علی لطیفی ، در خصوص کناره گیری زودهنگام از سرمربیگری تیم فوتبال گل ریحان البرز اظهار داشت: زمانیکه قائم مقام باشگاه گل ریحان با من تماس گرفت با پاس همدان مذاکره می‌کردم و تقریبا کارم تمام بود.

لطیفی با اشاره به مذاکره با مدیرعامل باشگاه گل‌ریحان ادامه داد: به من گفت شما این تیم را به لیگ یک آوردید. بودجه فیروزکریمی 17میلیاردتومان، یحیی گل‌محمدی و مجتبی حسینی حدود 25 میلیاردتومان، فراز کمالوند 35 میلیاردتومان و محمد نصرتی 15 میلیاردتومان برای صعود به لیگ برتر بوده اما بودجه شما 2میلیاردتومان بود. ضمن اینکه شما بیشترین امتیاز را بین این مربیان کسب کردید و به همین خاطر دوست داریم با شما کار کنیم.

وی در خصوص قبول همکاری با باشگاه گل ریحان گفت: بودجه امسال را 10میلیاردتومان اعلام کردند. زمانی نداشتیم اما گفتند شما می‌توانید اهداف باشگاه را جامه عمل بپوشانید. قرارداد بستیم اما خواستم تا ضمانتی در مورد این بودجه به من ندادند موضوع را رسانه‌ای نکنند. مدیرعامل باشگاه گفت به روح شهدا این کار را نمی‌کنم. ولی فردای آن روز بدون اینکه ضمانت اجرایی را بدهد به من و مجموعه خیانت کرد. بعدا گفت چون قطعی شده بود اعلام کردیم!

مربی فوتبال با اشاره به شروع کار در گل ریحان عنوان کرد: بعد از آن ظرف یک هفته از دوهزار نفر تست گرفتیم و بر اساس بودجه 10میلیارد با چند بازیکن خوب لیگ یک و برتر صحبت کردیم. آن هم با نصف مبالغ تیم‌های دیگر اما مدیرعامل باشگاه را پیدا نکردیم که با این بازیکنان قرارداد ببندیم. گفتم اگر نمی‌خواهید تیمداری کنید و این بودجه را نمی‌دهید قطعی بگویید.

لطیفی ادامه داد: چند شب پیش مشاور مدیرعامل به من زنگ زد که اسپانسر مورد تایید هیات مدیره قرار نگرفته است. شما کار را ادامه بدهید ما هم با بازیکنانی قرارداد می بندیم. من ارادت زیادی به شهدا دارم و هر تیمی بروم بازیکنانم را اولین جا بر سرمزار شهدا می‌برم. دست یاعلی با مدیرعامل گل ریحان دادیم و شهدا را ضامن قراردادیم که پای حرفهایمان بایستیم اما متاسفانه او به این قول پایند نبود.

وی افزود: شنیدم یک مربی اعلام کرده حدود 30 بازیکن تامین می‌کنم و یک ریال پول نمی‌خواهم اما من مربی نیستم که بازیکن پولی بیاورم. استعفایم را تقدیم کردیم و قائم مقام باشگاه هم استعفا کرد. آن مربی گفته بود با جذب این بازیکنان برای باشگاه درآمدزایی می‌کنم و هزینه سفرها را هم از بازیکنان می‌گیرم به شرطی که سرمربی شوم. به من گفتند اگر می‌توانید بمانید و این کار را شما انجام بدهید. من هم به بلافاصله استعفا دادم. حتی شنیدم زمانیکه گفتم برای بودجه ضمانت بدهید با این مربی صحبت کرده بودند و این مرا ناراحت‌تر کرد.

سرمربی مستعفی گل ریحان با اشاره به مشکلات مدیریتی این تیم گفت: متاسفانه مدیرعامل گل ریحان اصلا فوتبال را نمی‌شناسد. او شاید در حیطه دیگری بسیار توانمند باشد اما در حوزه فوتبال به هیچ عنوان، نمی‌داند قول و  قرار در ورزش بی نهایت مهم است. نگاهش فوتبالی نیست. مثل اینکه علی لطیفی رئیس شرکت نفت ایران شود.

