به گزارش پارس نیوز، 

مریم آزمون سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال ایران در پاسخ به این سوال که با توجه به لغو دیدار دوستانه تیم های زیر 16 سال ایران و بلاروس آیا احتمال دارد که بازی تیم بزرگسالان این دو تیم هم لغو شود؟ گفت: بازی تیم بزرگسالان ایران با بلاروس در اسفند ماه و در فیفادی برگزار می‌شود و ربطی به بازی تیم زیر 16 سال ندارد. در فیفادی همه تیم‌ها سعی می‌کنند برای آمادگی خود با تیم‌های مختلف دیدار دوستانه برگزار کنند.

 او در این مورد افزود: برای برگزاری دیدار دوستانه بزرگسالان ایران و بلاروس هر دو تیم به توافق رسیدند و اگر مشکلی پیش نیاید آن بازی را در تهران انجام می‌دهیم. با رایزنی‌هایی که فدراسیون داشته قرار  بوده تیم زیر 16 سال آنها هم به ایران بیاید ولی ممکن است این بازی برگزار نشود.

 آزمون در پاسخ به این سوال که آیا حسین عبدی( مشاور فنی تیم‌های ملی فوتبال بانوان) همراه با تیم بزرگسالان به تورنمنت چهارجانبه هند اعزام می‌شود؟ بیان کرد:  فکر نمی‌کنم آقای عبدی بتواند با ما به هند بیاید. هرچند حضور او در کنار تیم‌های ملی و استفاده از توانایی‌هایش غنیمت است اما کمیته فنی تصمیم گرفت که در تهران بماند و به آماده سازی تیم‌های جوانان و نوجوانان کمک کند.  

 سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال در مورد تونمنت چهارجانبه هند گفت: این تورنمنت فرصت بسیار خوبی برای تیم‌مان است که قبل از شرکت در مسابقات مرحله دوم انتخابی المپیک  فراهم شده، تا بتوانیم ارزیابی خوبی از خود و رقیبانمان داشته باشیم، چون تیم‌هایی که در این تورنمنت شرکت کردند در مرحله دوم انتخابی المپیک هم حضور دارند و ممکن است با آنها هم گروه شویم. در نتیجه می‌توانیم شناختی نسبی از آنها به دست بیاوریم. رقابت با نپال و هند می‌تواند کمک زیادی به ما کند چون در سال‌های اخیر هیچ شناختی از بازی این تیم‌ها نداریم و حتما دیدارهای خوبی را در این تورنمنت شاهد خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال ایران که خود را برای حضور در مرحله دوم انتخابی المپیک 2020 توکیو آماده می‌کند از 18 تا 28 اسفند ماه در تورنمنت چهارجانبه هند شرکت می‌کند. در این تورنمنت تیمهای ایران، هند، میانمار و نپال حضور دارند.