به گزارش پارس نیوز، 

روزنامه الرای کویت روز پنجشنبه نوشت: تیم فوتبال الکویت به دلیل نداشتن پرواز مستقیم بین کویت و اصفهان روز شنبه با یک فروند هواپیمای اختصاصی به این شهر که در 340 کیلومتری جنوب پایتخت ایران قرار دارد، پرواز خواهد کرد. 

به نوشته این روزنامه ، تیم الکویت روز گذشته پس از برگزاری اولین دیدار خود مقابل الوحدات اردن از امان به کویت بازگشت و امروز تمرینات خود را برای رویارویی با ذوب آهن اصفهان از سرمی گیرد. 

تیم فوتبال الکویت سه شنبه گذشته در اولین دیدار خود در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان باشگاههای با نتیجه 3 بر 2 از سد تیم الوحدات اردن گذشت و حریف ذوب آهن در مرحله بعدی این رقابت ها شد. 

کمیته برگزاری مسابقات فوتبال کویت با درخواست کادرفنی تیم الکویت مبنی بر به تعویق افتادن دیدار این تیم با کاظمه از هفته 12 لیگ این کشور موافقت کرده است و این دیدار که قرار بود روز شنبه آینده برگزار شود، به زمان دیگری موکول شد. 

روزنامه الرای دیدار الکویت با ذوب آهن ایران که سه شنبه هفته آینده در ورزشگاه فولاد شهر برگزار می شود را برای نماینده کویت سخت ارزیابی کرد و نوشت: تیم الکویت برای راهیابی به مرحله گروهی لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا راه سختی در پیش دارد زیرا در صورت پیروزی برابر ذوب آهن ایران باید روز 19 فوریه ( 30 بهمن ) در مرحله بعدی با الغرافه قطر دیدار کند. 

تیم پیروز این مرحله به گروه نخست لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا که تیم های الوصل امارات، الزوراء عراق در آن قرار دارند، راه می یابد. 

الرای به جایگاه تیم ذوب آهن در رقابت های لیگ برتر ایران اشاره کرد و نوشت: این تیم هم اکنون در بین 16 تیم رده 13 را در اختیار دارد در حالیکه فصل گذشته پس از پرسپولیس در رده دوم این رقابت ها قرار گرفت. 

این روزنامه کویتی همچنین اضافه کرد: ذوب آهن در فصل گذشته لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا در گروهی که الدحیل قطر، لکوموتیو ازبکستان و الوحده امارات حضور داشتند، به عنوان یکی از نمایندگان ایران حضور داشت و به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها در منطقه غرب آسیا صعود کرد اما در این مرحله با نتیجه سه بر دو مقابل هموطن خود استقلال شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت. 

خالد الغانم رئیس باشگاه الکویت درباره دیدارهای تیم فوتبال این باشگاه در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا اظهارداشت: این تیم باید در خارج از خانه و بدون حمایت تماشاگران خود با تیم های قوی دیدار کند که دیدارهای آسانی نیستند. 

وی افزود: برای راهیابی به مرحله گروهی لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا راه درازی در پیش داریم و در دیدار اول مقابل الوحدات رقیب سرسخت و تماشاگرانش پیروز شدیم و در دیدار دوم باید با ذوب آهن ایران دیدار کنیم و در صورت پیروزی دیدار سخت دیگری را مقابل الغرافه قطر خواهیم داشت. 

رئیس باشگاه الکویت اظهارداشت: برای هر پیروزی در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان باشگاههای برای هر یک از بازیکنان مبلغ یک هزار دینار ( واحد پول کویت ) در نظر گرفته ایم.