لطیفی در مورد واکنش‌ها نسبت به این جریانات در استان البرز اظهار عنوان کرد: در استان مسئولین و پیشکسوتان به شدت از او انتقاد کردند و این اتفاقات را ناشی از سو مدیریت او می دانند. اصلا معلوم نیست این تیم بتواند درمسابقات شرکت کند و وضعیتش خیلی بغرنج است. طبق شنیده‌ها با توجه به اتفاقاتی که فصل گذشته افتاد، خرید و فروش و جذب اسپانسر برای این مجموعه (گل ریحان) ممنوع شده است.

وی در خصوص احتمال بازگشت به گل ریحان اظهار داشت: تا مادامی که افراد غیرفوتبالی مانند نبی رضایی که مالکیت باشگاه را در اختیار دارد بر سر کار باشند و مدیری نباشد که به حرفش عمل کند و به اعتقادات من احترام بگذارد، به هیچ عنوان به گل ریحان بر نمی‌گردم.

لطیفی با اشاره به پبشنهادات دیگری که دارد تصریح کرد: اگر شرایط خوب پیش برود با یک تیم لیگ یکی قرارداد می‌بندم. در حال تغییروتحولات است و قرار است اسپانسر بگیرد. یک تیم پرطرفدار است. صحبت کردیم و خدا بخواهد ظرف روزهای آینده احتمالا نهایی می‌شود.

وی در خصوص اظهارات علیفر گزارشگر بازی چندی پیش دو تیم منچسترسیتی و وستهام، که گفته بود نظرات کارشناس مسابقه(علی لطیفی) تعریف بیش از حد است، گفت: حدود 12 سال است در برنامه‌های مختلف تلویزیونی فوتبال به عنوان کارشناس حضور دارم. چند روز قبل علیفر در گزارش بازی گفت مربی که تیم منتخب جهان را دارد کاری نمی‌کند. پول بی زبان را به امثال گواردیولا (سرمربی تیم منچسترسیتی) می‌دهند که فقط قهرمان لیگ داخلی شوند؟ و اگر قرار است با این نفرات قهرمان نشوند بهتراست به ورزش صبح گاهی بپردازند.

وی ادامه داد: به اعتقاد من دلیل موفقیت افرادی مانند گواردیولا و کلوپ تاکتیک‌ها و سیستم‌های نوینی است که دارند. تیم‌هایی مانند لیورپول و منچسترسیتی پس از سال‌ها با سرمایه گذاری که انجام دادند به قهرمانی لیگ رسیدند. علیفر معتقد است تیم‌هایی که قهرمان اروپا نمی‌شوند ارزشی ندارند. آیا باید درِ باشگاه‌های دیگر را تخته کرد؟ در اروپا تیم‌های با قدمت زیادی هستند که حتی یکبار هم قهرمان اروپا نشده‌اند اما محبوبیت بالایی دارند. قرار نیست هر تیمی قهرمان اروپا شود.

لطیفی افزود: با توجه به درگیری‌هایی که علیفر طی سالیان گذشته با بازیکنانی مانند خداداد عزیزی داشته و همچنین اتفاقاتی که رقم زده، فکر می‌کنم دوست دارد دیده شود. من برای او ارزش و احترام بسیاری قائلم اما برای اینکه دیده شود حرف‌های عجیب و غریب می‌زند. با زیر سوال بردن امثال یورگن کلوپ، پپ گواردیولا و  مورینیو مطمئن باشید هیچ اتفاقی نمی‌افتد فقط خودتان مورد انتقاد قرار می‌گیرید. او طوری صحبت می‌کند که انگار 15 قهرمانی اروپا دارد و پرافتخارترین سرمربی تاریخ فوتبال ایران است. بهتر است ابتدا یک تیم محلی را هدایت کنیم و سختی‌های کار را ببینیم، بعد از مربیان بزرگ فوتبال و فلسفه آن‌ها انتقاد کنیم.