به‌تازگی حمید استیلی به اتفاق حسین کلانی به دفتر باشگاه پرسپولیس رفته و ملاقاتی با مهدی رسول‌پناه سرپرست این باشگاه داشتند. دیروز به همین بهانه، شکایت برانکو، اعتصاب بازیکنان و حتی درگیری مجازی برخی پیشکسوتان پرسپولیس با حمید استیلی به گپ و گفت پرداختیم.

با دعوت مدیران پرسپولیس به ملاقات رسول‌پناه رفتید؟

نه، به اتفاق مهندس کلانی بدون دعوت به دفتر باشگاه پرسپولیس رفتیم. به هرحال مردم و هواداران پرسپولیس نگران هستند. این روزها اخبار خوبی از باشگاه و تیم به گوش نمی‌رسد و این اصلاً جالب نیست.

منظور شما شکایت برانکو و احتمال کسر امتیاز یا محرومیت پرسپولیس است؟

حمید استیلی : این هم یکی از دغدغه‌های پرسپولیسی‌هاست. به خود رسول‌پناه هم گفتم باید این پول پرداخت شود.

اما از آن‌طرف بازیکنان هم اعتصاب کرده و پول آپشن‌های خود را می‌خواهند؟

الان زمان مناسبی برای اعتصاب و این کارها نیست. واقعاً این بازیکنان غیرتمند هستند. من می‌پرسم چرا یک تیم ۴ سال توانسته است پشت‌سرهم قهرمان لیگ برتر شود؟ مسائل فنی و تاکتیکی به جای خود اما دلایل دیگر چه بوده است؟

شما بگویید؟

فداکاری و تلاش مربیان و بازیکنان به علاوه وحدت و همدلی که به وجود آمده بود. در این ۴ سال همه پیشکسوتان و هواداران پرسپولیس با یکدیگر متحد بودند و اجازه ندادند پرسپولیس وارد حاشیه شود. متأسفانه می‌شنویم یا می‌بینیم پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس با یکدیگر در فضای مجازی درگیری پیدا می‌کنند که قشنگ نیست. ما همه عضو خانواده پرسپولیس هستیم و نباید وارد این جریانات شویم.

از قول شما خواندیم که گفته بودید مدیریت باشگاه حرف‌هایی زد که باید در خانواده پرسپولیس باقی بماند. مگر چه حرف‌هایی به شما زد؟

به هرحال یکسری صحبت‌های خصوصی بود که نمی‌توان رسانه‌ای کرد و به‌رسم امانت نزد ما باید بماند اما در کل این مسائل جالب نیست. البته من به خود رسول‌پناه هم گفتم مردم باید حقیقت را بدانند. این حق هواداران پرسپولیس است که متوجه شوند در تیم محبوب آنها چه می‌گذرد؟ همچنین معتقدم الان نه وقت اعتصاب بازیکنان است و نه باشگاه!

بازیکنان هم می‌گویند الان و قبل از شروع فصل باید حق و حقوق خود را بگیرند؟

من می‌دانم بازیکن باید حق و حقوقش را بگیرد. در این اوضاع اقتصادی همه مشکل دارند اما اول باید پول طلب برانکو پرداخت شود. این یک مشکل جدی است که می‌تواند برای پرسپولیس دردسرهای زیادی ایجاد کند. شکایت برانکو خطرناک است و اصلاً هم شوخی نیست.

برای خیلی‌ها عجیب است که چرا پرسپولیس، فینالیست آسیا به این حال و روز افتاده است؟

واقعاً من هم به مدیران باشگاه همین را گفتم. پرسپولیس باید در آرامش به قهرمانی آسیا برسد. اجازه بدهیم فینال لیگ قهرمانان آسیا به اتمام برسد و بعد هر کاری خواستیم انجام دهیم. به خدا هوادار پرسپولیس گناه دارد. تمام دلخوشی این طرفداران موفقیت پرسپولیس است و بس! اگر واقعاً این هواداران را دوست داریم کمک کنیم پرسپولیس وارد حاشیه نشود.