کریم باقری:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 60773

  کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال با تمجید از رضا قوچان نژاد، می‌گوید: صعود تیم ملی ایران به جام جهانی با سه برد پیاپی مقتدرانه بوده است و نشان از قدرت تیم ملی فوتبال ایران دارد.

  به گزارش پارس ، کریم باقری در گفت وگو با ایسنا، با تمجید از صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، نقش کارلوس کی روش را با اهمیت دانست و برای او در ادامه کار آرزوی موفقیت کرد.

  باقری که از اعضای تیم فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ بوده است، می گوید که صعود تیم ملی به جام جهانی مقتدرانه بوده است. مشروح صحبت های ما با کریم باقری را در ادامه می خوانید:

  * آقای باقری! موفقیت تیم ملی را به شما تبریک می گویم.

  - من هم قبل از هر چیز به شما، فدراسیون فوتبال، مردم عزیزمان و کادر فنی از تدارکات تا بازیکنان این موفقیت را تبریک می گویم. انصافا فشار زیادی در سه بازی آخر به کادر فنی و بازیکنان وارد شد. با این حال دل مردم ما شاد شد و این خوشحال کننده است. بازیکنان ما جانانه جنگیدند و این جنگندگی در نوع بازی شان مشخص بود. ما برابر قطر و لبنان خوب بازی کردیم و دست به دست یکدیگر به جام جهانی راه یافتیم، اما باید با یک تدارکات مناسب راهی جام جهانی شویم.

  * به نظر شما ما حرفی در جام جهانی خواهیم داشت؟

  - ببینید همین حضور در جام جهانی خیلی مهم است. حالا که صعود کرده ایم باید به فکر نتایج خوب و دفاع از حیثیت فوتبال ایران باشیم. همه باید به تیم ملی کمک کنیم و برنامه ریزی کنیم تا ان شاءالله حرفی برای گفتن داشته باشیم.

  * به نظر شما چرا تیم ملی در دور رفت رقابت های مقدماتی جام جهانی عملکرد خوبی نداشت.

  - قبول دارم. ما در دور رفت خوب نبودیم و امیدمان برای صعود تا حد زیادی کم شده بود، اما در سه بازی آخر بسیار خوب بازی کردیم. دلیل این امر را دقیق نمی دانم، شاید شناخت کارلوس کی روش بیشتر شده بود. شاید شناخت بازیکنان از تفکرات کی روش هم بیشتر شده بود. از سویی دیگر هماهنگی و همدلی در میان بازیکنان افزایش زیادی پیدا کرده بود. این را هم فراموش نکنید که حمایت از تیم ملی در این سه بازی بسیار پررنگ بود. من فکر می کنم که همه این عوامل باعث تحول تیم ملی شده بود. اما نقش کی روش را بیشتر می دانم. او کار را به خوبی تمام کرد، اما این پایان کار نیست، بلکه آغاز کار است. تیم ما برابر کره جنوبی بازی دفاعی متفکرانه ای داشت، اما نمی توان گفت همه مسئولیت دفاع را دروازه بان و مدافعان انجام دادند، همه تیم حضور فعال داشتند و کار کردند.

  کریم باقری و خداداد عزیزی در اردوی تیم ملی در قطر
  * شما فکر می کنید ما در جام جهانی عملکرد خوبی داشته باشیم؟

  - وظیفه فدراسیون در حال حاضر بسیار سنگین است. فدراسیون باید در پی یک تدارکات کامل برای تیم ملی باشد. من فکر می کنم که در توان تیم ملی ما صعود به مرحله بعد جام جهانی هم وجود دارد، اما نیاز به آماده سازی و تدارکات زیادی است. پس از این که تیم ملی به جام جهانی صعود کرد و مردم ایران را شاد کرد، امیدوارم که این شادی را در جام جهانی نیز تیم ملی به مردم هدیه دهد. از این جهت مردم چشم شان به موفقیت تیم ملی است. ان شاءالله که تیم ملی بتواند انتظارات مردم را در جام جهانی برآورده سازد.

