به گزارش پارس نیوز، 

فابیو پاراتیچی، مدیر ورزشی یوونتوس در گفتگویی بلند بالا در مورد آنچه منجر به انتقال کریستیانو رونالدو به باشگاه بینکونری شد توضیحات کاملی ارائه داده است. او در بخشی از این صحبتها اعلام کرده که ژرژ مندس اصلی ترین نقش را در جدایی کریس رونالدو از رئال مادرید ایفا کرد.

آقای پاراتیچی در گفتگو با روزنامه گاتزتادلوسپورت در مورد پروسه انتقال رونالدو به یوونتوس توضیحات کاملی را ارائه کرد. او در جریان این گفتگو اعلام کرد که او بعد از اتمام مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا بین رئال مادرید و یوونتوس با ژرژ مندس،مدیربرنامه های کریس رونالدو تماس گرفته بود:« وقتی در مادرید در لیگ قهرمانان اروپا مقابل رئال بازی داشتیم، مندس مثل تمام بازیهای لیگ قهرمانان اروپا از راه رسیدو من به او گفتم:" کریس گلهای فوق العاده ای می زند" من از یک طرف کریس را تحسین می کردم و از سوی دیگر درد زخمهایی که به ما زده بود را لمس می کردم. در آن زمان مندس به من نگاه کرد و گفت:" باورت نمی شود ولی کریس اگر بخواهد تیمش را عوض کند، فقط دوست دارد به یووه بیاید. این اتفاق انقدرها که فکر می کنی عجیب نخواهد بود. درموردش فکر کن و بعد درموردش صحبت خواهیم کرد." من فکر کردم که مندس شوخی می کند ولی خب این فکر از سرم بیرون نمی رفت »

مدیر ورزشی یووه ادامه داد:« همین شد که در اوایل ماه ژوئن با مندس جلسه ای داشتیم. من، آندره آ آنیلی و پاول ندود دراین جلسه حضور داشتیم. بوفون یووه را ترک کرده بود و ما بعد از فتح هفتمین قهرمانی متوالی مان در سری آ، به تازگی درد حذف در لیگ قهرمانان را فراموش کرده بودیم. می دانستیم که باید کاری کنیم تا به بازیکنان انگیزه بدهیم؛ پس چه چیزی بهتر از یک خرید خوب برای تیم تا بتوانیم جو را تغییر دهیم. همانجا بود که یک ایده خوب برای رشد باشگاه و رو کردن یک آس به ذهنم رسید:«به من نخندید و مرا از دفتر بیرون نیندازید. دو راه برای انگیزه دادن به تیم وجود دارد: یکی را نمی توان گفت و دیگری خرید کریس رونالدو است. "»

 

به همین خاطر بعد از بازی لیگ قهرمانان اروپا، پاراتیچی دوباره با مندس دیدار کرد:« من و مندس در فرودگاه پروازهای خصوصی لیناته با هم دیدارکردیم. برانچینی هم بود و قرار بود برسر انتقال کانسلو با هم صحبت کنیم. مندس دوباره مرا نگاه کرد و این بار گفت که خیلی جدی صحبت می کند و گفت:" یادت هست.. خواهی دید که کریس رئال را ترک خواهد کرد. این را واضح به تو میگویم. رونالدو فقط می خواهد به یوونتوس بیاید. او در منچستر، بزرگترین تیم انگلیس حضور داشته، حالا در رئال مادرید است و فقط به تیمهای تاریخی می رود. او هرگز درایتالیا بازی نکرده و می خواهد به لیگ ایتالیا بیاید. اگر او را می خواهید، کریس خواهد آمد." من به او گفتم که خب، برایم کمی توضیح بدهد که جریان چیست. به او گفتم که حرفهایش را فراموش نکرده ام و واقعا کریس رونالدو را می خواهم و بایدشرایط را فراهم کنیم. »

 

او ادامه داد:« مندس در ادامه صحبتهایش گفت:" این دستمزد درخواستی کریس است و این هم اعداد و ارقام انتقالش" و من به او گفتم:"بگذار چند روزی فکر کنم و به تو جواب خواهم داد". نگفتم که نه. چون دراین صورت او به سراغ گزینه های دیگر می رفت. کمی درمورد شرایط ایگواین فکر کردم. وقتی در یک جلسه به آنیلی دراین رابطه گفتم، او هنگ کرد، هیچ کسی فکرش را نمی کرد که کریس رونالدو رئال را با این اعداد و ارقام ترک کند. از همین رو از آنیلی خواستم که صبر کند تا برایش توضیح دهم. به او گفتم:"مندس به من گفت که اگر یووه کریس را می خواهد و با خواسته های مالی موجود موافق است، کریس به یووه خواهد آمد. هیچ گزینه دیگری روی میز نیست. او فقط یووه را می خواهد". آنیلی هم کمی زمان خواست تا فکر کند و با چند نفر صحبت کند. من هم خوشحال شدم که مرا از اتاقش بیرون نینداخت. فکر کردن به اینکه می توانیم کریس را به خدمت بگیریم به من کلی انگیزه داد. عصر همان روز آنیلی به من گفت که فاکتورها را آماده کنم. ماروتا هم هرگز مخالف جذب کریس نبود.»