به گزارش پارس نیوز، 

پرسپولیس چهارمین سال با مربیگری برانکو ایوانکوویچ را در حالی آغاز کرد که برای سومین قهرمانی متوالی اش در لیگ و سومین صعود پیاپی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تلاش می کند و البته گوشه چشمی هم به قهرمانی جام حذفی دارد. سرخپوشان پایتخت که به خاطر حضور در سه تورنمنت متفاوت، با تقویم بسیار فشرده ای روبرو بوده و هستند، حالا 40-45 روز حساس را پیش رو دارند؛ 10 حریف و 3 تورنمنت آن هم در شرایطی که پای دو جام قهرمانی در میان است.

 

* عبور سلامت و قهرمانانه از 55 روز دشوار

 

ابتدای اسفند بود که سرخ ها با نگاهی به 100 روز آتی استرس می گرفتند و نگران می شدند. چرا که باید 6 بازی آسیایی انجام می دادند، 12 بار با تیم های لیگ برتری روبرو می شدند و در جام حذفی نیز به میدان می رفتند. آن ها به تیم خود و توانایی بازیکنان اعتماد زیادی داشتند اما 5 سفر در طول یک ماه، طبیعتا برای هر تیم و هر هواداری نگران کننده است.

 

اما پرسپولیس نیمی از راه را به سلامت سپری کرد. قرمزها صنعت نفت، سپیدرود، استقلال و پیکان را در لیگ شکست دادند و مقابل نساجی و نفت مسجد سلیمان به تساوی رسیدند تا با میانگین بالاتر از 2 به استقبال سایپا بروند. در آسیا نیز از سه بازی 4 امتیاز گرفتند تا به آینده امیدوار باشند.

 

* آمار فوق العاده در دفاع و حمله

 

پرسپولیس در 9 بازی اخیر خود از ابتدای اسفند ماه، عملکرد بسیار خوبی در دفاع و حمله داشته است. شاگردان برانکو ایوانکوویچ موفق شدند 11 بار دروازه حریفان را باز کنند و تنها 4 بار دروازه شان گشوده شد؛ سپیدرود، نساجی، پاختاکور و السد تیم هایی بودند که به پرسپولیس گل زدند.

 

در این میان علی علیپور با 4 گل آقای گل پرسپولیسی ها در این بازه بوده است. او توانست دروازه صنعت نفت، سپیدرود، پیکان و الاهلی را باز کند و همین موضوع به او کمک کرد تا در جدول گلزنان صدرنشین شود.

 

آغاز 45 روز سخت، فشرده و حساس

 

پرسپولیس حالا 45 روز بسیار سخت را پیش رو خواهد داشت. قرمزپوشان تهرانی در این مدت با 10 یا 11 تیم بازی کرده و سرنوشت خود در فصل 97-98 را روشن خواهند کرد. انجام 6 بازی در لیگ، 3 مسابقه در آسیا و یک دیدار قطعی در جام حذفی، می تواند شرایط پرسپولیس را از صفر تا صد تغییر دهد.

 

نکته مهم این است که پرسپولیس همچنان هر 4 روز یک بار بازی خواهد کرد. آن ها احتمالا 6 سفر دیگر خواهند داشت که 2 تا خارج از کشور خواهد بود. شاید سخت ترین بازه برای این تیم از 28 فروردین تا 16 اردیبهشت باشد؛ جایی که باید با ذوب آهن، سپاهان، تراکتور، الاهلی و پاختاکور روبرو شوند.

 

8 بازی را ببر و کامروا شو!

 

ایده آل ترین شرایط برای پرسپولیس قهرمانی در لیگ و جام حذفی به همراه سرگروهی در لیگ قهرمانان آسیا است. آن ها برای دستیابی به این مهم باید سایپا، ذوب آهن، سپاهان و تراکتورسازی را در لیگ شکست دهند، سپاهان و داماش را در جام حذفی از پیش رو بردارند و 2 بازی را هم در آسیا به نفع خود خاتمه دهند؛ این نتایج بهترین فصل تاریخ پرسپولیس را رقم خواهد زد!

 

24 فروردین : پرسپولیس - سایپا

28 فروردین : ذوب آهن - پرسپولیس

2 اردیبهشت : الاهلی عربستان - پرسپولیس

6 اردیبهشت : پرسپولیس - سپاهان

11 اردیبهشت : تراکتورسازی - پرسپولیس

16 اردیبهشت : پاختاکور - پرسپولیس

21 اردیبهشت : پرسپولیس - ماشین سازی

26 اردیبهشت : پارس جنوبی جم - پرسپولیس

30 اردیبهشت : پرسپولیس - السد قطر

3 خرداد : سپاهان - پرسپولیس

9 خرداد (در صورت صعود) : داماش - پرسپولیس