رضا قوچان نژاد به همراه ادسون آلوارز، سیدنی فان‌هیدونک، شان کلیبر و تون کوپمیترز به عنوان خوش‌پوش‌ترین بازیکن سال هلند انتخاب شدند.

این 5 بازیکن حال حاضر لیگ هلند شانس این را دارند تا جایزه بهترین بازیکن برتر سال از نظر طراحی چهره و لباس را دریافت کنند.

سایت هلند voetbalzone بخش رسانه‌ای این انتخاب را انجام می‌دهد و در همین خصوص با رضا قوچان نژاد مصاحبه‌ای انجام داده است که در زیر می‌خوانید.

قوچان نژاد گفت: بالاخره نامزد شدم (باخنده). مشخصا چنین چیزی هدفم نبوده است و نمی‌دانم چرا و چگونه این انتخاب انجام شده است، به هر حال خوشحالم. باید ببنیم که چگونه رای‌گیری‌ها انجام می‌شود. فشن و مد برای من بسیار مهم است،‌ نه این خیلی به شوها مد علاقه داشته باشم، نه. منظورم این است که دوست دارم خوش پوش باشم. همیشه فکر می‌کنم که اولین حسی و اولین نمایی که از خودم به جا می‌گذارم بسیار اهمیت دارد. بنابراین می‌خواهم خوش پوش و خوب به نظر بیایم.

وی ادامه داد: به نظرم یکی از شاخصه‌هایی که به خودمان احترام می‌گذاریم این است که خوش پوش باشیم مخصوصا در مقابل مهمان‌ها. در کمدم بسیار لباس، ژاکت، بلوز و شلوار است. آنها خیلی زرق برق هم ندارد، ساده‌اند. من خیلی هودی و لباس ورزشی دارم.

در خصوص مد و فشن دیوید بکام یکی از نمونه‌های برجسته دنیاست.او نسل جدیدی از پوشش و فشن را به دنیای فوتبال آورد.

قوچان نژاد گفت: او فشن را به دنیای فوتبال معرفی کرد، به آن وجهه داد. فوتبال و مد با هم اکنون درگیر هستند. رالف‌لورن و هوگو‌باس برندهای موردنظر من هستند.

او که در ایران با نام قوچی شناخته می‌شود در خصوص شباهت نامش با برند «گوچی» گفت که صرفا یک تشابه است و ارتباطی به آن ندارد.

وی اظهار داشت: من می‌خواهم در زمین فوتبال محترمانه بازی کنم ولی در همان لحظه تو برای برد تلاش می‌کنی و همیشه نمی‌توانی به مانند یک جنتلمن عمل کنی. من ذهنیت برد دارم و فکر می‌کنم این چیز خوبی است.همیشه هم دوست دارم بهترین نمایشم را به ثبت رسانم. پس از ذهنیت برد احترام بسیار مهم است و می‌خواهم فرزندم را این فکر آموزش دهم. گل زدن همیشه اولویت من در فوتبال بوده و من ترجیح می‌دهم ایستگاه پایانی یک خط حمله زیبا باشم.

مهاجم ایرانی زووله گفت: خیلی خوشحالم از جایی که ایستاده‌ام. من دوران فوتبالی خوبی داشتم با تمام بالا و پایین‌هایی که داشت. بالا و پایین در فوتبال هم بسیار اهمیت دارد و به نظرم لازم است به دلیل اینکه وقتی در پایین قرار داری، اهمیت بالا بودن را درک می‌کنی. من در 7 کشور متفاوت فوتبال بازی کردم و مفتخرم که همیشه تصمیم خودم را گرفته‌ام. من در آن زمان قرارداد بسیار خوبی با هینرفین داشتم ، اما این کار را برای تحصیل در رشته حقوق انجام دادم. در آن لحظه فکر کردم بهتر است بدنبال شور دیگری بروم ، زیرا دنیای فوتبال در واقع یک جنگل پر از کفتار است. برای من سخت بود که همه در فوتبال صادق نیستند.