به گزارش پارس نیوز، 

 کیومرث بیات در آستانه هفته‌های پایانی و حساس لیگ برتر، اظهار داشت: روز گذشته (یکشنبه) نامه‌ای برای فتاحی و سازمان لیگ فرستادم تا حساسیت‌های خاصی را روی بازی تیم‌های پایین جدول اعمال کنند. البته ما می‌دانیم که سازمان لیگ خود در این خصوص اقدام خواهد کرد ولی ما هم سعی کردیم با ارسال نامه برای هر چه سلامت برگزار شدن مسابقات تلاش کنیم.

وی ادامه داد: در گذشته اتفاقات بدی در چنین بازی‌هایی رخ داده است. حالا می‌خواهیم تلاش کنیم و بببنیم آیا سازمان لیگ این توانایی را دارد که نظارت درستی بر این بازی‌ها داشته باشد یا خیر. به هر حال سه، چهار تیم هم استانی در هفته‌های پایان به مصاف هم می‌روند و وضعیت تیم‌های قعرنشین هم بسیار حساس است. در نتیجه لازم است سازمان لیگ نظارت بسیار دقیق‌تری داشته باشد. من در نامه ارسالی همه این موارد را کاملا توضیح دادم.

مالک باشگاه سپیدرود گفت: ما به دنبال جواب نامه نیستیم و فقط درخواست کردیم نظارت ویژه‌ای روی این بازی‌ها شود. درخواست حضور ناظران کار بلد و مسلط برای بازی‌ها کردیم. همچنین از سازمان لیگ خواستیم افرادی را برای این بازی‌ها بفرستند که خیلی نکته‌سنج باشند. ما روی دو بحث کردیم که یکی داور بازی و دیگری ناظر فدراسیون است. البته ما اسم افراد خاصی را هم در نامه عنوان و درخواست کردیم که بهتر است این ناظران و داور‌ها برای بازی‌های حساس انتخاب شوند چرا که از آنها شناخت داریم و خیالمان از بابت سلامت و حرفه‌ای بودن آنها راحت است.

بیات با اشاره به این که بازی‌های خاصی مد نظر او است گفت: دو بازی خیلی حساس است. یکی بازی تیم نفت مسجد سلیمان با صنعت نفت آبادان و دیگری بازی نفت مسجد سلیمان با استقلال خوزستان. بازی‌های ما هم که همگی حکم فینال دارد و سخت است. رقبا می‌دانند ما با تیم‌هایی بازی داریم که حاضر نیستند که راحت امتیاز به تیمی بدهند و تا دقیقه ۹۰ می‌جنگند. نگرانی ما برای این است که چهار تیم خوزستانی لیگ، باید با هم بازی کنند.

وی ادامه داد: من در نامه از سازمان لیگ هم ایراد گرفتم چرا که چگونه ممکن است بازی‌های هم استانی‌ها به هفته‌های آخر بکشد. این قبیل بازی‌ها باید در هفته‌های اول که حساسیتی وجود ندارد، برگزار شود. این برنامه‌ریزی ایراد دارد. این مشکلی است که خود سازمان لیگ بوجود آورده است.

بیات در پاسخ به این سوال که به بازی خاصی مشکوک است یا خیر، گفت: ما روی حدسیات نمی‌توانیم چیزی را ثابت کنیم و باید مستنداتی برای ارائه داشته باشیم. البته حرف و حدیث همیشه وجود دارد. همین حالا ما در بازی با تراکتورسازی قدرتمندانه پیروز شدیم و من خدا را شاهد می‌گیرم ذره‌ای شک در سلامت آن بازی وجود نداشت.

مالک باشگاه سپیدرود با اشاره به برخی اظهارات مالک باشگاه تراکتورسازی گفت: نمی‌دانم چرا برخی وجدان خود را زیر پا می‌گذارند. مالک باشگاه تراکتورسازی هر حرف نسنجیده‌ای را به رسانه‌ها اعلام می‌کند. من برای او واقعا متاسفم چرا که این همه برای تیمش هزینه می‌کند ولی فکر خوبی ندارد. پیشنهاد می‌کنم وقتی می‌خواهد حرفی بزند اول فکر و بعد اعلام کند.

وی ادامه داد: البته ما به این حرف‌ها اهمیت نمی‌دهیم و کار خودمان را می‌کنیم چون به سلامت کاری خود اطمینان داریم. پس از اینکه من و نادر دست‌نشان سپیدرود را در اختیار گرفتیم تلاش کردیم تیم متحول شود. شوک خوبی به تیم وارد شد و رفته رفته بهتر شدیم. اگر دروازه‌بان آنها اشتباه داشت، دروازه‌بان ما هم اشتباه کرد و گل خوردیم. یعنی من هم باید اتهام بزنم و بگویم دروازه‌بان من با آنها مذاکره کرده که ۱۰ متر جلو‌تر بایستد تا تراکتور بتواند گل بزند؟ این حرف‌ها بچه‌گانه است. به جای این حرف‌ها بهتر است بنشینند و نقاط ضعف تیم‌شان را برطرف کنند.

مالک باشگاه سپیدرود تصریح کرد: هیچ بازیکنی در شرایط بازیکنان تیم تراکتورسازی در مقابل چشم ناظران، داوران و دوربین‌های تلویزیونی چنین کاری نمی‌کند. البته از این داستان‌ها می‌توان برای توجیح باخت استفاده کرد. آنچه مشخص بود کارشناسان فوتبال هر زمان این بازی را تماشا کنند، بازی بسیار خوب و زیبای تیم ما را تحسین خواهند کرد.

بیات در پایان خاطرنشان کرد: تیم ما از هر نظر آماده و به خودباوری خوبی رسیده است. شرایط برای سفر به جم آماده است و هیچ مشکلی برای ارائه یک بازی زیبا و خوب برابر تیم فوتبال پارس جنوبی جم وجود ندارد. تنها مشکل مسافت ۶۰ کیلومتری هتل محل اقامت تیم سپیدرود تا ورزشگاه است و باید اینجا هم به سازمان لیگ ایراد بگیرم. چون تیم میزبان نتوانسته شرایط اقامتی خوب برای تیم مهمان درست کند.