محمدرضا ساکت در خصوص انتخاب به عنوان مدیرعامل باشگاه سپاهان اظهار داشت: از اعتماد حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه، منوچهر نیکفر، مجتبی لطفی، کریم فخارزاده، سیدعلی پزشک و مسعود تابش که به بنده اعتماد کردند نهایت سپاس را دارم. همه تلاش خود را می‌کنیم تا پاسخ اعتماد مدیران کارخانه فولاد مبارکه و هیات مدیره باشگاه و پاسخ لطف و حمایت هواداران همیشه همراه که این احساس و اعتماد را به بنده داشتند که می‌توانم در اینجا تاثیر گذار باشم را با اقداماتی ماندگار بدهم.

وی ادامه داد: باید یادی کنم از زنده یاد حریری موسس باشگاه و سایر مدیران سابق این مجموعه تابش، تاج، احمدی، خلیلی، رحیمی، ترابیان، خلیلیان، باقریان، طاهری و نیکفر. این بزرگواران در طول این سال‌ها برای مدیریت و راهبری سپاهان تلاش کردند و شایسته درود ما و همه خانواده سپاهان هستند. از اعتماد دوباره و اینکه برای بار دوم افتخار حضور در باشگاه فولاد مبارکه را پیدا کردم خوشحالم و امیدوارم در دومین حضور نیز بتوانیم با یاری خدا و همراهی همه خانواده فولاد مبارکه و باشگاه باز هم پیام آور غرور و افتخار برای سپاهان و هوادارانش باشیم.

از همه پیشکسوتان و دوستداران مکتب سپاهان استمداد می‌طلبم

محمد رضا ساکت با اشاره به دوره اول حضورش در سپاهان تصریح کرد: همانند دوران اول حضور در دهه هشتاد، همه تلاش خود را برای سربلندی باشگاه محبوبم خواهم کرد و از همه بزرگان، پیشکسوتان و  دوستداران مکتب سپاهان در این راه استمداد می طلبم. راه سختی در پیش داریم که باید شبانه روز تلاش کنیم تا باشگاه به طور همه جانبه در مسیرهای درست و استاندارد قرار بگیرد و انتظارات هواداران مان  در سراسر دنیا ،  همشهریان و هم استانی ها، فولادمردان فولاد مبارکه و همه علاقه‌مندان به این مکتب کهن را برآورده نماید.

افتخارات من مربوط به گذشته است اما نگاهمان به آینده

مدیرعامل سپاهان در مورد افتخاراتی که کسب کرد، گفت: افتخارات بنده با سپاهان در دهه هشتاد مربوط به گذشته است. هر چند همه از آن دوران به عنوان دورانی شیرین و خاطره انگیز و از بنده نیز به عنوان خدمتگزاری در آن دهه یاد می کنند اما باید به این نکته اذعان داشته باشم که ما نگاه‌مان به آینده است که دوباره سپاهانی با اقتدار در سطح و کلاس بین المللی را داشته باشیم. دهه هشتاد با همه قهرمانی های لیگ برتر و جام حذفی، موفقیت های بین المللی، فینال لیگ قهرمانان و راهیابی به جام باشگاه‌های جهان  گذشته و حالا باید سعی کنیم آن موفقیت های را بیشتر و بهتر تکرار کنیم تا سپاهان همچنان  یک نام باشکوه برای رقبا باشد.

برنامه 15 ساله یک شعار و آرزو نیست

ساکت ادامه داد: فکر به دوران گذشته صرفا الگویی برای اعتماد به نفس و انگیزه ما برای تکرار در شکلی بهتر وموفقیت آمیز تر خواهد بود. در این مسیر با همراهی عالمان به علم پژوهش و آینده نگری دستاوردهای پژوهشی و برنامه ریزی را وارد چرخه مدیریتی و فرایندی باشگاه کرده تا الگویی شاخص با برند معتبر فولاد مبارکه سپاهان را در افق 1414 پایه گذاری نماییم.

