما از توانایی تیم نه تنها کاسته نشده بلکه درخشش آن افزون‌تر شده است.

۱۴) به هر دلیلی، همگی بازیکنانی که جدا شده اند، در مقابل پیشنهادات چشمگیر و غیرقابل تصور باشگاه‌های خارجی نتوانستند مقاومت کنند و به هر شکلی و در هر زمان که مغتنم بوده، جدا شدند، اما پرسپولیس استوار، محکم، باصلابت و مسلط مانده و به راهش ادامه می‌دهد.

۱۵) همه عوامل باشگاه از جمله بازیکنان، کادرفنی و مدیران باشگاه مصمم هستند تا با حمایت گسترده هواداران پرشور و عزیز باشگاه، تمام توان خود را برای کسب پنجمین قهرمانی مستمر در لیگ داخلی و قهرمانی سال آینده در لیگ قهرمانان آسیا را به کار گیرند.