کارلوس کی روش خوب یا بد به هر حال با ناکامی در رقابت های جام ملت ها از تیم ملی ایران جدا شد و دیگر جایگاهی در سطح فوتبال کشورمان ندارد، ولی همچنان آثار جداییسرمربی سابق تیم ملی با حاشیه های جنجالی بسیاری روبرو است.

 

در عین حال تقوی سرمربی سابق سرخپوشان تبریزی که پیش از این سابقه پوشیدن تیم فوتبال استقلال را دارد، با نوشتن پیامی در صفحه شخصی خود از عملکرد سرمربی سابق تیم ملی تمجید کرده و از حمایت مسئولین کشور از تیم فوتبال پرسپولیس در لیگ قهرمانان به شدت شکایت کرده است.

 

سرمربی سابق تراکتورسازی، پرسپولیس و هواداران این تیم را مقابل تیم ملی قرار داده است، او در صفحه شخصی خود به شدت از عملکرد مسئولین کشور در مورد حمایت آن ها از پرسپولیس تهران انتقاد کرده و حضور آبی پوشان پایتخت در فینال آسیا را با حضور پرسپولیس در فینال آسیا مقایسه کرده است و به عنوان یک استقلالی آرزوی شکست پرسپولیس در میادین بین المللی را داشته است.

 

وی در صفحه شخصی خود نوشته است: «در برنامه این هفته نود، مسابقه پیامکی برنامه در مورد عملکرد هشت ساله کی‌روش بود. مطمئنا و بدون در نظر گرفتن آماربازیها و کارهای زیربنایی کی‌روش و سازمان دهی و نظم و انضباط تیمی باید به نکته‌ای اشاره کرد که نشان میدهد کی‌روش نه تنها نمره قبولی گرفته بلکه کاری خارق‌العاده نیز انجام داده است. حضور هشت ساله کی روش در فوتبال بدون برنامه ایران و جنگ و جدال او برای خواسته های اولیه فوتبال حرفه‌ای کافی است تا نه تنها او را موفق بدانم بلکه به صبر و استقامت او هزار آفرین هم می‌گویم. هواداران معدودی از یک تیم باشگاهی که چندین خبرنگار و مدیران سایت های ورزشی نیز جز آنان هستند برای شکست تیم ملی لحظه شماری می‌کردند و شوربختانه به هدف خود هم رسیدند.زمانیکه در تهران و در فینال مسابقات لیگ قهرمانان باشگاهای آسیا به همراه استقلال بازی فینال را پیش رو داشتیم نه تنها هیچ حمایتی از هیچ ارگانی نشدیم بلکه همواره در فشار بودیم که ممکن است بازی به دلایلی برگزار نشود. اما به لطف مدیرانی که علاقه خاصی به تیم پرسپولیس دارند با نشان دادن بازی در تمامی مدارس در روز فینال لیگ قهرمانان آسیا آشکارا موفقیت باشگاهی رو به تیم ملی ایران ترجیح دادند و از وفاق ملی صحبت کردند. مطمئنا هر هواداری به تیم باشگاهی اش علاقه دارد و برای رقیبش آرزوی موفقیت نمی‌کند پس چرا با احساسات هواداران پرشور استقلال اینچنین بازی کردند. با احترام به تمامی هواداران فوتبال ایران اما موفقیت استقلال علاقه قلبی ام است و شکست رقیبان نیز برایم بسیار خوش‌آیندتر از موفقیت آنان حتی در رده بین المللی است، همانطوریکه مطمئن هستم دیگر هواداران فوتبال باشگاهی ایران نیز به مانند من فکر می کنند. نباید در بازیهای باشگاهی از وفاق ملی صحبت کرد و در بازیهای ملی آرزوی شکست تیم ملی را داشت.»

 

110