طبق اعلام رسمی AFC و کمیته فرعی ویروس کرونا در لیگ قهرمانان آسیا، در ماده 4.1 از دستورالعمل های ویژه مسابقات AFC در طی بیماری همه گیر Covid-19 آمده است: "درصورتی که تیم یا باشگاه شرکت کننده به دلیل محدودیت سفر یا هرگونه محدودیت دیگر در ارتباط با ویروس Covid-19 قادر به سفر به کشور میزبان یا  استادیوم مسابقه نباشد. ، تیم شرکت کننده / باشگاه شرکت کننده  از مسابقات خارج می شود." با استناد به این بند، تیم الوحده امارات از گروه A مسابقات خارج شد و تمامی امتیازات و گل‌های این تیم از جدول رده بندی پاک شد.

همچنین در بیانیه کنفدراسیون فوتبال آسیا آمده است که تیم‌ها باید چهار روز قبل از مسابقات در محل مسابقات حضور می‌یافتند و الوحده با توجه به نامه‌ای که زده بود، حضور نیافت؛ همچنین توافق شد که قرنطینه و محدودیت‌های سفر برای باشگاه الوحده منجر به ایجاد "شرایط اجباری" مطابق ماده 6.4 و ماده 71 شود؛ احتمالا با این شرایط الوحده امارات از جریمه‌های احتمالی در امان خواهد ماند.

ا این اتفاق، باشگاه استقلال که در انتظار اعلام رسمی خبر برگزاری یا عدم برگزاری دیدار با الوحده بود، امشب هم یک جلسه تمرینی را پشت سر می‌گذارد و آبی‌ها حالا فرصت بیشتری برای آماده سازی خود خواهند داشت چرا که دیدار بعدی آن‌ها یکشنبه 30 شهریورماه مقابل الشرطه عراق خواهد بود.

براساس اصلاحیه که در جدول گروه A رقابت‌ها صورت خواهد گرفت، حالا شانس تیم‌ها برای صعود به مرحله حذفی دوچندان شد؛ با حذف الوحده امارات و نتایج به دست آمده این تیم در دیدارهای رو در رو، گروه A مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:

1. الاهلی عربستان / 3 امتیاز - تفاضل +1

2. الشرطه عراق / 1 امتیاز - تفاضل 0

3. استقلال ایران / 1 امتیاز - تفاضل -1