وی افزود: برنامه ای 15 ساله برای رسیدن به جایگاهی فرا ملی یک ریل‌گذاری همه جانبه و حساب شده برای تثبیت جایگاه موثر سپاهان در داخل و یک حرکت دقیق و با برنامه برای مدیریت پروژه سپاهان به سمت ارتقای جایگاه بین المللی این باشگاه در سطح آسیا است. این یک شعار و آرزو نیست که فرایندی است گام به گام که با همراهی پشتوانه‌ای بی‌بدیل و پایان ناپذیر به نام سرمایه اجتماعی هواداران و همکاران ارزنده باشگاه می‌تواند این افق را طلایی و درخشان نماید.

حضور قدرتمند در لیگ‌های ملی و بین المللی جزو اولویت‌های ما است

مدیرعامل سپاهان در خصوص اهداف پیش رو عنوان کرد: در تبعیت از خط مشی سیستم‌های مدیریت یکپارچه شرکت‌ فولاد مبارکه و در همگامی با اراده‌های جهانی برای ارتقای توانایی ساختاری و فیزیکی در عرصه باشگاه داری، بهبود عملکرد سیستم باشگاهداری در این باشگاه با ریشه و سابقه، در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد:‌ ارتقا استانداردهای ساختار تشکیلاتی باشگاه، توسعه و نوسازی زیر ساخت‌ها و مجموعه‌های ورزشی که در اختیار باشگاه است، حضور قدرتمند در لیگ‌های ملی و بین المللی در رشته های مختلف، ایجاد نظام جامع پرورش استعدادها و ایجاد آکادمی‌های متعدد در بخش‌های بانوان و آقایان در رشته‌هایی که باشگاه در آن فعال است، یا قصد و ورود و سرمایه گذاری دارد،گسترش نظام IT  و هوشمند سازی مجموعه، ارتقا برند باشگاه، توجه ویژه به موضوع بازاریابی، اقدامات ویژه در حوزه های فرهنگی، هنری، هواداری، رسانه‌ای و ارتباطات از جمله اهدافی است که جزو اولویت‌های ماست و برای تحقق آن‌ها اقدام خواهیم کرد.

ساکت افزود: باشگاهی که معرف حرفه‌ای بودن سطوح برند فولاد مبارکه سپاهان در معرفی تیم و تکریم هویت معنوی و فرهنگی باشگاه خواهد بود تا رویدادهای فاخر هنری و میدانی که فراگیری فرهنگ هواداری را دنبال خواهد کرد.

ستاره‌های وفادار رنگ پیراهن خود را با هیچ چیز عوض نکردند

مدیرعامل سپاهان در مورد انتخاب سرمربی جدید تیم گفت: پس از بررسی‌های زیاد و جلسات مختلفی که داشتیم بر این باور بودیم که ستاره‌های وفادار به یک باشگاه انسان‌های ماندگاری هستند که برای تثبیت نام باشگاه می‌توانند نقش اساسی را داشته باشند چرا که آن‌ها با وفاداری و معرفت و عشق خود در روزهای تلخ و شیرین رنگ پیراهن خود را با هیچ چیز عوض نکردند و البته در کنار باور این موضوع که ما به حضوری نسل جدیدی از مربیانی برخواسته از مکتب سپاهان در لیگ برتر و سطح اول فوتبال ایران نیاز داریم یک دغدغه مهم بود.

خوشحالم که توسعه فنی با انتخاب نویدکیا استارت خورد

وی افزود: همانگونه که دهه هشتاد زمینه سازی معرفی نسلی ماندگار از مکتب سپاهان به فوتبال ایران شد در افق جاری معرفی چهره‌های برآمده از این مکتب در عرصه مربیگری لازمه و شاخصه توسعه جغرافیای عملکردی سپاهان در عرصه باشگاه داری خواهد بود تا ورود نسل جدید از ورزشکاران به عرصه رقایت ها را شاهد باشیم که با هدایت نیمکت سپاهانی وارد عرصه رقابت می شوند. این یعنی هویت بخشی یکپارچه به سیستم تیم داری که با رویکردی نوین مورد توجه قرار خواهد گرفت و مرزهای توسعه فنی با نگرش بومی را در ورزش ارتقا خواهد داد.

