مراسم کمک مومنانه و همت پهلوانانه در وزنه‌برداری با حضور ربیعی سخنگوی دولت، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک و تنی چند تن از پیشکسوتان و ورزشکاران وزنه‌برداری برگزار شد.

مالمیر رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون وزنه‌برداری ابتدا پشت تریبون آمد و گفت: این مراسم مزایده مدال‌های سه تن از قهرمانان سیده الهام حسینی، بهداد سلیمی و محسن بیرانوند است. به همت خانواده  وزنه‌برداری مبالغ جمع‌آوری شده در بسته‌های معیشتی به افرادی که متضرر شده اند خواهد رسید. با توافق مدال‌های این سه قهرمان به آستان قدس رضوی اهدا می‌شود.

ربیعی سخنگوی دولت درباره برگزاری این مراسم خیرخواهانه اطهار داشت: از طرف اعضای هیات دولت از برگزاری این مراسم تشکر می‌کنم. قهرمانان دوره ما عکس‌هایشان روی جلد کتاب‌هایمان بود. با وزنه زدن پهلوان محمد نصیری ذوق می‌کردیم. جامعه ما به قهرمان نیاز دارد. این قهرمانان در غم و شادی، کنار مردم هستند. آن‌ها لایک نمی‌گیرند ولی ضرورت داشته باشد همراه هستند.

وی افزود: این طرح بسیار مدبرانه مقام معظم رهبری تعبیری روانشناسانه دارد، شرایط این طرح کمک مومنانه همچون سنت ایرانی است. من هم در حد توانم خودم بابت هر مدال سه‌ونیم میلیون تومان اهدا می‌کنم که در مجموع ۱۰ میلیون تومان است.

صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک نیز عنوان کرد: امروز روز تاریخی است این روز را به وزنه‌برداری ایران تبریک می‌گویم. قهرمانان نسل وزنه‌برداری پهلوانانی هستند که وقتی مردم احساس درد می‌کنند، ناراحت می‌شوند و همدلی می‌کند. امروز فراتر از کمک مومنانه بود.این ایده مقام معظم رهبری بود که به صورت گسترده شکل گرفت. باید  از ایشان تشکر کرد و مردم نیز فرهنگ ایرانی را رخ کشیدند.

در ادامه این مراسم پرچم بارگاه امام رضا (ع) روی استیج آورده شد و بهداد سلیمی، الهام حسینی و محسن بیرانوند مدالشان را به آستانه قدس رضوی اهدا کردند.