به گزارش پارس نیوز، 

هر سه نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا اولین دیدار خود را بدون برد آغاز کردند. ذوب آهن و پرسپولیس در خانه متوقف شدند و استقلال در خارج از خانه سنگین ترین شکست خود با  شفر را تجربه کرد.

منصوریان به فوتبال مالکانه رسید

تیم فوتبال ذوب آهن به دلیل درخشش دروازه‌بان تیم عراقی با نتیجه مساوی بدون گل به کارش خاتمه داد، با 69.8 درصد مالکیت، مالک ترین تیم روز اول مسابقات بود. شاگردان علیرضا منصوریان که مالک ترین تیم آسیا بودند، شوت زن ترین تیم آسیا در روز اول مسابقات هم بودند. ذوب آهن در مقابل الزورا ۲۴ شوت به سمت دروازه داشت تا بالاتر از الدحیل با ۲۳ و الاتحاد با ۱۸ شوت قرار گیرد. از ۲۴ ضربه سمت دروازه ای که ذوبی ها زدند، ۱۰ شوت آنها در چارچوب بود تا از این نظر هم بالاتر از همه تیم‌های آسیا قرار داشته باشند. کاشیما قهرمان فصل گذشته مسابقات و الدحیل حریف استقلال هر کدام با ۹ شوت در چارچوب بعد از ذوب آهن در رده بعدی قرار دارند. ذوب آهن با ۹ سانتر دومین تیم سانتر کننده این رقابت ها و بالاتر از السد با ۸ سانتر است.

پرسپولیس و تنها4ضربه در چارچوب

پرسپولیس ۱۵ ضربه به سمت دروازه پاختاکور داشت که تنها ۴ ضربه از آنها در چارچوب بود و استقلال ۸ شوت داشت که تنها ۲ شوت از آنها در چارچوب بود. در حالی که در هفته نخست این رقابت ها تیم سانفریس هیروشیما با ۱۰ سانتر روی دروازه بالاترین آمار را داشت، پرسپولیس در روز اول تنها ۵ سانتر روی دروازه حریف داشتند. در روز بد پرسپولیس، بودیمیر خوب بود. ماریو بودیمیر، مهاجم کرواتی که در هفته های اخیر با انتقادات برخی کارشناسان روبرو شده بود، بعد از اینکه در دیدار با صنعت نفت خوب کار کرد و یک پاس گل به علیپور داد، در لیگ قهرمانان هم موفق شد تک گل پرسپولیس را وارد دروازه پاختاکور کرد. بر خلاف احمد نوراللهی و کمال کامیابی نیا، هیچ کدام دیدار خوبی را پشت سر نگذاشتند نسبتا پراشتباه ظاهر شدند.

شفر،مغلوب قطری ها

وینفرد شفر سرمربی استقلال از دیدار با نمایندگان قطر خاطره خوبی نداشت و این عملکرد نه چندان خوب، در خارج از خانه باز هم ادامه پیدا کرد و آبی ها موفق به کسب برد نشدند. استقلال که با شفر تا به حال 5 مرتبه برابر حریفان قطری گرفته، در این دیدارها 2 شکست، 2 تساوی و یک پیروزی کسب کرده تا سرمربی استقلال کارنامه خوبی برابر حریفان قطری نداشته باشد. استقلال تنها برد خود را برابر الریان کسب کرده اما در چهار دیدار دیگر همواره حداقل 2 گل دریافت کرده است؛ 2 گل از الریان در تساوی دو بر دو، 3 گل از السد در شکست سه بر یک، دو گل از السد در تساوی دو بر دو و مجددا سه گل از الدحیل. دریافت 10 گل خورده از نمایندگان قطر در 5 مسابقه باعث شده تا آبی های تهرانی و شفر برابر تیم های قطری ناکام باشند و این روند همچنان ادامه دارد. پاتوسی هم مانند استقلال که تنها ۳ سانتر روی دروازه حریف داشت، نمایش خوبی مقابل الدحیل نداشت. آیاندا پاتوسی در 3 بازی در لیگ برتر که به ترکیب استقلال اضافه شده است،  نمایش فوق العاده ای در ترکیب استقلال داشت و از مجموع 8 گل تیمش روی 6 گل تاثیر مستقیم داشت. اما در دیدار مقابل الدحیل، پاتوسی در تمام 90 دقیقه در زمین حضور داشت اما یک بازی کم فروغ از خود به نمایش گذشت.