به گزارش پارس نیوز، 

مهدی امیر آبادی، پیشکسوت آبی ها درباره دیدار فردای استقلال ایران برابر الهلال عربستان در چارچوب مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: دیدار با الهلال در چارچوب مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برای استقلال حکم مرگ و زندگی را دارد. اگر آبی پوشان می خواهند شانس آنها برای صعود به مرحله بعدی بازی ها زنده نگه داشته شود باید در این دیدار به پیروزی رسیده و سه امتیاز کامل را به دست آورند.

استقلال ایران از ساعت 21 و 30 دقیقه فردا (دوشنبه) در گروه سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در دوحه قطر به مصاف الهلال عربستان می رود. الهلال هم اکنون با 6 امتیاز در صدر این گروه قرار دارد و استقلال با یک امتیاز، چهارم است.

بازیکن اسبق استقلال ادامه داد: الهلال حریف قدرتمندی برای استقلال محسوب می شود اما استقلال باید با برنامه به میدان رفته و ناکامی های اخیر را با غلبه بر این حریف عربستانی جبران کند.

وی درباره ناکامی های اخیر استقلال در لیگ برتر نیز گفت: نقش اول ناکامی های استقلال را وینفرد شفر به عنوان سرمربی ایفا می کند زیرا وی نفر اول کادرفنی باشگاه استقلال است و تمامی نتایج به پای او نوشته نمی شود.

بازیکن اسبق تیم استقلال افزود: سرمربی استقلال در مصاحبه هایش از فصل آینده سخن می گوید در حالی که به نظر من وی باید به فکر امروز استقلال در لیگ برتر باشد زیرا آبی پوشان قهرمانی در لیگ برتر را تقریبا از دست داده اند و در جام حذفی هم حذف شده اند. از سوی دیگر این تیم شرایط خوبی هم در لیگ قهرمانان آسیا ندارد.

پیشکسوت استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا شفر برای فصل آینده باید در استقلال حضور داشته باشد یا نه، گفت: شاید خیلی ها از حرف های من ناراحت شوند اما به نظر من با توجه به نتایجی که این مربی آلمانی به دست آورده، باید جای خودش را به فرد دیگری بدهد و استقلال برای فصل آینده با اندیشه های جدیدی مسابقات را شروع کند.

امیرآبادی خاطرنشان کرد: مدیریت استقلال نیز در کسب نتایج خوب استقلال بی تاثیر نبوده است و اشکالاتی در آن وجود داشته است و نباید از این مساله به سادگی گذشت. در یک تیم فوتبال وقتی ناکامی حاصل می شود همه ارکان آن در ناکامی نقش داشته اند.