به گزارش پارس نیوز، 

نه تنها خبرگزاری ها و سایت های خبری کلمبیا و سایر منابع خبری که امروز رئیس فدراسیون فوتبال این کشور  از مذاکرات و دیدارش با کارلوس کی روش پرده برداشت.

در این باره گفته می شود اختلافاتی بر سر حضور کی روش در تیم ملی کلمبیا هم وجود دارد و مادامی که این خبر به طور رسمی اعلام نشود، نمی شود صحت و سقم آن را تایید یا تکذیب کرد.

آنچه اما در این میان اهمیت دارد یک نکته مهم است؛

کارلوس کی روش چه با فدراسیون فوتبال کلمبیا به توافق برسد یا نرسد، دیگر سرمربی تیم ملی ایران نخواهد بود.

 ۸ سال حضور در فوتبال ما، تجربه دو دوره صعود به جام جهانی و حضور در جام ملت های آسیا، کی روش را به این نتیجه طبیعی در فوتبال می رساند که اینک وقت جدایی است که اگر جز این نبود قرارداد او پس از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، ۶ ماهه تمدید نمی شد.

منتقدان کی روش که برای جدایی او از تیم ملی لحظه شماری می کنند و موافقان او که شعار تمدید قرارداد تا جام جهانی ۲۰۲۲ را می دهند اما جملگی باید با این واقعیت عینی کنار بیایند که ایران برای انتخاب سرمربی بعدی خود پس از جام ملت های اقدام خواهد کرد.

ماموریت کی روش در ایران تمام شده و این ۸ سال، با همه اتفاقات ریز و درشتی که رخ داد - خوب و یا بد - سپری شده است.

امروز البته به دلیل حضور تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا و حساسیت فوق العاده این رقابت ها، زمان خوبی برای این بحث ها  نیست اما به احترام همه آنهایی که در این باره پرسش هایی دارند باید نکته هایی که عین حقیقت است را مطرح می کردیم.

رسانه های کلمبیایی می کوشند با تولید خبرهای مربوط به کی روش، افکار عمومی را مورد سنجش و ارزیابی قرار بدهند اما آنچه ماورای حضور کی روش در کلمبیاست، پایان سال های همکاری او با فوتبال ایران است؛ 

کی روش چه به کلمبیا برود یا نرود، در ایران ماندگار نیست.