به گزارش پارس نیوز، 

جبران اختلاف 6 امتیازی با صدر جدول برای استقلال در نیم فصل دوم لیگ برتر به هیچ وجه غیرممکن نیست. داشتن خط حمله‌ای فوق‌العاده قدرتمند در نیم فصل دوم لیگ برتر ایران این اجازه را به وینفرید شفر، سرمربی آلمانی آبی‌پوشان می‌دهد که با تنوع تاکتیکی و استفادۀ مناسب از ابزار ممکن هر تیمی را جریمه کند و خود را به صدر جدول رده‌بندی برساند.

تمرینات استقلال

تمرینات استقلال

 

بازگشت ستارگانی تاثیرگذار مانند داریوش شجاعیان و محسن کریمی در کنار بازیکنان خارجی با کیفیت دست شفر را برای آرایش هجومیِ بسیار قدرتمند باز گذاشته و این مربی را در شرایطی بسیار عالی برای دستیابی به نتیجه‌های دلخواه خود و هواداران میلیونی این تیم قرار داده است.

داریوش شجاعیان و محسن کریمی

داریوش شجاعیان و محسن کریمی

 

استقلال در فاز هجومی هم سرعت دارد و هم قدرت و با بهره‌گیری از نبوغ تاکتیکی بازیکنی مانند داریوش شجاعیان طرح‌ریزی‌های بسیاری برای رسیدن به خط دروازۀ حریفان پیشِ‌روی خود می‌بیند. تیم‌های بالانشین مانند سپاهان و حتیپرسپولیس نیز از این تنوع برخوردار نیستند و ابزاری به خوبی بازیکنان شفر را در اختیار ندارند.

آیاندا پاتوسی

آیاندا پاتوسی

 

شفر در نیم فصل دوم هر آنچه را که بخواهد در اختیار دارد. بازیکنانی مانند آیاندا پاتوسی،  با قدرت شوت‌زنی و همچنین پابه توپ، داریوش شجاعیان با نبوغ و تفکر گره‌گشا و گل‌زنی مانند اسماعیل گونکالوِس هر غیر ممکنی را برای پیرمرد آلمانی ممکن می‌کنند. در کنار این بازیکنان نیز مهره‌هایی هجومی همانند مرتضی تبریزی و روح‌الله باقری هم هر آن در ترکیب استقلال تهران قرار بگیرند  خواسته‌های شفر را به راحتی به سرانجام می‌رسانند.

اسماعیل گونکالوس

اسماعیل گونکالوس

 

انقلاب مرد آلمانی در نقل‌وانتقالات و بازگشت مصدومان بزرگ این تیم در کنار ستارگان ملی‌پوش و البته آمادگی بدنی و روانی این فرصت را در اختیار استقلال قرار داده تا بعد از چند فصل بتواند خود را به عنوان قهرمان لیگ معرفی کرده و در مقابل دیگر حریفان قدرتمند خود قد علم کند.