  * آقای باقری! شما از اعضای تیمی بودید که حماسه ملبورن را ایجاد کردید. چقدر صعود تیم ملی را شبیه آن صعود تاریخی می دانید؟

  - هر صعود لذت خودش را دارد و در جای خودش ارزشمند است، اما فکر می کنم که این بار ما مقتدرانه تر صعود کردیم. ما موفق شدیم کره جنوبی را در دو بازی رفت و برگشت شکست دهیم. کره یک تیم معمولی نیست، آنها دارای سبک یک تیم جهانی و بین المللی هستند. آنها در سطح جهان بسیار پر آوازه هستند و شکست آنها به هیچ وجه کار ساده ای نیست، ولی تیم ملی ما چنین قابلیتی را داشت.

  * خیلی ها به نتیجه بازی ازبکستان و قطر مشکوک هستند، شما هم فکر می کنید که قطری ها تبانی کرده باشند؟

  - مهم نیست که تبانی کرده اند یا خیر، بلکه مهم این است که اتفاقات تاشکند ارزش کار بچه های ما را بیشتر کرد. صعود ما نمود بیشتری پیدا کرد. ما سه بازی را بردیم و به جام جهانی صعود کردیم، این مسائل ارزش کار ما را بیشتر می کند.

  * تا پیش از صعود تیم ملی به جام جهانی فشار زیادی بر روی کفاشیان بود، اما اکنون این فشار وجود ندارد. نظرتان در این باره چیست؟

  - به هر حال تیمی که ناکام شود، مسئولش معمولا رییس فدراسیون قلمداد می شود. قاعدتا فشار زیادی بر روی آقای کفاشیان بود، اما حالا ما صعود کرده ایم. وقتی صعود کنید قاعدتا فدراسیون تان هم موفق عمل کرده است. من موفقیت تیم ملی بزرگسالان، نوجوانان و ساحلی را به فال نیک می گیرم. (با خنده) حالا آقای کفاشیان با خیال راحت می تواند بخندد و نفس راحتی بکشد. من به آقای کفاشیان خسته نباشید می گویم. او تا نصفه راه به خوبی پیش رفته، اما نصفه دوم از الان آغاز شده است. الان زمان حمایت از اوست و نباید از او انتقادات منفی کرد. نباید در این باره صحبت کنیم که باید برود یا بماند. باید از لحاظ مالی و معنوی حمایت شود و حمایت از کفاشیان یعنی حمایت از فوتبال.

  * آقای باقری! نظرتان درباره عملکرد قوچان نژاد نیست. به هر حال او سهم زیادی در موفقیت ما داشت.

  - قوچان نژاد در سه بازی آخر نشان داد فوتبال را در اروپا به خوبی یاد گرفته است و بازیکن خوبی است. او دروازه را به خوبی می شناسد. به نظرم بازیکنانی که کارلوس کی روش برای تیم ملی در نظر گرفته بود واقعا موثر بودند. قوچان نژاد در سه بازی آخر ما دو گل سه امتیازی زد. به هر حال دست کی روش، قوچان نژاد و دژاگه درد نکند. هر سه آنها بسیار موثر بودند و من به هر سه آنها تبریک می گویم و برای آنها آرزوی موفقیت دارم.

  * به عنوان سوال آخر درباره وزیر ورزش و جوانان می خواهیم نظرتان را بدانیم، به هر حال رییس جمهور جدید وزیر جدیدی را خواهد آورد و گمانه زنی هایی هم شکل گرفته است، نظرتان چیست؟

  - به هر حال هر کسی که مسوولیت قبول کند، باید کند. ما آدم خوب زیاد داریم که می تواند به ما کمک کند. به هر حال امیدوارم هر کسی که انتخاب می شود به درد ورزش بخورد.

  تیم ملی تیم ملی ایران تیم ملی فوتبال تیم ملی فوتبال ایران جام جهانی رقابت های مقدماتی جام جهانی صعود تیم ملی به جام جهانی فوتبال ایران قطر کریم باقری
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها