به گزارش پارس نیوز، 

بعد از پیروزی 3-1 لیورپول مقابل بایرن مونیخ و راه‌یابی این تیم به یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان، ریو فردیناند، اسطوره منچستریونایتد و کارشناس فوتبال انگلیس، از راه‌یابی هر چهار تیم انگلیسی به این مرحله ابراز خوشحالی کرد و گفت به نظر می‌رسد ورق در اروپا به نفع انگلیس برگشته و دوران حکمرانی فوتبال باشگاهی انگلیس بر قاره سبز آغاز شده است.

 

حالا تیمهای لیورپول، تاتنهام، منچسترسیتی و منچستریونایتد چهار نماینده فوتبال انگلیس در مرحله یک‌چهارم نهایی چمپیونزلیگ هستند. جالب آنجا است که سه تیم تاتنهام، منچسترسیتی و لیورپول با عبور از حریفانی آلمانی جواز حضور در این مرحله را بدست آورده‌اند.

 

 

ریو فردیناند که معتقد است نتایج خوبی که تیمهای انگلیسی امسال در لیگ قهرمانان بدست آورده‌اند آغاز گر دوره‌ای است که با حاکمیت باشگاه‌های انگلیسی بر اروپا همراه خواهد شد به شبکه BT Sport گفت:" به نظر می‌رسد حالا ورق دارد به نفع انگلیس برمی‌گردد. چهار تیم انگلیسی حالا به مرحله بعدی صعود کرده‌اند. بله واقعیت این است که لیورپول امشب نمایش عالی‌ای نداشت و ما قبلا شاهد عملکرد بهتر قرمزها در این مرحله بوده‌ایم ولی در رقابتهای حذفی نتیجه است که اهمیت دارد و نه بازی‌ زیبا".

 

 

این پیشکسوت و کارشناس انگلیسی در ادامه گفت:" بایرن امشب با بایرنی که پنج سال پیش یا هشت سال پیش می‌دیدیم خیلی فرق داشت ولی این مهم نیست. مهم این است که بایرن مونیخ تاریخ دارد، سنت دارد و یک تیم خیلی بزرگ است. برای همین معتقدم لیورپول امشب با پیروزی مقابل بایرن دست به کار بزرگی زد".