به گزارش پارس نیوز، 

علی مرادی درباره درمان سهراب مرادی و اینکه گفته می‌شد فدراسیون وزنه برداری باید خودش زودتر از این به فکر تعیین تکلیف او می‌افتاد، بیان کرد: از آقای سلطانی فر و صالحی امیری بسیار سپاسگزارم که به این جوان توجه داشتند. سهراب مرادی سرمایه ملی است و فدراسیون به تنهایی نمی‌تواند تصمیم‌گیری کند و کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هم پیگیر بودند. برای سهراب مرادی کمیسیون‌های مختلفی تشکیل شد، برخی گفتند عمل جراحی احتیاج دارد و برخی دیگر نه. برخی هم نظرشان بر این بود به آلمان اعزام شود و مشخص شدن تکلیف او نیاز به تصمیم جمعی داشت. قرار شد دکتر نوروزی مسیر مسائل درمانی و بهبودی را دنبال کند و موارد و مسائل را هم به اطلاع برساند.

مرادی در پاسخ به این پرسش که فکر نمی‌کند باید زودتر از این در مورد سهراب مرادی تصمیم گیری می‌شد و آیا با این شرایط زمان را از دست نمی‌دهد، تصریح کرد: در مورد بهبودی او نمی‌توانم نظر بدهم که زمان را از دست داده یا نه چون تخصصی ندارم اما برای بحث گزینشی‌های المپیک از این به بعد باید هوشیار تر باشیم. به نظرم حضور ورزشکاران در المپیک در هیچ رشته‌ای به اندازه وزنه برداری سخت نشده است. امیدوارم به مسئله این ورزشکار هم بیشتر توجه شود و بتواند به گزینشی‌های المپیک برسد. من خودم خوشبین هستم اول سلامتی خود را به دست آورد و بعد برای مسابقات گزینشی المپیک آماده شود. ما هم فضای کاملاً عادلانه ای را برای او و کیانوش رستمی مهیا خواهیم کرد. چون به هر حال یک نفر باید به المپیک برود.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد بازگشت سعید علی حسینی به اردوی تیم ملی نیز گفت: او خود را در روز شنبه به اردوی تیم ملی معرفی کرد. طبق قوانین فدراسیون جهانی همه ورزشکاران در مسئله کنترل دوپینگ باید در دسترس باشند. شرایط هم برای همه یکسان است و طبق روال قبل آزمایش‌های متعددی گرفته می‌شود. من خودم از دکتر نوروزی شفاهی و مکتوب درخواست کردم با جدیت به بحث کنترل دوپینگ توجه داشته باشد. از نادوی ایران و آقای داورزنی هم بسیار سپاسگزارم.