به گزارش پارس نیوز، 

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری روز گذشته در گفتگویی که روی خروجی سایت فدراسیون قرار گرفت با اظهارتی غیر واقع ضمن انکار حمایت‌های همه جانبه کمیته ملی المپیک؛ عدم اعزام تیم بزرگسالان به مسابقات آسیایی را عدم همکاری این نهاد عنوان داشت که درهمین زمینه و جهت تنویر افکار عمومی بخصوص جامعه بزرگ ورزش کشور و خانواده دوچرخه سواری اطلاعاتی مستند ارائه می‌گردد.

کمیته ملی المپیک طبق لیستی که در پایان مطلب ارائه می‌شود توانست جزو معدود ارگان‌هایی باشد که بودجه خود را بصورت صد در صد دریافت و در همین راستا بودجه تمام فدراسیون‌ها از جمله فدراسیون دوچرخه سواری را بصورت تمام و کمال پرداخت کند. اتفاقا بخش قابل توجهی از بودجه سال ۹۷ در تاریخ ۲۷ اسفند ماه به حساب فدراسیون واریز گردید که رئیس فدراسیون می‌توانست در صورت برنامه محور بودن و داشتن پیش بینی‌های لازم همین مبلغ را برای تهیه بلیت و یا سایر هزینه‌های اعزام تیم هزینه نماید.

طبق لیست پیوست مشخص است که کمیته ملی المپیک برای حمایت ویژه از این رشته در نیمسال نخست سال ۹۷ بیش از ۸۰ درصد بودجه فدراسیون را به حسابش واریز کرد و تمامی هزینه‌های اعزام به بازی‌های آسیایی را نیز متقبل شد و در راستای شفاف سازی تمام پرداخت‌ها را روی خروجی سایت کمیته قرار داد.

با این تفاسیر و با استناد به این موضوع که همگان در جریان بودجه واریزی به تک تک فدراسیون‌ها قراردارند این سوال پیش می‌آید که شاید رئیس فدراسیون دوچرخه سواری از منابع و وردی و خروجی حساب فدراسیون مطلع نیست؟!

- فدراسیون دوچرخه سواری سال گذشته و در بازی‌های آسیایی جاکارتا برخلاف پیش بینی و قول‌هایی که به کادر سرپرستی داده بود، به زعم کارشناسان ورزش، ضعیف‌ترین نتیجه کاروان را گرفت و نشان داد که هیچ برنامه ریزی مدون و شناخت درستی از وضعیت تیم‌های خود نداشته و ندارد. کمیته ملی المپیک علیرغم کسب نتیجه منفی این رشته در بازی‌ها بر حسب وظیفه اخلاقی به حمایت خود از رئیس فدراسیون تا پایان سال ۹۷ ادامه داد و تمام کمک‌های پیش بینی و برنامه ریزی شده را به حساب فدراسیون واریز کرد.

- ارتباط مستمر با مجموعه مرکز نظارت بر تیم‌های ملی و مسئولین کمیته ملی المپیک برای حمایت و همکاری دوجانبه پیش شرطی اجتناب ناپذیر برای هر مجموعه فدراسیون موفق است که در خصوص دوچرخه سواری باید عنوان کنیم بعد از بازی‌های آسیایی جاکارتا هیچ برنامه، تقویم و گزارش عملکردی بصورت مکتوب و حتی شفاهی به این مجموعه نرسیده که پیرو آن برنامه ریزی برای پرداخت در سال آتی تنظیم شده باشد.

ضمن اینکه تمام افرادی که شناختی از بودجه و تخصیص دارند بخوبی می‌دانند که هنوز ریالی از بودجه سال ۹۸ از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی به هیچ ارگان و نهادی پرداخت نشده و این طبیعی است که در فروردین ماه تخصیصی صورت نگیرد، اما ادبیات ریاست فدراسیون دوچرخه سواری که از این موضوع آگاه است و بخوبی می‌داند تخصیص‌ها از اردیبهشت ماه صورت خواهد گرفت در این برهه از زمان که آرامش و همدلی خوبی در بدنه ورزش شکل گرفته نوعی باج خواهی به حساب می‌آید.

جدای از تمامی موارد ذکر شده و نتایج حاصله این رشته طی چند سال اخیر، نظرات کارشناسان، پیشکسوتان و قهرمانان این رشته همگی نشان دهنده سوء مدیریت و نبود برنامه‌ای راهبردی و استراتژیک، سردرگمی و روزمرگی در تمامی زمینه‌ها بخصوص بحث مالی در این رشته می‌باشد و چه بسا رئیس فدراسیون دوچرخه سواری بتواند با بکار گیری نیرو‌هایی متخصص و جوان، خلاق و صاحب صلاحیت از بدنه همین رشته در حوزه‌های مختلف بخصوص حوزه مالی، از بحران موجود خارج شود.

به واقع مشخص است که رئیس فدراسیون دوچرخه سواری قصد دارد ناکامی قطعی این رشته طی یکسال اخیر را با فرافکنی و اظهارات غیرواقع، متوجه نهاد‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نموده و سوء مدیریت خود را انکار نماید.

واکنش کمیته ملی المپیک به اظهارات قمری/ نتایج دوچرخه‌سواری حاصل سوء مدیریت است