مدیرعامل سپاهان ادامه داد: این موضوعی است که سال‌ها در عرصه فوتبال جهان مورد تایید بوده و اجرا شده است و اکنون سپاهان در همگامی با این نگاه حرفه‌ای گام در این مسیر گذاشته است. باید اذعان کنم قبل از اینکه برای مدیریت باشگاه انتخاب شوم به این موضوع خیلی فکر می‌کردم و حالا خوشحالم که با حضور دوباره بنده، این ایده با انتخاب محرم نوید کیا استارت خورده است. ارزیابی بنده از تجربه ده سال همکاری با محرم نوید کیا این بود که وی به عنوان یک عنصر توانا و دارای کاریزما برای امروز و فردای باشگاه می تواند موثر باشد.

اگر قانون منع مربی خارجی هم نبود گزینه ما نویدکیا بود

ساکت تصریح کرد: نویدکیا قدرت مدیریت و هماهنگی خود را سال‌ها در تیم به عنوان کاپیتان نشان داده و با توجه به اینکه به عنوان یک بازیکن شاخص ملی مطرح بوده و انبوهی از تجربه‌های بزرگ و فنی را به همراه خودش دارد. با عنایت به این شایستگی‌ها به همراه اعضای هیات مدیره با همه وجود و براساس یک باور مشترک به سمت این انتخاب رفتیم. انشاالله در ادامه همه ما همدل و هماهنگ حرکت کنیم و در آینده از این انتخاب و اثرات مثبت آن بیش از پیش مسرور شویم.

مدیرعامل سپاهان با اشاره به قانون منع جذب مربیان خارجی گفت: موضوعی که بر آن تاکید دارم اینکه در هر شرایطی حتی اگر قانون ممنوعیت به کارگیری مربیان هم اجرا نمی شد گزینه سازنده و پایدار ما برای همکاری، محرم نویدکیا بود چرا که این موضوع از اساس مورد توجه بود. البته که این قانون شرایط جذب بازیکن مطابق الگوی فنی مورد نیاز را با چالش مواجه کرده ولی تغییری در اراده باشگاه برای بهره گیری از سرمایه های اصیل این تیم با ریشه ایجاد نکرد چرا که از بدو تصمیم به خدمت در گام دوم همراهی با طلایی پوشان این موضوع در مسیر بررسی قطعی برای نتیجه بخشی نهایی قرارگرفت که به حمدالله با حسن نیت محرم نویدکیا به ثمر نشست.

وی ادامه داد: مدت قرارداد 3 ساله نیز موید همین دیدگاه مهم است که اعتقاد باشگاه برآمده از یک دیدگاه عمیق مبنی بر همکاری با نسل جدید مربیانی  است که خود روزی در میدان مسابقه نقش آفرین بسیاری از افتخارات بوده‌اند و با معرفی باشکوه محرم در نقش جهان به منصه ظهور رسید و ان شاالله با حمایت الگوساز هواداران، در 3 فصل ادامه و با افتخار تمدید خواهد شد. باور دارم باید تکریم اسطوره ها و پیشکسوتان به شکل شایسته اتفاق بیفتد و تلاش خواهیم کرد هیچ بازیکن و بزرگی که دل در گرو این تیم دارد دیگر غریبانه با تیم و باشگاه خداحافظی نکند.

بر اساس اندیشه‌های فنی محرم برای لیگ قهرمانان برنامه ریزی می‌کنیم

مدیرعامل سپاهان در مورد بازی‌های آسیایی این تیم اظهار داشت: شرایط سختی در یکی دو ماه اخیر برای سپاهان حاکم شد که با عنایت الهی، همت کادرفنی و یاری هواداران وهمه علاقه مندان سپاهان از این شرایط عبور می‌کنیم. خوشبختانه بازیکنان ما درک موقعیت های پیش روی خودرا دارند و این قضیه به ما کمک می کند. ما براساس اندیشه‌های فنی محرم، مسیر پیش رو را برای مسابقات تیم فوتبال برنامه ریزی خواهیم کرد. هر چند که  میدان لیگ قهرمانان آسیا میدانی غیر مترقبه، فوری و سنگین است که در این شرایط سخت پیش روی ما وجود دارد ولی به هر حال ما در کنارحضور در این تورنمنت  نگاه بلند مدتی داریم و بر اساس برنامه ریزی های خود جلو می رویم.

