به گزارش پارس نیوز، 

کاظم اولیایی  در خصوص حواشی که این روزها پیرامون فدراسیون فوتبال به وجود آمده است گفت: متاسفانه همیشه در سال های گذشته آفت استفاده از موقعیت رسانه ای فوتبال را در فواصل زمانی کوتاه به انتخابات داشته ایم. آقایان برای تبلیغات خودشان در این موقعیت اصطلاحا به فوتبال گیر می دهند اما در موقعیت فعلی از شنیدن بعضی موضوعات تعجب می کنم. نماینده محترمی که دائما در حال اظهار نظر پیرامون فوتبال هستند چرا به فکر معیشت و مشکلات اقتصادی مردم نیستند؟ لازم است به نماینده محترم فریمان یادآور شوم که در فوتبال خوشبختانه به اندازه کافی افراد و اشخاص صاحب دانش ، تجربه  صلاحیت داریم که می توانند در این خصوص صحبت کنند و حتی تصمیم گیری داشته باشند اما مردم نمایندگانی را انتخاب کرده اند که به فکر معیشت آنها باشند و مشکلاتشان را حل کنند.ضرورتی ندارد که یک نماینده مجلس دائما در خصوص شرایط فدراسیون و رئیس آن صحبت کند. چرا آقایان به کار اصلی خودشان نمی پردازند و دست از سر فوتبال بر نمی دارند؟

وی همچنین گفت:ساختار فوتبال باید مانع از این شود که اشخاص از موقعیت تبلیغاتی این ورزش استفاده کنند و البته از طریق همین استفاده به آن صدمه وارد کنند. امروز اگر کرسی های متعدد بین المللی در AFC و فیفا داریم حاصل ثبات مدیریت است اما اینگونه اظهار نظرها به وجهه و موقعیت بین المللی فوتبال ما ضربه می زند. فوتبال یک حوزه تخصصی است و نباید شاهد هرگونه اظهار نظر در این خصوص باشیم که چهره بین المللی ما را تحت تاثیر قرار بدهد.وقتی وزیر ورزش و جوانان گفته که موضوع مربوط به رییس فدراسیون فوتبال حل شده دیگر این مباحث چیست که هر روز طرح می شود؟من هیچ سمتی در فدراسیون فوتبال ندارم ولی حتما دغدغه موفقیت فوتبال را دارم و به عنوان عضوی از این خانواده بزرگ امیدوارم همه کمک کنیم تا مسیر فوتبال در آرامش طی شود.

 

اولیایی افزود:اینکه رییس فدراسیون فوتبال درباره معیشت مردم صحبت کرده و دغدغه مردمی دارد اتفاق مبارکی است و جای تحسین دارد و من هم این کار را می‌کنم.فوتبال در جام جهانی به مردم شادی هدیه می دهد و باعث خوشحالی شان می شود پس کار کردش را انجام داده است.دوستان نماینده هم امیدوارم در آخرین روزهای این دوره مجلس شورای اسلامی به فکر دغدغه های مردم باشند و آنها را برطرف کنند.