به گزارش پارس نیوز، 

در چارچوب رقابت های جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ امارات، تیم ملی فوتبال قطر با هدایت فلیکس سانچز اسپانیایی موفق شد به قهرمانی برسد و برای نخستین بار جام قهرمانی قاره کهن را بالای سر ببرد.

ساعتی پیش، سایت فیفا با انتشار گزارشی از چگونگی قهرمانی تیم ملی فوتبال قطر نوشت و از این تیم تمجید کرد. در این سایت آمده است، تیم ملی فوتبال قطر با هفت پیروزی و عملکردی فوق العاده به قهرمانی جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ رسید. آنها در ۶ بازی کلین شیت کردند و تنها در مقابل ژاپن در بازی آخر گل دریافت کردند.

این سایت در ادامه نوشت: قهرمانی عنابی ها (لقب فوتبال قطر) در میان تیم های قدرتمند آسیا بوجود آمد و همچنین برای نخستین بار این مسابقات با حضور ۲۴ تیم برگزار شد که با قهرمانی قطر به پایان رسید.

فیفا در ادامه نگاهی به رکوردها در جام هفدهم پرداخت و نوشت، المعز علی، مهاجم جوان تیم ملی قطر در جام ملت های آسیا ۹ گل به ثمر رساند و به رکورد ۲۳ ساله علی دایی پایان داد. مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های ۱۹۹۶ توانست ۸ گل به ثمر برساند اما المعز با گلزنی رو در روی  عربستان، کره شمالی، لبنان، امارات و ژاپن به رکورد علی دایی پایان داد.

او در پایان مسابقات به عنوان بهترین گلزن و بهترین بازیکن جام لقب گرفت.

گفتنی است، تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ امارات در مرحله نیمه نهایی مقابل ژاپن ۳ بر صفر شکست خورد و از گردونه مسابقات حذف شد.