به گزارش پارس نیوز، 

امروز و از ساعت 17 به وقت تهران دو تیم عراق و یمن همگروهی های ایران در ورزشگاه شارجه به مصاف هم می روند. عراق در اولین مسابقه آن تیمی که انتظار می رفت نبود، هرچند سرکو کاتانچ با آوردن بشاررسن و طارق همام توانست بازی باخته را سه بر دو ببرد. با این حال اما هنوز نباید عراق را در این جام دست کم گرفت و به نظر نمایش این تیم برابر تیم ملی یمن می تواند آینده بهتری از این تیم در جام ملت های 2019 را ترسیم کند.

 

برتری مطلق

عراق با روحیه و برتری مطلق آماری به مصاف یمن می رود. این تیم در هشت بازی قبلی که برابر یمنی ها برگزار کرده 7 برد به دست آورده و تنها یک بار به مساوی رسیده است. اولین برد عراق در مقدماتی سال 1993 بود که این تیم در دو بازی رفت و برگشت با نتایج 6 بر یک و سه بر صفر حریف را شکست داد. آخرین برد عراقی ها در سال 2017 به دست آمد که توانست سه بر صفر یمن را شکست دهد. تنها مساوی دو تیم هم در مقدماتی جام ملت های 2011 به دست آمده است.

 

مهمترین بازی

بازی عراق و یمن برای هر دوتیم می تواند مهمترین بازی گروه باشد. یمن با کسب یک نتیجه خوب برابر عراق می تواند به بازی ها برگردد و به بازی سومش برابر ویتنام امیدوار باشد. نمایش یمن برابر ایران را شاید نباید با بازی امروز این تیم برابر عراق مقایسه کرد. نزدیکی فرهنگی و سبک بازی دو تیم و البته آب دیده تر شدن و با تجربه تر شدن یمنی ها می تواند باعث شود که این تیم امروز مقابل عراق با انگیزه بالاتری بازی کند. از سوی دیگر عراق با وجود داشتن بازیکنان خیلی خوب در بازی اول نشان داد از نظر تیمی با مشکلاتی مواجه است. این تیم هم مثل عراق های چند سال اخیر مهره های خوبی دارد. علی عدنان، اسامه رشید، بشار رسن، طارق همام و مهند علی را دارد و شاید برخی آن ها را مدعی قهرمانی هم بدانند اما اینکه عراق بتواند از مرحله گروهی سالم عبور کند به نظر مشکل اصلی این تیم است. بازی عراق و یمن علاوه بر جذابیت هایی که برای ایران به عنوان همگروهی دارد به خاطر شرایط تاریخی و وضعیت این دو کشور در دهه های اخیر نیز در خودش چیزهایی دارد.