به گزارش پارس نیوز، 

عضو هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: تلاش ما تقویت بنیه اقتصادی باشگاه است. باشگاه بزرگی همچون پرسپولیس با توجه به پتانسیل‌های خوبی که داشته و دارد باید در بخش اقتصادی قوی‌‌تر عمل کند.

پرسپولیس ایستگاه بیست و پنجم لیگ برتر را با برد 3-2 مقابل سایپا پشت سر گذاشت و فاصله خود را با سایر مدعیان بیشتر کرد. این برد درحالی به دست آمد که سرخ‌ها در آستانه بازی با شاگردان علی دایی با برخی چالش‌ها روبه‌رو شدند و از سویی اظهار نظرهای برخی اعضای هیأت مدیره از جمله جعفر کاشانی، باعث دلخوری بازیکنان و هواداران شد. در طول روزهای گذشته صحبت‌هایی درخصوص شرایط ادامه همکاری برانکو با پرسپولیس مطرح شد و برخی رسانه‌ها از احتمال قطع همکاری او با سرخ‌ها صحبت کردند. موضوعی که نگرانی هواداران از ادامه حضور پروفسور و تداوم موفقیت‌های تیم محبوب‌شان را به همراه داشت اما مهدی محمدنبی، یکی از اعضای نام آشنای هیأت مدیره جدید باشگاه، خیال هواداران را راحت کرده است.

این عضو هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس صحبت‌هایش با خبرنگار «ایران» را این گونه آغاز کرد: «پرسپولیس در بازی‌های اخیر روند خوبی داشته، چه در لیگ برتر و چه در لیگ قهرمانان آسیا. پرسپولیس با بردهایی که مقابل استقلال، پیکان و سایپا به دست آورد، به قهرمانی در لیگ برتر نزدیک‌تر شده است. حالا پرسپولیس در 3 جام مدعی است. 5 هفته از لیگ باقی مانده و فاصله 5 امتیازی با تیم دوم حاشیه امنیت‌مان را با سایر مدعیان قهرمانی زیاد کرده و باید این فاصله تداوم داشته باشد تا قهرمانی قطعی شود. بازی‌های سختی در پیش داریم اما برای قهرمانی باید این فاصله را حفظ کنیم.» او درخصوص صحبت‌های ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پس از برد مقابل الاهلی عربستان در آسیا که تأکید کرده بود باشگاه با مشکلات مالی بسیاری روبه‌رو است، بیان داشت: «صحبت‌های عرب کاملاً درست است. ما مجبوریم میزبانی را در زمین‌های بی طرف برگزار کنیم که این مغایر با روح ورزش است. کنفدراسیون فوتبال آسیا در این موضوع هیچ اقتداری ندارد و باید در مورد ادامه میزبانی تیم‌های ایرانی و عربستانی تجدید نظر کند چرا که برای ما هزینه میزبانی در زمین بی طرف چند برابر است.»

دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال که حدود یک ماه پیش وارد باشگاه پرسپولیس شد، ادامه داد: «ما از حضور هواداران‌مان و از درآمد خوبی که می‌توانیم در این مسابقات کسب کنیم، محروم می‌شویم. کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا درخصوص میزبانی تصمیم درستی نگرفته و باشگاه‌های متضرر از این موضوع باید با بخش بین‌الملل فدراسیون فوتبال جلساتی برگزار کنند و به یک راهکار اساسی برسند.» او با اشاره به جلسه صبح دیروز (یکشنبه) هیأت مدیره باشگاه، بیان داشت: «در این جلسه قرارداد حامیان مالی و تجاری باشگاه را بررسی کردیم که این جلسات ادامه خواهد داشت. هیأت مدیره باشگاه روزهای پایانی سال 97 معرفی شد و ما چند هفته‌ای است که مشغول به کار شدیم. تلاش ما تقویت بنیه اقتصادی باشگاه است. باشگاه بزرگی همچون پرسپولیس با توجه به پتانسیل‌های خوبی که داشته و دارد باید در بخش اقتصادی قوی‌‌تر عمل کند.»

محمدنبی درخصوص شرایط برانکو و صحبت‌هایی که درخصوص جدایی او در سال آینده مطرح می‌شود، گفت: «برانکو مطالباتی از باشگاه دارد و ایرج عرب کاملاً پیگیر موضوع است تا هرچه زودتر مطالبات او تسویه شود. یک سال به پایان قرارداد برانکو باقی مانده و با این وجود هیأت مدیره باشگاه مصوب کرد تا قرارداد او سال آینده هم تمدید شود. در حال حاضر مهم‌ترین مأموریت عرب، تسویه حساب با برانکو و تمدید قرارداد با اوست که در هیأت مدیره مصوب شد تا مدیرعامل این کار را انجام دهد. برانکو یک مربی باتجربه و باشخصیت است و همیشه همراه باشگاه بوده و باشگاه هم یکی از دغدغه‌هایش این است که او با خیالی آسوده کارش را انجام دهد. تک تک اعضای هیأت مدیره اعتقاد راسخی به او دارند و معتقدند که حضور برانکو، حضور ارزنده‌ای برای باشگاه پرسپولیس است.» او در پایان سعی کرد خیال هواداران را آسوده کند: «برانکو از نظر فنی شرایط بسیار خوبی دارد و هر کدام از بازیکنان تیم ما جزو بازیکنان نخبه کشور به حساب می‌آیند لذا این جمع فنی و این مجموعه مدیریتی باشگاه باید با هم یکدل و یکصدا باشند که اینگونه هم هست. هواداران خیال‌شان راحت باشد، بخش مدیریت باشگاه هم در جهت حمایت از برانکو و هم از جهت حفظ و تکرار عناوین قهرمانی تمام تلاش خود را خواهد کرد.»/