نویدکیا می‌توانست عقد قرارداد را به بعد از لیگ قهرمانان موکول کند

ساکت گفت: نباید فراموش کرد که در مسیر مذاکرات فنی با سرمربی تیم، بحث سکانداری و هدایت تیم پس از مسابقات آسیایی توسط نویدکیا نیز متصور بود ولی اینجاست که تفاوت‌ها رخ عیان می کند و در شراطی که محرم می توانست عقد قرارداد قطعی را به بعد از این رقابت‌ها موکول کند با احساس مسئولیت در قبال نام و هویت سپاهان وارد این کارزار مهم شد تا یکبار دیگر بر ارزش های اخلاقی خود به عنوان یک دوستدار حقیقی تیم مهر تایید بزند این موضوعی است که نباید هرگز فراموش شود.

برنامه‌های مختلفی را در حوزه هواداری داریم

 وی در مورد هواداران سپاهان عنوان کرد: خیلی دلتنگ هواداران سپاهان بودم که آنها را از نزدیک ببینم. چه آن روزی که به عنوان اولین روز کاری در میان استقبال آن‌ها به باغ فردوس و ساختمان اداری باشگاه می‌رفتم و چه در مراسم معارفه سرمربی در ورزشگاه نقش جهان که آن‌ها را از نزدیک دیدم. طبق معمول بنده را شرمنده محبت های خود کردند و انشالله در ادامه با برنامه ریزی‌های واحدهای فرهنگی، روابط عمومی و کانون هواداران برنامه‌های مختلفی را در حوزه هواداری برای این عزیزان در دستور کار داریم. هواداران ما معرف فرهنگ مردم با شرافت، مهمان دوست و با منش پهلوانی اصفهان هستند. از آن‌ها خواهشمندم با صبوری کمک حال ما در این روزهای سخت باشند و در مسیر پلکانی حرکت به سوی آینده طلایی ما را یاری کنند.

حضور نسل دهه80 سپاهان یک رنسانس هویتی است

مدیرعامل سپاهان در مورد حضور بازیکنان سابق سپاهان روی نیمکت تیم، اظهار داشت: اولین دهه سده جدید برای فوتبال سپاهان موید دوره میدان داری اسطوره‌ها و بزرگان دهه ۸۰ خواهد بود. این یک رنسانس هویتی در عرصه مربیگری تیمی است که با حمایت هوادار و غیرت بازیکنان نمونه نوین اقتدار فوتبال را به نمایش گذاشته است. میدان‌داری چهره دوست داشتنی فوتبال اصفهان، شروعی بر مدیریت فوتبال از سوی آنانی است که بودن و ماندن با سپاهان را به همراهی با پیشنهادات اغوا کننده سایر تیم ها ترجیح دادند. این ماندن و همراهی امروز به تغییر ساختار مربیگری سپاهان بزرگ به سمت تیمی با الگوهای نوین مربیگری خواهد بود

وی در گفت‌وگو با روابط عمومی باشگاه سپاهان ادامه داد: این دوره جدید یک پروژه چند ماهه و بلکه چند ساله نیست بلکه یک پروسه حرفه‌ای برای بومی سازی نیمکت تیمی است که بزرگان نامی و با تعصب را در طول عمر ۷۰ و اندی سال به خود دیده است. از این لحظه مدیران، هواداران، مربیان، بازیکنان و دوستداران این هویت با همراهی رسانه های دوست‌دار فوتبال اصفهان، این شروع شکوهمند را با همت، غیرت و حمایت به پیش خواهند برد. در پایان یادآوری می‌کنم اعضای جدید هیات مدیره؛ علی افضل و مجید رحیم‌زاده از چهره‌های ورزشی، اخلاقی و فنی و مدیریتی هستند که در کنار لطفی و فخارزاده که پیش از این هم حضوری فعال و اثرگذار داشتند در مسیر راهبردی باشگاه بذل همت همه جانبه دارند.