به گزارش پارس نیوز، 

تیم ملی قطر که قهرمان جام ملت های آسیا شد، زیر ذره بین فوتبال دوستان جهان قرار دارد و این یک فرصت بزرگ است برای تیم هایی که می خواهند مقابل آن قرار بگیرد. قهرمان آسیا بعد فتح مسابقات جام ملت ها، با دعوت نامه های زیادی روبرو شده که مهم ترین آن تورنمنت 3 جانبه چین است که قرار است ماه مارس برگزار شود و تیم های چین و اروگوئه نیز در آن حضور دارند.

فدراسیون فوتبال چین به کمیته تیم های ملی و کادرفنی عنابی ها به سرپرستی فلیکس سانچز پیشنهاد خود را ارائه دادند. 6 پیشنهاد دیگر هم از تیم های ملی مختلف آمده و سانچز باید دو تیم مورد نظر خود برای تاریخ 18 و 26 ماه مارس را انتخاب کند. او در حال تحقیق و بررسی است؛ یکی از پیشنهادها از تیم ملی کلمبیا است که البته سانچز از آن ها عذرخواهی کرده چرا که این دو تیم در کوپا آمریکا نیز باهم جدال خواهند داشت. انتظار می رود که عنابی ها دو بازی دوستانه پیش رو را خارج از دوحه برگزار کنند، هدف از این دو بازی امادگی برای کوپا آمریکای 2019 است.

تیم ملی قطر روزهای سختی را در پیش خواهند داشت و برای کوپا آمریکا آماده می شوند. به نظر می رسد چند اردوی تدارکاتی خارج از قطر برگزار خواهند کرد و فرصت کمی برای استراحت پس از پایان لیگ خواهند داشت. کمیته تیم ملی فوتبال قصد دارد دو اردوی تدارکاتی پس از جام امیر و لیگ قهرمانان خواهند داشت که یکی احتمالا در قاره آمریکا برگزار می شود.

از طرفی بازیکنان تیم عنابی و به خصوص آن هایی که در 4 تیم لیگ قهرمانان آسیا هستند تا دور اول اردوی تدارکاتی در اردوی تیم باشگاهی هستند و فدراسیون فوتبال قطر درخواست دارد که AFC دور یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان را کمی عقب بیاندازد تا قطر راهی کوپا آمریکا شود.

پیشنهاد برای حضور قطر در تورنمنت چین در حالی اتفاق افتاده، که پیش از این گفته می شد ایران در تورنمنتی با حضور چین، پاراگوئه و اروگوئه حضور پیدا می کند و دو فیفادی پیش روی خود را این چنین می گذارند اما حالا روزنامه الرایه مدعی شده که قطر در این مسابقات حاضر می شود! در صورتی که حضور در این رقابت های چهارجانبه برای ایران منتفی شود، فدراسیون فوتبال باید با دو تیم جدید برای بازی دوستانه مذاکره کند.

پیش از بازی ایران و ژاپن در جام ملت ها، مسئولان چینی صحبت های جدی با مقامات ایرانی انجام دادند و همین حالا هم مسئولان بخش بین الملل فدراسیون فوتبال تلاش می کنند تا حضور ایران در تورنمنت 4 جانبه چین قطعی شود و بدون شک حضور ایران در کنار چین، اروگوئه و پاراگوئه اتفاق مثبتی برای فوتبال ایران محسوب می شود. نکته قابل توجه این است که فعلا قطری ها تصمیم خود را در این باره نگرفته اند و همچنین مسئله مشخص این است که از بین ایران و قطر تنها یک تیم در این رقابت ها حضور خواهد داشت.