مجید نامجو مطلق سرمربی استقلال در نشست خبری پیش از دیدار استقلال ایران و الوحده امارات اظهار داشت: قبل از هرچیز آرزو می‌کنم بیماری کرونا از بین برود تا مردم جهان در شرایطی عادی به زندگی خود ادامه دهند.

او افزود: با وجود مشکلات ایجاد شده به دلیل شیوع ویروس کرونا، برخی کشور‌ها از جمله ایران لیگ‌های خود را با حفظ شیوه نامه های بهداشتی برگزار کردند. تیم ما در شرایط خیلی خوبی قرار دارد. ما از تیم‌های پر افتخار آسیا هستیم و در چهار فینال این رقابت‌ها حضور داشتیم. امروز می‌بینیم که همه تیم‌ها به صورت متمرکز در قطر حاضر هستند تا با هم بازی کنند. به نظرم این میزبانی جای تقدیر و تشکر دارد.

سرمربی استقلال در خصوص تاثیر شکست این تیم مقابل تراکتور در دیدار‌های لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: من فکر می‌کنم تیم ما به خاطر مشکلاتی که بود، در نیمه اول جام حذفی خوب بازی نکرد، اما در نیمه دوم یکی از بهترین نمایش‌های استقلال را شاهد بودیم. قطعا این انگیزه در ما وجود دارد که در لیگ قهرمانان آسیا بتوانیم با موفقیت بازی‌ها را پشت سر بگذاریم، اما متاسفانه معلوم نیست اصلا ما فردا بازی داریم یا نداریم. AFC باید تکلیف این موضوع را مشخص کند. شرایط تمرین قبل از بازی با تمرینات دیگر متفاوت است. در کل ما با تمام توان وارد این رقابت‌ها شده‌ایم. ابتدا به فکر صعود از گروه و در ادامه موفقیت در مراحل حذفی هستیم.

نامجو مطلق در خصوص اینکه آیا این تیم می‌تواند موفقیت در آسیا را تکرار کند گفت: تیم‌های ایرانی همیشه به دلیل داشتن پتانسیل بالا از لحاظ بازیکن، مدعی هستند. این را هم باید در نظر بگیریم که فوتبال به صورت حرفه‌ای و با سرمایه‌گذاری بالا برگزار می‌شود. این موضوع رقابت را سخت‌تر می‌کند، اما استقلال همیشه تیمی قدرتمند و مدعی در آسیا به شمار می‌رود. امیدوارم دوباره تیمی مثل استقلال از ایران بتواند در آسیا قهرمان شود، چون پتانسیل تیم‌های ایرانی بسیار بالا است.