به گزارش پارس نیوز، 

استقلال امشب در حالی به مصاف الهلال عربستان می رود که آبی پوشان تهرانی در دربی شکست خوردند و مقابل سایپا متوقف شدند. آبی ها این روزها شرایط خوبی را نمی گذرانند و برتری در بازی برابر الهلال می تواند استقلالی ها را دوباره به ادامه لیگ امیدوار کند.

محمد تقوی بازیکن اسبق استقلال و مربی پیشین تراکتورسازی در اینستاگرام خود شرایط بازی برابر الهلال را آنالیز کرد و نوشت:«الهلال با مربیگری زوران مامیچ کروات بسیار منظم بازی می‌کند. مامیچ با انتخاب سیستم چهار چهار دو و استفاده از دومهاجم همواره سعی می‌کند حریف را تحت فشار بگذارد. گومز فرانسوی و جیووینکو ایتالیایی دو مهاجم این تیم هستند که همواره توسط دیجینک استرالیایی و محمد کانو ملی پوش عربستانی از کناره‌ها تغذیه می‌شوند.

 

بدون تردید در سیستم مورد نظر الهلال نقش کاپیتان این تیم کارلوس ادواردو برزیلی غیر قابل انکار است. ادواردو با تکنیک منحصر به فرد خود حضوری چشم‌گیر در حملات دارد. با حرکات بدون توپ دو مهاجم الهلال فضاهایی بسیاری در بین خطوط دفاعی حریفان بوجود می‌آید که ادواردو بخوبی در این فضاها صاحب توپ می‌شود.

هافبکهای دفاعی استقلال باید مراقب حرکات این بازیکن باشند در غیر این صورت روز بسیار سختی را پیش رو دارند.

ارایش استقلال:

استقلال دردیدار های گذشته لیگ و بازیهای آسیایی با سیستم چهار سه سه که در زمانهایی و با جابجایی فرشید باقری به چهار دو سه یک تبدیل می شد بازی می‌کرد. با غیبت انضباطی باقری احتمالا امید نورافکن جانشین او می‌شود. نورافکن بهترین گزینه در این پست است که موجب می‌شود تا علی کریمی دیگر هافبک دفاعی استقلال نقش بیشتری در حملات ایفا کند. با مصدومیت احتمالی روزبه چشمی احتمالا محمد دانشگر زوج پژمان منتظری در مرکز خط دفاعی می‌شود. 

الهلال با دو مهاجم بازی می‌کند و در چنین شرایطی دومدافع مرکزی استقلال در شرایط یک در مقابل یک قرار می‌گیرنند موضوعی که کادر فنی استقلال باید مراقب آن باشد .

حضور همیشگی یکی از دو هافبک دفاعی استقلال در تمامی جریان بازی و ایجاد برتری عددی در مرکز خط دفاعی برای استقلال بسیار مهم است.

خط حمله استقلال با حضور منشا، پاتوسی و ایسما خطرناک است اما بنظر می‌رسد بازی ترکیبی این سه بازیکن برای دیگر تیمها تا حدودی مشخص شده است.

حضور احتمالی الهیار صیاد منش جوان می‌تواند تمامی معادلات سیستم تدافعی الهلال را برهم بزند.

الهلال از نوع بازی صیاد منش آگاهی ندارد و حضور این بازیکن می‌تواند برگ برنده استقلال باشد.

پیروزی در این دیدار تمامی امیدهای استقلال برای ادامه بازیها را دوباره زنده می‌کند اما در صورت شکست مقابل الهلال شفر و شاگردانش روزهای سخت و پر استرسی را پیش رو خواهند داشت. تصویری از بازی استقلال و الهلال در سال ۱۹۹۹ میلادی که با پیروزی ما همراه بود. امیدوارم این دیدار نیز استقلال پیروز میدان باشد.»