به گزارش پارس نیوز، 

امید هاشمی در خصوص اعتراض باشگاه سایپا به برگزاری بازی فینال لیگ‌برتر والیبال در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی توضیح داد: ما نامه اعتراض خود را کتباً امروز (شنبه) ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۷ به فدراسیون والیبال ارسال کردیم و چیزی جز اجرای قانون را نمی‌خواهیم.

او در مورد دلیل اعتراض باشگاه سایپا نیز گفت: هیچ دلیل خاصی ندارد، ما تنها خواستار اجرای قانونی هستیم که با حضور نمایندگان تیم‌های صعود کرده به مرحله دوم پلی‌آف تصویب شد. قبل از پایان مسابقات مرحله نیمه‌هایی و پیش از اینکه بازی سوم ما با پیکان برگزار شود، در جلسه‌ای که با حضور نمایندگان چهار باشگاه (سایپا تهران، پیکان تهران، پیام مشهد و شهرداری ورامین) داشتیم، تصمیم بر آن شد که بازی در تبریز به عنوان شهر تبریز برگزار شود و نمایندگان باشگاه ورامین هم زیر این صورت جلسه را امضا کرده‌اند.

سرپرست تیم والیبال سایپا در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه شانس قبولی این اعتراض وجود دارد؟ توضیح داد: به هر حال این حق طبیعی ما است که برای اجرای درست قانون تصویب شده اعتراض کنیم. من نمی‌دانم چرا فدراسیون تصمیمی که با حضور همه تیم‌ها گرفته شد را نمی‌خواهد اجرا کند! این قانون در حضور مسئولان باشگاه ورامین گرفته شد اما، الان که به فینال رسیده‌اند به دلیل تماشاگران خود نمی‌خواهند قبول کنند که جای تعجب دارد! باید قانون اجرا شود.

باشگاه سایپا تهدید کرده است که در صورت برگزاری بازی فینال لیگ‌برتر در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی، از لیگ‌برتر والیبال کناره گیری می‌کند. هاشمی در پاسخ به این سوال که این تصمیم باشگاه تا چه حد جدی است؟ اظهار کرد: به هر حال باشگاه تصمیم خودش را می‌گیرد چون ما تنها خواستار اجرای درست قانون هستیم. اگر قرار باشد به خواسته هر تیمی قانون را زیر پا بگذارم، درست نیست. فدراسیون می‌خواهد بازی در آزادی باشد چون شهرداری ورامین اینطور خواسته و این در حالی است که مسئولان این باشگاه خودشان زیر قانون تصویب شد در جلسه را امضا کرده‌اند.

او افزود: اگر اینطور است ما هم هر خواسته‌ای داشتیم باید اجرا می‌شد که درست نیست. بهتر است قانون را زیر پا نگذاریم و سازمان لیگ قانون تصویب شده در جمع را اجرا کند.