سعید الهویی در نشست خبری پیش از بازی مقابل شهرخودرو مشهد اظهار داشت: خدا را شکر تیم در شرایط خوبی است ما دو بازی گذشته را به دو دلیل بسیار مهم از دست دادیم.

مربی گل گهر افزود: دلیل اول با توجه به کیفیت بسیار بالایی که تیم از خودنشان داد در دو بازی گذشته و موقعیت‌های بسیار خوبی که خلق کرد متاسفانه بد شانس و کم دقت بودیم و توانستیم به اندازه کافی از موقعیت‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: ولی روند کاری و فنی و آمارها نشان می‌دهد تیم از کیفیت فنی بسیار بالایی برخوردار است و این جای خوشحالی برای ما دارد که با تلاشی که کردیم با تلاش کادر تیم در تایم کوتاهی تیم گل گهر را به یک تیم با کیفیت تبدیل کنیم که فوتبال با کیفیت و زیبا بازی می‌کند، در خلق موقعیت رتبه اول لیگ را داریم و این یک پیشرفت بسیار بزرگ برای تیم گل‌گهر است.

الهویی عنوان کرد: روند تیم روند مثبت است و ما مطمئنا بابت دو نتیجه که در بازی‌های گذشته کسب شده خوشحال نیستیم ولی از روند تیم که مثبت است و بازی با کیفیت تیم، خوشحال هستیم.

مربی تیم گل‌گهر ادامه داد: موضوع دوم که باعث شد ما دو بازی گذشته را از دست بدهیم اشتباهات داوری بوده که اتفاق افتاد در بازی صنعت نفت آبادان بازی که کاملا ما کنترل بازی را داشتیم و یک هیچ جلو بودیم یک اشتباه محرز داوری باعث یک پنالتی به ضرر تیم ما شد نه‌تنها بازی را به تساوی کشاند بلکه تیم از لحاظ ذهنی هم دچار افت می‌شود و این یک امر طبیعی است. به هر حال آقای قلعه‌نویی بخش فنی تیم را جلو بردند نتیجه و عملکرد تیم را می‌بینیم.

وی تصریح کرد: بخشی از داستان در اختیار کادر فنی و سرمربی نیست، نسبت به این موضوع واقعا نگرانیم، خواهش می‌کنیم مثبت‌تر به تیم ما نگاه شود، با عدالت نسبت به تیم ما رفتار شود ما هیچ چیز از داور نمی‌خواهیم غیر از عدالت و اینکه داور قضاوت درستی داشته باشد.

الهویی گفت: تیم شهر خودرو تیم بسیار خوبی است بازیکنان با کیفیتی جذب کرده و ساختار و شاکله بسیار خوبی دارد و انشاءالله با تدابیر و تاکتیک‌های آقای قلعه‌نویی سعی می‌کنیم فردا سه امتیاز را کسب کنیم.

مربی گل‌گهر اظهار کرد: ولی چیزی که ما را نگران می‌کند بحث داوری است امیدواریم که عدالت رعایت شود امسال ششمین سال است که در کنار آقای قلعه‌نویی کار می‌کنم آن‌چیزی که من طی این مدت دیدم برآیند اشتباهات داوری همیشه به ضرر تیم قلعه‌نویی بوده به عنوان مثال در فصل گذشته در سپاهان اصفهان فقط اشتباهات داوری را به ضرر سپاهان می‌بینید یک صحنه به ضرر استقلال اتفاق می‌افتد آن بزرگ می‌شود و بولد می‌شود. صحنه کی‌روش ولی در همان بازی پنالتی روی رضا میرزایی اتفاق می‌افتد ولی اصلا به آن پرداخته نمی‌شود و بعد در برآیند می‌بینید همه اشتباهات و اتفاقات داوری به ضرر تیم آقای قلعه‌نویی است.

وی بیان کرد: می‌توانید بازی برابر استقلال که خطای دیاباته روی شایان مصلح به اشتباه پنالتی برای استقلال گرفته می‌شود بازی جام حذفی که اشتباه داوری یک پنالتی خیلی ساده به حریف می‌دهد که جریان بازی را بر می‌گرداند، واقعا برای ما سوال است و خود ما را به شک و شبهه انداخته از کمیته داوران و کسانی که در جامعه داوری زحمت می‌کشند یک سوال داریم که برآیند این اتفاقات در این 6 سال به ضرر آقای قلعه‌نویی بوده اگر واقعا مشکل آقای قلعه‌نویی است. خب این مسئله مجزا است چرا باید تیم‌ها و بازیکنان و افرادی که دارند زحمت می‌کشند نتیجه زحمتشان را نبینند.

مربی تیم گل‌گهر گفت: ما خواهش می‌کنیم که عدالت رعایت شود  از جامعه داوری که به آنها اعتماد صددرصد داریم خواهش می‌کنیم با عدالت با تیم آقای قلعه‌نویی برخورد شود.

الهویی خاطرنشان کرد: کارشناسان داوری و اتفاقاتی که در میان برنامه‌های تلویزیونی می‌افتد خیلی جای تعجب دارد ما صحنه‌های بسیار واضحی را داریم می‌بینیم با دو یا سه دوربین، کارشناس باید بگوید این صحنه پنالتی هست یا نیست با سه دوربین می‌بیند می‌گوید من حق را به داور می‌دهم، اگر شما چیزی نمی‌بینید آقای کارشناس یا شما شاید نگاهت کارشناسی و فنی نیست یا اینکه واقعیت را می‌پوشانید یا باید بگویید پنالتی اتفاق افتاده یا نیفتاده، می‌خواهم بگویم کارشناسان به جای اینکه سرپوش بگذارند روی اشتباهات داوران، اشتباهات را بگویند و کمک کنند به داوران تا اشتباهات به حداقل برسد و لیگ ما در آن عدالت برقرار شود.