به گزارش پارس نیوز، 

صبح امروز خبر مهاجرت یک جودوکار ملی پوش ایران و پیوستن به تیم ملی اذربایجان منتشر شد.

 این خبر در رسانه‌ها منتشر شد که آرش آقایی جودوکار تبریزی تیم ملی ایران پس از اختلاف با سرمربی و مدیر تیم‌های ملی جودوی کشورمان سرانجام راهی کشور آذربایجان شد و پس از توافق با مسئولان این کشور به تیم ملی جودوی کشور آذربایجان پیوست.

به همین دلیل فدراسیون جودو، کوراش و جیجیستو در واکنش به این خبر و برای روشن شدن افکار عمومی جوابیه‌ای را روی خروجی سایت فدراسیون جودو منتشر کرد متن بیانیه به شرح زیر است:

آرش آقایی پس از کسب مدال برنز رقابت‌های قهرمانی کشور تنها چند ماه در سال ۹۵ در اردوی تیم ملی حضور داشته و پس از آن به خواست خود و به دلیل مشغله کاری اردو را ترک کرده است. آقایی در سال ۲۰۱۳ در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا در چین افتخار همراهی تیم را در این رده داشته و پس از آن نیز یک مرتبه به همراه تیم استانی در رقابت‌های گرنداسلم ابوظبی حاضر شده است. با توجه به نکات مذکور نامبرده هیچ ارتباطی با فدراسیون و تیم ملی کشورمان نداشته و با اراده شخصی تیم آذربایجان را همراهی کرده است.

طی دو سال اخیر محمد رشنونژاد در کشور هلند پناهنده شد و شایان نصیرپور هم در کشور ترکیه پناهنده شد و آرش آقایی نیز گویا طی چند ماه گذشته راهی کشور جمهوری آذربایجان شده و او نیز با مسئولان فدراسیون این کشور به توافق رسیده است. هر سه جودوکار از ملی‌پوشان جودوی ایران بودند که متأسفانه این روزها با لباس تیم‌های ملی کشورهای دیگر به روی تاتامی می‌روند.