به گزارش پارس نیوز، 

امیرحسین فتحی بعد از پیروزی تیمش مقابل استقلال خوزستان اظهار کرد: این برد را به هواداران تقدیم می‌کنیم. هواداران استقلال دعا کنند که نتایج بهتری کسب کنیم.

مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سوال که رفتار حرفه‌ای با وینفرد شفر صورت نگرفت و او می‌تواند از استقلال در فیفا شکایت کند و غرامت بگیرد، گفت: از شفر تشکر می‌کنم. او مربی بزرگی بود. همه تلاش خود را کرد ولی به هر دلیل توفیقی نداشت و این اواخر به ما کمک نکرد. ما به طور مکتوب و از طریق یک رسانه اجتماعی اعلام کردیم که او تعلیق است. به نظرم کار شفر غیر حرفه‌ای بود و کار ما غیر حرفه‌ای نبود. دیروز هم جلسه‌ای با ساشا شفر داشتم و به او هم گفتم. با اینکه نامه را رؤیت کرده بود، سر تمرین آمد.

وی تاکید کرد: او ۵۰ سال سابقه کار دارد. وقتی به او می‌گویند فعال نیستید و معلق هستید نباید سر تمرین برد. آن‌ها اذعان کردند که نامه را دیدند. ما با کمال اخلاق و متانت به این سرمربی بزرگ که هواداران را شاد کرده بود احترام گذاشتیم و به طور مسالمت آمیز و دیپلماتیک با او کار می‌کنیم. رفتار ما کاملاً حرفه‌ای و دیپلماتیک بود. قبلاً هم ثابت کردیم که اینگونه رفتار می‌کنیم. کاری که با نویمایر و یازالده گومز کردیم را با شفر انجام می‌دهیم که کمترین هزینه را برای ما داشته باشد.

فتحی درباره مدت زمان قرارداد شفر با استقلال، خاطرنشان کرد: فقط شفر و کولی یک سال دیگر قرارداد دارند. کمترین غرامت را خواهیم داشت. با هماهنگی رضایت شفر را جلب خواهیم کرد. هواداران عزیز و خوب ما و کارشناسان فوتبال و دوست داران استقلل مطمئن باشند با کمترین هزینه این کار انجام می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قانونی مبنی بر تعلیق قرارداد وجود دارد چرا که نورشرق، رئیس کمیته تعیین وضعیت مربیان گفته که تعلیق در اجرای تعهدات وجود دارد، تاکید کرد: من اگر در فوتبال کاری بلد نباشم، به عنوان کسی که حقوق‌دان ورزشی هستم و ۱۰ سال مسئولیت کمیته انضباطی و حل اختلاف را بر عهده داشتم، کار حقوقی را می‌دانم. اجازه دهید با راه‌های حقوقی کارمان را انجام دهیم.

مدیرعامل استقلال درباره شایعه سرمربی‌گری امیر قلعه‌نویی استقلال در فصل آینده علی‌رغم اینکه گفته شد سرمربی بعدی خارجی است، اظهار کرد: به خانواده استقلال و پیشکسوتانش که سابقه سرمربی‌گری تیم را دارند، از جمله امیر قلعه نویی احترام می‌گذاریم و درود می‌فرستم. به صراحت گفتم که مربی آینده ما خارجی است.

او درباره ادامه همکاری با فرهاد مجیدی به عنوان دستیار مربی بعدی تیم گفت: آقای فرهاد مجیدی یک سال دیگر با ما قرارداد دارد و کنار سرمربی خوب و خارجی بعدی ما خواهد بود.

فتحی همچنین درباره آینده دستیاران خارجی وینفرد شفر نیز اظهار کرد: دستیاران آقای شفر هم تا پایان فصل معلق هستند تا باشگاه درباره آن‌ها تصمیم بگیرد.

او درباره عملکردش در استقلال نیز گفت: اجازه دهید سه بازی دیگر هم بگذرد و با هم درباره عملکردم صحبت کنیم.

مدیرعامل استقلال درباره اینکه آیا صیادمنش فروخته شده است، گفت: ما از هواداران چیزی را پنهان نمی‌کنیم. مطمئن باشید. در سابقه من سندی وجود ندارد که به هواداران درست نگویم یا حرف خلاف واقعیت بگویم. دوستان می‌گویند حرف فتحی ضد و نقیض است و یک روز با شفر خوب و یک روز بد است. قطعاً تیم که نتیجه بگیرد، مربی خوب است و بد بازی کند، بد می‌شود. اگر درباره صیادمنش این اتفاق بیافتد، اطلاع رسانی می‌کنیم. البته هواداران بدانند که یکی از راه‌های درآمدزایی تیم‌ها نقل و انتقال بازیکنان است. مگر وقتی رونالدو از رئال ترانسفر شد، بازیکن بدی بود؟

او در واکنش به اینکه با این حساب صیادمنش به فروش رفته است، تاکید کرد: من نگفتم فروش رفته است بلکه گفتم اگر موردی باشد، استقلال به طور شفاف به هواداران می‌گوید و مطمئن باشند با آن‌ها صادق هستیم.

فتحی همچنین درباره اظهارات فرهاد مجیدی در فضای مجازی مبنی بر اینکه عده‌ای نمی‌خواهند استقلال بدون حضور آن‌ها موفق شود، گفت: از آقای مجیدی سوال کنید.

او در واکنش به اینکه آیا مجیدی به واسطه این پست توبیخ شد، تاکید کرد: خیر. ما از کادر فنی و بازیکنان خواستیم برای حفظ آرامش پستی در فضای مجازی منتشر نکنند.