به گزارش پارس نیوز، 

از هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال روز پنج‌شنبه 16 اسفند‌ماه تیم  ذوب‌آهن اصفهان در مشهد مهمان پدیده شهر خودرو است.

سبز‌پوشان اصفهانی که از زمان حضور علی‌رضا منصوریان روی نیمکت خود هنوز موفق به کسب پیروزی در لیگ برتر نشده‌اند، کار سختی مقابل حیف مشهدی خود در کورس قهرمانی در حال رقابت است، دارند.

 

آخرین برد ذوب‌آهن در لیگ برتر به هفته پنجم بازمی‌گردد و از هفته ششم تاکنون سبز‌پوشان تنها 7 امتیاز کسب کرده و در منطقه خطر سقوط به دسته یک قرار گرفته‌اند؛ منصوریان برای فرار از منطقه سقوط به شدت به هر 3 امتیاز این بازی نیاز دارد.

پدیده اما شرایط متفاوتی دارد و چندین هفته نیز در صدر جدول رده‌بندی بود، سرخ‌پوشان مشهدی تنها 3 باخت در این فصل داشته‌اند که فقط یکی از آن‌ها در خانه بوده است؛ شاگردان یحیی گل‌محمدی در این بازی هدفی جز کسب 3 امتیاز نخواهند داشت و از این رو بازی جذابیت‌های ویژه‌ای خواهد داشت.

داوران دیدار ذوب‌آهن و پدیده

این بازی از ساعت 16 روز پنج‌شنبه و در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد آغاز خواهد شد، حسین زرگر به همراه علی‌رضا ایلدروم، حسن انتظاری و فرهاد فرهاد‌پور قضاوت این دیدار را برعهده دارد و کیوان علی‌محمدی و علی‌اصغر مؤمنی نیز کمک‌داوران اضافی هستند؛ حاتم بک‌پور نیز ناظر داوری این بازی خواهد بود.

محرومان و مصدومان دو تیم

تیم ذوب‌آهن در این دیدار رحیم زهیوی و محمدرضا خلعتبری را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد، سبز‌پوشان در این بازی محروم ندارند؛ بازیکنان پدیده نیز با صلاح‌دید کادر فنی در ترکیب این تیم قرار خواهند گرفت.

نتایج بازی‌های گذشته

ذوب‌آهن در هفته قبل میزبان ماشین‌سازی تبریز بود و در پایان با نتیجه صفر بر صفر به تساوی رسید؛ شاگردان منصوریان با 2 پیروزی و 9 تساوی و 7 شکست و 15 امتیاز در رده چهاردهم جدول رده‌بندی قرار گرفته‌اند.

 

شاگردان یحیی گل‌محمدی نیز در هفته گذشته برابر پیکان قرار گرفتند و در پایان با نتیجه صفر بر صفر به تساوی دست پیدا کردند؛ پدیده با 11 پیروزی، 6 تساوی و 3 شکست و 39 امتیاز در رده دوم حضور دارد.

تاریخچه بازی‌های دو تیم

دو تیم ذوب‌آهن و پدیده 9 بار به مصاف یکدیگر رفته‌اند که در 5 دیدار سبز‌پوشان به برتری رسیده‌اند و 3 بازی با نتیجه مساوی به پایان رسیده است؛ پر‌گل‌ترین بازی 2 تیم نیز به پیروزی 3 بر 1 ذوب‌آهن باز‌ می‌گردد؛ دیدار رفت دو تیم در فولادشهر با برتری 2 بر یک پدیده همراه بود.

بهترین گلزنان دو تیم

ادی اناندز و محسن مسلمان که از این تیم جدا شده‌اند با 3 گل بهترین گلزنان ذوب‌آهن هستند، ماریون سیلوا هم 2 گل زده و رضا حبیب‌زاده و سید‌محمد‌رضا حسینی هر کدام یک گل برای ذوبی‌ها به ثمر رسانده‌اند؛ در پدیده یونس شاکری با 7 گل بهترین گلزن این تیم است و امین قاسمی‌نژاد 6 گل به ثمر رسانده است.

 

به گزارش فارس، برنامه کامل بازی‌های هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

پنج‌شنبه 16 اسفند‌ماه

ماشین‌سازی تبریز - تراکتورسازی تبریز

استقلال خوزستان - پیکان

سایپا - فولاد خوزستان

پدیده شهر خودرو - ذوب‌آهن اصفهان

جمعه 17 اسفند‌ماه

سپاهان اصفهان - پارس جنوبی جم

نساجی مازندران - پرسپولیس

صنعت نفت آبادان - سپیدرود رشت

استقلال تهران - نفت مسجد سلیمان