به گزارش پارس نیوز، 

 پیش از پایان نیم‌فصل نخست لیگ برتر مقصدهای احتمالی تیم‌های لیگ برتری بخصوص مدعیان و متمول‌ها برای برپایی اردوی زمستانی از کیش تا قطر و دبی متغیر بود و بقیه تیم‌ها مناطق گرمسیری کشورمان از جمله کیش را برای برپایی اردو مدنظر داشتند. در این‌میان همیشه مقصد اردویی پرسپولیس و استقلال و البته قهرمان نیم‌فصل برای رسانه‌ها و فوتبال‌دوستان جذابیت بیشتری داشته و دارد. در فصل جاری با وجود مشکلات مالی اکثر باشگاه‌ها تصور می‌شد بساط اردوهای خارجی حداقل در تعطیلات نیم فصل جمع شود اما از مدت‌ها قبل شنیده می‌شد کادرفنی پرسپولیس و استقلال خواستار برپایی اردوی خارج از کشور شده‌اند و در ابتدا مقصد سرخابی قطر اعلام شده بود.

 

با توجه به آب‌و‌ هوای مطلوب کشورهای حوزه خلیج‌فارس در فصل زمستان و امکانات زیرساختی مناسب و پیشرفته آن‌ها، برانکو و شفر خواستار برپایی اردو در این منطقه بودند. البته شرایط پرسپولیس با توجه به حضور این تیم در فینال لیگ قهرمانان آسیا و درآمدزایی خوبش در این مسابقات بسیار بهتر از رقیب سنتی‌اش بود و برپایی اردو در قطر یا هر کشور دیگری توجیه داشت. حتی صحبت از حضور سرخ‌پوشان در کرواسی بود که در‌نهایت کمپ اسپایر قطر انتخاب شد و پرسپولیسی‌ها برای برپایی اردوی چند روزه راهی دوحه شدند و کنار بایرن‌مونیخ اردو زدند. درست در روزهایی که سرخ‌پوشان با ستاره‌های نامدار بایرن‌مونیخ دیدار می‌کردند و عکس یادگاری می‌گرفتند، استقلالی‌ها در اعتصاب بودند و از تمرین خبری نبود و اردوی خارجی هم در ‌هاله‌ای از ابهام قرار داشت.

 

 

سرانجام با پرداخت حواله و چک بخشی از طلب آبی‌ها تمرینات از هفته گذشته آغاز شد و مسئولان و کادرفنی تیم اعلام کردند استقلال برای برپایی اردو به جای قطر به ترکیه می‌رود و رفت! لغو اردوی قطر با آب و هوای مناسب در زمستان و امکانات عالی و انتخاب کمپی در آنتالیا با وجود جبهه هوای سردی که بر اروپا و ترکیه حاکم شده، باعث تعجب و انتقاد رسانه‌ها و پیشکسوتان و هواداران از استقلالی‌ها شد. جالب این‌که مسئولان باشگاه در توجیه این تصمیم اعلام کردند که اردوی ترکیه به خاطر ارزان بودن آن انتخاب نشده و اتفاقا از اردوی قطر هم برای آبی‌ها گران‌تر تمام می‌شود! این عذر بدتر از گناه مسئولان باشگاه نه تنها انتقادها را کم نکرد، بلکه این پرسش را هم مطرح ساخت که اگر باشگاه استقلال مشکل مالی دارد، چرا به جای انتخاب قطر با قیمت ارزان‌تر و امکانات و آب‌و هوای مناسب ترکیه را با آب و هوای سرد آن در این مقطع و قیمت گران انتخاب کرده است؟ به نظر می‌رسد متاسفانه باز مسائل غیرفنی و دخالت اطرافیان باعث تغییر محل اردوی آبی‌ها شده و این مسئله شاید در روند آماده‌سازی استقلال اثر منفی بگذارد.

 

البته استقلالی‌ها در اردوی ترکیه تنها نیستند و تیم‌های پدیده، سپاهان و تراکتورسازی هم ترکیه را برای اردوی زمستانی‌شان انتخاب کرده‌اند و آن‌ها هم مورد‌انتقاد هستند. جالب این‌که قرار بود سایپا هم در ترکیه اردو بزند اما دیدار علی دایی سرمربی این تیم از کارخانه سایپا و گفت‌وگو با کارگرانی که مشکلات مالی و معیشتی دارند، باعث شد دایی اردوی خارج از کشور تیمش را لغو کند تا به نوعی با کارگران کارخانه سایپا همراهی کند. به جز این چند تیم بالای جدول و متمول بقیه تیم‌های لیگ برتری یا در شهر خودشان تمرینات را دنبال می‌کنند و یا مثل ذوب‌آهن و فولاد به شهرهای گرمسیری رفته و در آنجا اردو زده اند. برخی تیم‌ها هم مثل نساجی و پارس جنوبی به خاطر مشکلات مالی و مدیریتی فعلا بلاتکلیف هستند و تمرین و اردویی در کار نیست.

اعتراض هواداران استقلال‌ به محل اردوی آبی‌پوشان در ترکیه

هواداران تیم فوتبال استقلال به محل برپایی اردوی آماده‌سازی این تیم در ترکیه اعتراض داشته و آن را با محل اردوی پرسپولیس مقایسه می‌کنند. به گزارش میزان، تیم فوتبال استقلال برای برپایی اردوی آماده‌سازی تعطیلات نیم فصل راهی آنتالیای ترکیه شده است. آبی‌پوشان قرار بود اردوی نیم فصل خود را در کمپ اسپایر که پرسپولیس در آنجا اردو زده، برگزار کنند اما به دلیل این‌که باشگاه درگیر پرداخت مطالبات بازیکنان بود و آن‌ها به نوعی اعتصاب کرده بودند، این اتفاق نیفتاد و پس از چند روز مسئولان باشگاه تصمیم گرفتند اردوی استقلال در کمپی در آنتالیای ترکیه برگزار شود. هواداران استقلال در صفحات مجازی اعتراض زیادی کرده‌اند که چرا اردوی آبی‌پوشان باید در ترکیه و هوای سرد برگزار شده و اردوی پرسپولیس در قطر و کمپ مجهز برپا شود. به نوشته خراسان، این اعتراض‌ها در‌حالی صورت گرفته که مسئولان باشگاه استقلال اعتقاد دارند که کمپ ترکیه از قطر هم مجهز‌تر است و هواداران درباره این موضوع زود قضاوت نکنند.