به گزارش پارس نیوز، 

ژاله فرامرزیان  درباره وضعیت بودجه وزارت ورزش اظهار داشت: وضعیت بودجه وزارت از وضعیت فدراسیون‌ها هم بدتر است ما به فدراسیون‌هایی که بودجه ندارند کمک می‌کنیم چند فدراسیون بودند که مبلغ باقی‌مانده‌شان پرداخت شد. ما حتی مبالغی را به جای بدهی به فدراسیون‌ها دادیم و تقریباً باید بگویم فدراسیون‌ها بیش از 90 درصد اعتبارات خود را گرفتند در حالی که وزارت ورزش 69 درصد از بودجه‌اش را گرفته است.

وی افزود: ما مبلغ یک میلیارد تومان به 15 فدراسیون کمک کردیم می‌توانم بگویم 17، 18 فدراسیون صد درصد به بالا اعتبارات خود را گرفتند. ما حتی به فدراسیون‌هایی که اوضاع نامناسبی داشتند مثل تیراندازی کمک بیشتری کرده‌ایم. از ابتدای سال تاکنون 162 میلیارد به فدراسیون‌ها داده‌ایم، برخی از فدراسیون‌ها بودجه کمی داشتند چون رویدادهایشان کم بود اما کمک ما به برخی از فدراسیون‌ها کامل شده است.

معاونت توسعه مدیریت و منابع درباره انتقاد ورزشکاران به پرداخت پاداش‌ها و بیانیه‌ای که به وزارت ورزش نوشته‌اند، تصریح کرد: خوب است که تقاضا به این صورت باشد اما در هر سالی که رویدادی برگزار می‌شود پاداش‌ها در سال جدید مشخص و پرداخت می‌شود. ما پاداش سال 96 را ابتدای سال 97 پرداخت کردیم که تاکنون چنین چیزی سابقه نداشت. ما به ورزشکاران بدهی نداریم اما سعی می‌کنیم یک بخشی از پاداش‌ها را امسال و بخش دیگر را سال آینده پرداخت کنیم.

فرامرزیان خاطرنشان کرد: قهرمانان باید این فرصت را بدهند چیزی که همیشه متداول بوده این است که پاداش یک سال در بودجه سال آینده پیش‌بینی می‌شود. الان هم فقط پاداش سال 97 باقی مانده است. واقعیت برنامه و بودجه کشور این است که سال آینده پاداش سال 97 پرداخت شود. شرایط امسال کشور تا به حال اتفاق نیفتاده بود، سکه 4، 5 برابر شده است ما هم باید تعهدات را انجام بدهیم. چون تعهد داشتیم و احساس مسئولیت کردیم پاداش سال 95 و 96 یک جا پرداخت شد. باید سال 97 تمام شود، در سال 98 اعتبارات پاداش سال 97 را به ما بدهند تا بتوانیم پاداش‌ها را پرداخت کنیم. برای پاداش سال 97 مبلغ 17 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است به همین دلیل باید از بخش‌های دیگر کمک بگیریم.

وی با بیان اینکه بودجه سال آینده انقباضی است خاطرنشان کرد: ما هم مستثنی نیستیم و وضعیت کشور را همه درک می‌کنیم. برای سال آینده که مسابقات کسب سهمیه المپیک برگزار می‌شود خیلی برنامه‌ریزی کردیم تا همه چیز را واقعی ببینیم. تلاش این است برای کسانی که قابلیت کسب مدال دارند حمایت ویژه از آنها صورت بگیرد. تا به حال هیچ اتفاق بدی نیفتاده و ترس از آینده است که نگرانی ایجاد می‌کند.

معاونت توسعه مدیریت و منابع با بیان اینکه هیچ فدراسیونی وجود ندارد که بودجه نگرفته باشد تصریح کرد: من اواسط سال قبل که به وزارت آمدم فدراسیون‌ها 85 درصد بودجه‌شان را گرفتند اما امسال برخی‌ها 100 و خیلی از فدراسیون‌ها 93 درصد بودجه گرفتند. حتی 10 درصد کمک به هیأت‌ها هم به حساب فدراسیون‌ها واریز شده است یعنی خیلی بیش از پیش‌بینی که داشتیم پول داده‌ایم البته وظیفه‌مان بوده و منابع را هم گرفته‌ایم.