به گزارش پارس نیوز، 

 رقابت های هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال کشورمان از چهارشنبه چهاردهم فروردین با دیدار تیم های استقلال تهران و سایپا تهران آغاز می شود و تا جمعه 16 فروردین ادامه دارد. رقابت های این هفته برای مدعیان از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا اختلاف کمی وجود دارد و لغزش هر کدام می تواند شرایط جدول را تغییر دهد. 

استقلال تهران 

شاگردان شفر در حالی در این بازی به میدان می روند که پس از شکست در دربی 89 وضعیت مناسبی ندارند . اختلافات و حواشی  در رختکن و اطراف این تیم باعث شده تا پس از دربی شرایط خاصی در اردوی آبی های پایتخت رقم بخورد تا جایی که 4 بازیکن با محرومیت و جریمه از طرف باشگاه مواجه شوند. 

استقلالی ها که حالا با 43 امتیاز تیم چهارم جدول هستند با تیم صدر نشین یعنی پرسپولیس 5 امتیاز اختلاف دارند و با تیم های دوم و سوم یعنی تراکتور سازی و سپاهان هم اختلافی 3 امتیازی دارند آن ها اگر می خواهد که همچنان امیدشان برای قهرمانی زنده بماند باید در این بازی به برتری برسند. 

نکته حائز اهمیت برای این بازی می توان به وضعیت دروازه این تیم اشاره کرد، با توجه به عملکرد  رحمتی در چند بازی گذشته این تیم  مخصوصا مقابل الدحیل قطر و پرسپولیس باید دید ایا شفر دوباره شانسی به حسینی برای حضور در دروازه این تیم می دهد یا خیر ؟ حسینی در فصل قبل عملکرد فوق العاده داشته است و باید دید شفر از او مقابل سایپا استفاده می کند یا خیر ؟  

آبی پوشان پایتخت بلافاصله پس از این بازی باید آماده  دو بازی سخت مقابل الهلال عربستان در لیگ قهرمانان آسیا شوند. آن هم در وضعیت مشابه با فصل گذشته وضعیت نگران کننده ای دارند زیرا از جام حذفی کنار رفته اند ، در لیگ پس از شکست مقابل پرسپولیس کمی برای رسیدن به جام شرایط سختی دارند و در لیگ قهرمانان آسیا هم تنها در دو بازی گذشته موفق به کسب یک امتیاز شده اند. 

آن ها در دو بازی مقابل الدحیل قطر و العین امارات یک شکست سنگین 3 - 0 و یک تساوی 1 -1 را ثبت کرده اند. 

///پیش بازی /// استقلال تهران - سایپا / شاگردان شفر به دنبال ۳ امتیاز و حضور در جمع مدعیان

ساپیا

شاگردان دایی در مقابل اما شرایط متفاوتی دارند آن ها این روز ها در میانه های جدول رقابت تنگاتنگی با فولاد ، ذوب آهن و... دارند و در آخرین بازی خود مقابل نساجی به تساوی بدون گل رسیدند. سایپایی ها که در پایان هفته بیست و سوم تیم هفتم جدول هستند در صورت برد در این بازی و توقف فولاد می توانند یک پله صعود را تجربه کنند و به رتبه ششم جدول برسند همچنین در صورت شکست احتمالی چند پله سقوط را تجربه می کنند. 

سایپا از ابتدای فصل شرایط خاصی داشته است و با مشکلات زیادی از جمله مسائل مالی رو به رو بوده است  آن ها همچنین با وچود پیروزی در نخستین پلی آف لیگ قهرمان آسیا در دویم بازی مغلوب الریان قطر شدند و از دور این رقابت ها کنار رفتند شاگردان دایی همچنین در بازی با داماش گیلان در نیمه نهایی جام حذفی شکست خوردند و تنها بازی های باقی مانده آن ها در لیگ برتر است. 

///پیش بازی /// استقلال تهران - سایپا / شاگردان شفر به دنبال ۳ امتیاز و حضور در جمع مدعیان

بازی دو تیم امروز ساعت 17 و 45 دقیقه در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.