دیروز به هر یک از رسانه‌های سعودی نگاه می‌کردی، به اخبار جنجالی از بحران‌های موجود در اردوی الهلال اختصاص و همه چیز از قرار گرفتن رئیس باشگاه و مربی کروات در لبه پرتگاه حکایت داشت. 

کمپین برای برکناری رئیس و مامیچ

روز سوم گروه مرگ آسیا توأم بود با اولین شکست الهلال، صدرنشین قدرتمند این گروه مقابل استقلال ایران، نتیجه‌ای که اصلاً به مذاق طرفداران این تیم خوش نیامد تا بعد از ناکامی‌های داخلی، در رقابت‌های آسیایی هم روز‌های تلخی را تجربه کنند. دقایقی بعد از اتمام بازی با استقلال، کمپین‌های گسترده‌ای در فضای مجازی به راه افتاد تا زمینه برای برکناری زوران مامیچ فراهم شود. شبکه‌های ورزشی عربستان و همین‌طور سایت‌های معتبر خبری با پوشش کامل این کمپین‌ها از برگزاری نشست اضطراری مالکان باشگاه برای بررسی و تصمیم‌گیری درخصوص آینده زوران مامیچ خبر دادند و هیچ بعید نیست تبعات شکست دیشب امروز دامن سرمربی کروات را بگیرد و مامیچ هم سرنوشتی مشابه با ژسوس پرتغالی پیدا کند. علاوه بر این امیر محمد بن فیصل رئیس الهلال نیز جایگاهی متزلزل‌تر از همیشه پیدا کرده و روزنامه الریاضیه از احتمال برکناری او توسط هیئت امنای باشگاه و انتخاب رئیسی جدید برای الهلال (بعد از تصمیم‌گیری جنجالی او در کنار گذاشتن مربی موفقی همچون ژسوس پرتغالی و به خدمت گرفتن مامیچ) خبر داد. 

الریاضیه؛ هلال ماه هر روز لاغرتر از دیروز!

در واکنش به اوضاع و احوال این روز‌های الهلال، روزنامه الریاضیه روی جلد خود را به شرایط متفاوت دو نماینده ریاض در این فصل از لیگ قهرمانان اختصاص داد و کنار تعریف و تمجید از النصر (که با برد ۴-۱ مقابل الزورا بازگشت رؤیایی به تورنمنت داشت) به انتقاد شدید از الهلالی‌ها به عنوان مدافع عنوان قهرمانی پرداخت. الریاضیه در گزارش خود از شرایط شاگردان مامیچ نوشت: «هلال ماه هر روز لاغرتر می‌شود!» این تیتر کنایه به شکست‌های اخیر الهلالی‌ها در بازی‌های مهم داخلی و آسیایی بود که باعث شد برخلاف تمام پیش‌بینی‌ها تیم پرستاره و متمول شهر ریاض در حساس‌ترین برهه با بحران‌های زیادی روبه‌رو شود و نتواند از پس رقبای خود برآید. الهلال بعد از باخت به النصر در شهرآورد حساس ریاض، صدر جدول عربستان را از دست داد و دوشنبه شب هم در دوحه اولین باخت آسیایی در جنگ حیثیتی با استقلال را باخت تا صدرنشینی اش در گروه مرگ تهدید شود. 

تنها راه نجات مامیچ 

الهلال بعد از بازگشت از دوحه، تمرینات خود را در حالی آغاز کرد که جمعه شب باید در بازی برگشت نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های عرب در جده به مصاف الاهلی رقیب پرسپولیس برود. رسانه‌های سعودی در آستانه این بازی مهم مدعی شدند حکم برکناری زوران مامیچ از هدایت الهلال آماده امضا است، اما مالکان باشگاه تنها به خاطر حفظ آرامش و دوری از تنش در آستانه بازی برگشت نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های عرب، از امضای این حکم طفره رفتند. سایت «اخبار ۲۴» با اشاره به اینکه امیر بن فیصل برای برکناری مربی محبوب کروات بدجور تحت فشار قرار گرفته، مدعی شد مامیچ تنها با رسیدن به فینال جام باشگاه‌های عرب از اخراج نجات خواهد یافت در غیر این صورت ممکن است الهلالی‌ها در بازی برگشت با استقلال در گروه مرگ با مربی جدیدی مقابل شاگردان شفر در ابوظبی صف‌آرایی کنند.