به گزارش پارس نیوز، 
فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا از دوشنبه آغاز می‌شود و تیم استقلال در گروه سوم این مسابقات با الدحیل، العین و الهلال عربستان همگروه بوده و نخستین بازی اش را روز سه شنبه مقابل الدحیل انجام می‌دهد.
دیدار استقلال و الدحیل را می‌توان حساس‌ترین بازی از هفته اول این مسابقات هم دانست. دو تیمی که از مدعیان حضور در فینال آسیا هستند، حالا باید در نخستین گام این مسابقات در مرحله گروهی مقابل هم قرار بگیرند.
وضعیت در جدول
الدحیل در لیگ قطر اقتدار فصل گذشته را ندارد و در جدول رده بندی لیگ ستارگان پس از السد در رده دوم قرار گرفته است. حریف قطری آبی پوشان در پایان هفته هجدهم لیگ ستارگان قطر با ۱۳ پیروزی، ۴ مساوی، یک شکست، ۴۴ گل زده و ۱۳ گل خورده دارای ۴۳ امتیاز است و بعد از السد ۴۷ امتیازی در رده دوم قرار دارد.

 

بهترین گلزن الدحیل
گرچه یوسف العربی مهاجم سرشناس تیم الدحیل آقای گل لیگ ستارگان قطر نیست، اما این بازیکن همچنان بهترین گلزن تیم الدحیل است. مهاجم مراکشی الدحیل با ۲۱ گل زده سومین گلزن برتر لیگ ستارگان و بهترین گلزن الدحیلاست.

 

آقای گل آسیا
المعز علی بهترین گلزن و بهترین بازیکن جام ملت‌های آسیا که همراه با قطر قهرمانی در آسیا را هم به دست آورده است، زوج یوسف العربی در خط حمله الدحیل است. بهترین گلزن آسیا در ۱۵ بازی برای تیمش به میدان رفته است که در این تعداد بازی تنها ۳ بار موفق به گلزنی شده است. اما این بازیکن با ۵ پاس گل بهترین گلساز الدحیل است.

 

 

 

‌بازیکنان تاثیر گذار
به جز «یوسف العربی» و «المعز علی»، دیگر بازیکنان سرشناس و تاثیرگذار الدحیل عبارتند از: کریم بودیاف، اسماعیل محمد، مهدی بن عطیه، امین لکومته، سلطان البریک، یوسف مساکنی و...

 

بازیکنان خارجی
الدحیل ۷ بازیکن خارجی دارد که عبارتند از خلیفه ابوبکر دروازه بان ۲۹ ساله و اهل کشور سنگال، مهدی بن عطیه مدافع سرشناس و مراکشی، ادمیلسون جونیور هافبک اهل کشور بلژیک، یوسف العربی مهاجم مراکشی، نام تائه هی مهاجم اهل کشور کره جنوبی، و شویا ناکاجیما مهاجم ژاپنی.

 

قطری‌ها در لیگ قهرمانان آسیا از ۴ بازیکن خارجی شان می‌توانند استفاده کنند.