به گزارش پارس نیوز، 

آرسن ونگر در نشست خبری خودش پیش از بازی تیمش مقابل تیم استرشوندس سوئد در دیدار برگشت مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا به تمجید از ستاره ایرانی این تیم پرداخت.آرسن ونگر

 

ونگر سرمربی آرسنال گفت:بهترین بازیکن اوسترشوندس سامان قدوس بود. تکنیکی، تاکتیکی و کاملاً مرا تحت تأثیر قرار داد. بلافاصله پس از این اظهارنظر اما فضای مجازی ایران به جای اینکه از حرف های ونگر ابراز شادمانی کند ابتدا در انتشار این خبر تشکیک کرد.

بعضی ها مدعی شدند اساساً آرسن ونگر چنین حرفی درباره سامان قدوس نزده است! عجیب بود که این دوستان حتی به خود زحمت ندادند کنفرانس خبری پیش از بازی آرسنال و اوسترسوندس را مرور کنند یا حتی به سایت باشگاه آرسنال سری بزنند و ببینند آقاونگر چنین حرفی را بر زبان آورده یا نه؟

از اینجا به بعد اما موج حملات به ونگر شدت بیشتری پیدا کرد ؛ چراکه بعضی ها به هر قیمت می خواهند به این و آن فحاشی کنند ؛ برای آنها ونگر و دیگران تفاوتی ندارد. مسئله این است خیلی ها از موفقیت بازیکنان و لژیونرهای ایرانی خوشحال نمی شوند و عجبا که اگر آرسن ونگر کلامی درباره یک بازیکن ایرانی حرف می زند در باورشان نمی گنجد...

با این همه سامان قدوس بدون توجه به این حاشیه ها جزو بهترین بازیکنان تیمش بود. او افتخار اوسترشوندس است و میان سامان و هواداران تیم یک ارتباط عاطفی قشنگ برقرار شده...

منهای این روابط احساسی اما آینده فوتبال سامان قدوس است که با تعریف و تمجید ونگر از این بازیکن بی تردید پس از پایان رقابت های جام جهانی، او را در یک لیگ معتبر خواهیم دید.

سامان قدوس جزو بازیکنانی است که کی روش سال گذشته عملکرد فنی او را تحلیل کرد و بلافاصله از سامان خواست به اردوی تیم ملی بیایید. حالا قدوس یکی از امیدهای تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 روسیه است ؛ خط آتش تیم ملی با حضور سامان قدوس، آتشین تر از هر زمان دیگری خواهد بود.

آرسن ونگر

تمجید ویژه آرسن ونگر از عملکرد سامان قدوس

آرسن ونگر ، برترین مربی تاریخ آرسنال

تنها عنوانی که ونگر نتوانسته به عنوان مربی به آن دست یابد "لیگ قهرمانان اروپا" است .آرسنال تحت رهبری وی توانست در سال 2006 به فینال این رقابتها برسد ولی شکست 2-1 در مقابل بارسلونا باعث شد تا توپچی های لندن و ونگر در تصاحب جام قهرمانی ناکام بمانند. 

ونگر متخصص استعدادیابی و کار کردن با جوانان است و بازیکنان زیادی را به جهان فوتبال معرفی کرده که از بین آنها میتوان به نامهایی چون امانوئل پتی، پاتریک ویرا، نیکلاس آنلکا، فابرگاس، کولو توره، فن پرسی و تیری آنری اشاره کرد. شاید مهمترین دلیل افت این چند سال اخیر آرسنال نیز سیاست جوان گرایی ونگر باشد. 

او مربی علم گرایی است و به روانشناسی در ورزش اعتقاد زیادی دارد و بسیاری از کارشناسان مهمترین دلیل موفقیت ونگر را همین توجه و اهمیت او به مسائل روحی و علمی میدانند.او هم اکنون در آرسنال به مربیگری مشغول است و همیشه پیشنهاداتی را از تیم های بزرگی همچون رئال مادرید و بارسلونا داشته ولی به هیچ کدام از آنها جواب مثبت نداده است و در آرسنال ماندگار شده است.اسم آرسن ونگر در سالهای اخیر همیشه در بین مربیان برتر دنیا بوده و بدون شک از بزرگترین مربیان تاریخ فوتبال است.

مهمترین افتخارات آرسن ونگر:

موناکو

قهرمان لیگ فرانسه:

1988 

قهرمان جام حذفی فرانسه:1991

آرسنال

قهرمان لیگ برتر انگلیس:1998، 2002، 2004 

قهرمان جام حذفی انگلیس:1998، 2001، 2002، 2003، 2005 

قهرمان جام اتحادیه انگلیس:1998، 2002، 2003، 2005